Як стати Java програмістом

Щоб стати JAVA програмістом, вам потрібен «компілятор», програма, яка переводить JAVA код у бітовий код. Раніше єдиним вибором була Sun`s Java Development Kit, але сьогодні є багато інших виборів, включаючи GNU проекти «gcj», які створюють класові файли або рідні виконувані файли, і jikes, відкрита програма від IBM. Вам, також, знадобиться віртуальна машина JAVA, тобто, машина всередині машини, яка розуміє бітовий код і переводить його в мову машини, в певному процесорі. Є багато різних програм, але краще використовувати компілятор «javac» і «java» JRE віртуальну машину, яка включена в Sun стандартну версію JAVA.

Кроки

 1. 1

  Зайдіть на сторінку для скачування Oracle`s Java SE і скачайте правильний для вашої платформи пакет: користувачі Windows, Linux або Solaris. Macintosh вже мають J2SE на їх комп`ютері. Для кращих результатів ви можете завантажити більш старі версії, так як не у всіх ваших користувачів будуть останні версії JVM. Можна також використовувати безкоштовні програми з відкритим вихідним кодом або інші програми, третіх виробників компіляторів як «gcj» або «jikes», і компілювати з її рідним виконуючим файлом або з Java JRE.

 2. 2

  Навчіться користуватися основним, чистим текстовим редактором, начебто Notepad, vi або Emacs. Ці програми не завантажують вашу програму інформацією форматування, як це робить, наприклад, Microsoft Word. Який би текстовий редактор ви не вибрали, у вас повинна бути опція зберегти документ у вигляді простого тексту.

 3. 3

  Вивчіть основний цикл редагування-компіляції-тестування:

  1. Створіть або редагуйте основні файли програм.
  2. Компілюйте у файли типу .class.

  3. Запустіть програму з JAVA або у вигляді аплету в браузері. Якщо програма працює неправильно або ви хочете додати до неї більше деталей, почніть з першого кроку.

 4. 4

  Скомпілюйте і запустіть просту програму Hello World, щоб ознайомиться з процесом.

 5. 5

  Якщо ви зайдете в глухий кут, ви зможете знайти рішення для багатьох проблем в пошукових системах на кшталт Google. Користуйтеся правильно цими дивовижними ресурсами.

Поради • Якщо хочете, скачайте і проінсталюйте IDE (Integrated Development Environment), наприклад, NetBeans або Eclipse (з відкритим вихідним кодом). Це допоможе вам прискорити процес редагування-компіляції-тестування, але вам доведеться збільшити витрати, вивчити нову програму і мати обмежені можливості. Інший вибір, це використовувати програму, засновану на написанні тексту, як GNU Make або Apache Ant, яка дозволяє контролювати весь процес.
 • Не використовуйте «чарівні номера»: номери і ціни, які перебувають у всьому коді, хоча вони повинні визначатися як постійна, наприклад:
  static final int HTTP_PORT = 80- // server port for HTTP (web) service
  Таким чином, ви зможете ними скористатися знову і ви можете описати їх у коментарях, щоб розуміти, що вони представляють, що зробить ваш код простіше до використання і до оновлень.
 • Після того, як ви вивчите все основне, ви можете почати писати проект, який щось означає для вас, або приєднатися до існуючого проекту з відкритим вихідним кодом, щоб працювати разом з іншими людьми.
 • Тримайте ваш код акуратним, додавайте багато коментарів, щоб було простіше розуміти код і оновлювати його.
 • Щоб дізнатися більше про класах, методах і перервах, прочитайте документацію API від Sun. Непогана ідея завантажити її на ваш комп`ютер, щоб вона у вас завжди була під рукою, навіть якщо у вас не буде з`єднання з інтернетом.
 • Непотрібні довгі методи (назва Java для підпрограм) не вітаються, так як вони роблять ваш код складним, і його складно оновлювати. Навчіться будувати ваш код в маленькі, точні модулі, які правильно виконують одну задачу.
 • Купуйте книгу за основним програмування на JAVA. Ви можете знайти старі видання за хорошою ціною в книжкових магазинах з використаними книгами або в інтернеті. Хоча API документи, статті та поради щодо усунення несправностей, які ви можете знайти в інтернеті, дуже корисні, ви можете використовувати книгу, коли ви знаходитесь в метро, в кафе або барі, або ви можете почитати її перед сном.