Як стати художником декоратором

Художники-декоратори створюють декорації: починаючи від громадського маленького театру до Бродвею, від музеїв до телебачення і кіно. Декорації, як фізичне оточення, створюють настрій для творчості, передають дух часу і місця, будь то сучасна місцевість, фантастика або відтворення історії. Художник по декораціях - вигідна і перспективна професія.

Кроки

 1. 1

  Визначте мету декорацій. Для успішного створення декорації, ви повинні розуміти її призначення, характер (при нагоді) власника «кімнати» (якщо це кімната), і як ця обстановка може поліпшити постановку в цілому.
  • Декорації задають тон і якості постановки.
  • Художники по декораціях створюють певну атмосферу в головах глядачів за допомогою квітів, форм, історичних особливостей і асоціацій ... як очевидних, так і підсвідомих.
  • Декорації майже завжди дають публіці виставу про період часу і місці розповіді. У фентезі або науковій фантастиці декорації також розповідатимуть аудиторії про жанр постановки - і справді, вони майже завжди впливають на це. У місцях музичних постановок декорації будуть різноманітніше, так як в історії є й танці та пісні. Уявіть собі великий зал замку ... ви ж очікуєте побачити різні декорації, залежно від того, хто буде входити на сцену через важку залізну шиповану двері - комедійна актриса Керол Бернетт в «Одного разу на матраці» або вампір в «Дракулу»?
  • Набір декорацій виконує безліч практичних цілей: забезпечує кілька рівнів, щоб аудиторії було краще видно акторів- забезпечує фізичні елементи, важливі для сценарію і сюжета- надає допомогу, розважаючи аудиторію, візуально підкреслюючи, або роз`яснюючи образи, ідеї, текст і підтекст п`єси- і, як правило, закриває лаштунками сцену для глядацького залу.

 2. 2

  Вивчайте мистецтво, дизайн, літературу і будівництво - у школі чи самостійно. Декоратори - творчі люди з широким світоглядом. Вони в той же час повинні бути майстрами на всі руки і розуміти, як можна застосувати принципи дизайну.
  • Досвідчений художник-декоратор може бути вихідцем з різних сфер діяльності, але найпоширенішим вважається вищу освіту в театральному мистецтві або технічному театрі, а також у сферах мистецтва, промислового дизайну, архітектури, дизайну інтер`єру.
  • Проектні інститути - ще один шлях, щоб стати художником по декораціях.

 3. 3

  Наберіться досвіду, працюючи спочатку над шкільними та громадськими театральними постановками.  • Витратьте добровільно свій час на проектування, будівництво, окрас і прикраса декорацій або беручи участь у підготовці сцени.

 4. 4

  Тренуйте навички, які допомагають побудувати успішну кар`єру дизайнера, такі, як малювання (ручне та комп`ютерне), побудова моделей, малярське мистецтво, столярне та швейне майстерність, проектування та будівництво реквізитів. Якщо є можливість - станьте учнем відомого дизайнера.
  • Розвивайте своє вміння вирішувати проблеми. Художникам-дизайнерам часто доводиться вирішувати проблеми швидко на ходу!
  • Використовуйте гарні комунікативні навички для спілкування з іншими людьми з колективу, починаючи від режисера і закінчуючи фахівцями з світла і звуку. На сцені існує ланцюг взаємозв`язку - у Великому театрі, художник-декоратор керує технічним директором, який, у свою чергу, дає завдання теслярам. У малому театрі, декоратор може БУТИ і Т.Д. і теслею ... і художником по малюнках і декоратором по костюмах.

 5. 5

  Читайте і аналізуйте сценарії. Декоратор повинен взяти слова та ідеї, і втілити їх у світі фізичних матерій.
  • Найчастіше, сценарій містить тільки коротку інформацію про декорації і сценограф повинен підібрати їх залежно від діалогу. Наприклад, якщо персонаж каже: «Що за світло пробивається крізь віконце?», То має бути це віконце!
  • Художник-декоратор повинен дослідити місцевість, історичну епоху і стилі, щоб створити відповідні декорації.

 6. 6

  Існує безліч варіацій форматів декорацій, щоб передати головну ідею постановки. Декоратори повинні вміти малювати фон, будувати моделі, і іноді конструювати декорації самостійно.
  • Обов`язковий досвід в сфері креслення і ліплення.
  • Платні курси можуть допомогти будувати сценографічну кар`єру, навчаючи інструментам і будівництву. 7. 7

  Корисним для створення планів і фасадів декорацій буде досвід в технічному малюванні або комп`ютерно-автоматизованому проектуванні (КАП). .

 8. 8

  Створіть портфоліо дизайнів, над якими ви працювали. Увімкніть ескізи (незалежно від того, відбудеться шоу чи ні - потренируйтесь робити декорації, просто для досвіду) і фотографії закінчених робіт.
  • Портфоліо - це важливий фактор для співбесіди на посаду художника по декораціях. У кінцевому рахунку, більшість роботодавців не цікавить, чи є у вас диплом про закінчення колледжа- вони просто хочуть переконатися, що ви можете виконувати цю роботу. Ваше портфоліо, досвід і репутація.

 9. 9

  Вступайте в організації сценографів. Це хороший спосіб дізнатися про вакантні місця безпосередньо від першоджерел. Деякі великі театральні об`єднання включають в себе:

 10. 10

  Національний Творчий Фонд

 11. 11

  Гільдія кіноакторів

 12. 12

  Організація Режисерів кінематографії та телебачення

 13. 13

  Об`єднання сценічних Акторів

Поради

 • Читайте сценографії:
 • Художник по декораціях - це важка робота, яка вимагає володіння всією інформацією. Ви повинні бути сильними для цієї роботи!
 • «Американський дизайн декорацій - II» Ронн Сміт
 • Художники-декоратори також створюють декорації для фільмів і телебачення.
 • «Сценографія» Дональд Оунследжер
 • «Проектування для театру» Джо Міельзінер
 • «Проектування і живопис для театру» або «Проектування та малюнки для театру», Лінн пектан
 • «Американська сценографія», Арнольд Аронсон
 • «Аліса через авансцену» Клер Флойд ДеВраес

Попередження

 • Терміни для роботи художників-декораторів обмежені, що може перетворитися на довгі години роботи. Декоратор також повинен контролювати і все інше: теслярів, освітлення, режисера, акторів ... зрештою, шоу РОЗПОЧНЕТЬСЯ вчасно, так що декорації повинні бути готові!