Як стати хорошим босом

Ви бос. Вітаємо! Тим не менш, може бути дуже важко бути босом, особливо коли вас не поважають, ви неефективні в управлінні персоналом, або, можливо, вас навіть не люблять. Як змусити ваш персонал стати краще? Відповідь очевидна: бути кращим босом, який коли-небудь у них був. Деякі поради будуть доцільні в більш офіційній обстановці (див. «Як бути хорошим менеджером»). Але якщо ви та людина, яка володіє значною владою в компанії або магазині (наприклад, власник малого бізнесу або генеральний менеджер (ГМ) для роздрібного магазину), є кілька рекомендацій, яким ви повинні слідувати, щоб бути найкращим босом. Розвиток довіри і передача досвіду вашим співробітникам, то - що необхідно.

Кроки

 1. 1

  Зрозумійте, що управління буває успішним лише за допомогою співробітників. Якщо ви є головними, це не означає, що ви заслуговуєте всієї слави за виконану роботу. Ваш персонал відповідальний за більшу частину роботи. Ви ними тільки керуєте, щоб бути впевненим, що дотримуються всі інструкції і т.д.

 2. 2

  Розділіть відповідальність, а потім довіряйте своїм людям. Після того як ви навчили когось, як впоратися із завданням, дайте йому / їй впоратися з цим без перешкод. Різні люди мають різні підходи, і спосіб іншої людини може бути настільки ж ефективним, як і ваш. Перед тим, як втрутитися і змусити когось йти вашим шляхом, дайте чесну оцінку методу, і якщо ви вирішите, що це працює так само добре (навіть якщо це не ваш метод), нехай так і буде. Постійно коригуючи своїх співробітників, ви підриваєте їх довіру і не дозволяєте їм втілювати свій власний стиль роботи.

 3. 3

  Ваші співробітники знають вашу силу. Слідкуйте за персоналом, дізнайтеся їх як людей, зрозумійте їх спонукання. Зробіть все можливе, щоб зрозуміти їх. Це дозволить збільшувати, коректувати і погоджувати їх мотиви з вашими цілями. Вершки завжди піднімаються на вершину, і це ваша робота - з`ясувати, які співробітники роблять те, що потрібно на своїх робочих місцях, і чи роблять вони все від них залежне.

 4. 4

  Не дуже хороші боси помилково вважають, що тільки вони можуть виконувати цю функцію. Хороший бос вважає, що на його або її штат можна покластися.

 5. 5

  Уполномочьте свій персонал приймати рішення. Якщо ви зробили хорошу роботу по підготовці своїх людей, ви повинні вірити, що вони роблять все можливе, щоб діяти у ваших (і вашої компанії) інтересах. Навіть якщо вони приймають невірне рішення або намагаються впоратися з ситуацією своїми способами, відмінними від ваших, не лайте їх. Замість цього використовуйте ситуацію в якості ще однієї навчальної можливості. Вислухайте причини їхніх дій. Найчастіше у людей завжди є логічне пояснення своїх дій.

 6. 6

  Допоможіть їм впоратися з проблемами без вашого втручання. Іноді в одного або кількох ваших співробітників можуть виникнути тертя з іншими. Якщо вони прийдуть скаржитися один на одного до вас, слухайте їх уважно. Якщо хтось не виконує свої обов`язки або погано поводиться з іншими співробітниками, вам потрібно втрутитися і вирішити конфлікт. Але, якщо ви впевнені, що це питання конкуренції або просто особистісні зіткнення, закликайте їх врегулювати конфлікти самостійно.
  • Поговоріть з іншою людиною, і якщо виявиться, що це питання особистості, просто дайте їм обом знати, що вони не зобов`язані дружити, а тільки ладити і давати результат.
  • Скажіть їм, що ви вірите в їх здатність співпрацювати. Після цього залиште їх у спокої, але уважно стежте. Якщо вони не будуть сперечатися перед клієнтами -негайно покладіть кінець подібному.

 7. 7

  Погоджуйтеся із будь-якими проблемами швидко і безпосередньо. Будь-який керівник, який зайнятий, може сказати: "Мені не потрібні всі деталі. Мені важливий результат". Коли ви бачите проблему, справляйтеся з нею швидко і не пиляйте своїх співробітників. Що зроблено, то зроблено. Спробуйте домогтися угоди про те, що все, що сталося, було не прийнятне. Пам`ятайте, що ваша мета полягає у сприянні продуктивному поведінці, і зберігайте повагу ваших співробітників, не загострювати відносини з ними, особливо в присутності інших. Ось приклад:
  • Бос: "Іван, ви мені потрібні в офісі, терміново". (Скажіть це нейтральним або приємним тоном. Не виходьте перед клієнтами або колегами з криком - "Іван, негайно в офіс!" Це тільки ситуація між вами та Іваном - у приватному порядку, подалі від цікавих очей.
  • Бос: "Іван, ви говорили по стільниковому телефону. Все в порядку з вашою родиною?"  • Іван: "Так, це був мій тато, якому потрібна деяка допомога, пізніше ..."
  • Бос: "Гаразд, всі ми люди, але коли ви працюєте з клієнтами, ви не повинні здійснювати особисті дзвінки".
  • Іван: "Я знаю, мені дуже шкода. Це просто мій тато, який не має можливості часто зі мною говорити ..." (актуальність проблеми або предмет розмови не мають значення).
  • Бос: "Я розумію, тим не менше, коли ви не можете завершити особистий дзвінок негайно, я б хотів, щоб ви залишалися за межами приймальні. Коли клієнти бачать, що ви говорите з особистих питань, замість того, щоб допомогти їм, це виглядає не дуже добре. Клієнти завжди повинні мати пріоритет, якщо ваша ситуація не екстрена ".
  • Іван: "Так ... це було моєю помилкою".
  • Бос: "Добре. Радий, що ви розумієте, в ідеалі, я б хотів, щоб ви відправляли ваші дзвінки на голосову пошту, коли ви на роботі, або, принаймні, виходили з офісу, якщо не можете відразу завершити виклик".
  • І це те, що треба. Не сваріть його, чи не пиляйте за це, просто дайте йому продовжувати його роботу. Немає необхідності пом`якшувати ці обговорення компліментами або лестощами. Ваш співробітник повинен знати, що не можна здійснювати тривалі особисті дзвінки на роботі, і повинен бути дисциплінованим. Ви, як добрий господар, не повинні заводитися. Це можливість пояснити як потрібно себе вести. Вам потрібно бути добрим і спокійним, але твердим і ясним, ведучи себе коректно і висловлюючи ваші очікування на майбутнє. Надмірні компліменти і постійна спроба втручатися в особисті справи співробітників є марною тратою часу, так як є лайкою і балаканиною. Дійте швидко, але не стаєте при цьому різким і не робіть з мухи слона.

 8. 8

  Скажіть вашому персоналу, наскільки ви їх цінуєте. Перед клієнтами, якщо це можливо. Ніколи не соромтеся «погладити» своїх співробітників на спинці, сказати комплімент і подякувати їм за відмінну службу. Якщо є клієнти, дайте їм знати, як ви цінуєте своїх співробітників, тому що це вселить у них віру в послугах вашого бізнесу. Коли ваші співробітники відчувають свою цінність, їх робота починає означати для них більше, ніж просто отримання зарплати. Коли ваші клієнти будуть знати, що ви, як менеджер, дуже високої думки про своїх співробітників, вони будуть впевнені, що знаходяться в надійних руках, і це дасть вам більше свободи, щоб залишити своїх клієнтів у надійних руках ваших співробітників. Подивіться, як виграшне стає безпрограшним. Заохочуючи свого співробітника, коли клієнт знаходиться десь неподалік, ви все отримуєте щось хороше і з нульовим недоліком.

 9. 9

  Висловіть вдячність, роблячи щось для них. Вони зроблять все можливе для вас.

 10. 10

  Вчіться бути ефективним слухачем. Ваші співробітники заслуговують того, щоб бути почутими, коли у них є проблеми. Дозвольте їм закінчити розмову, перш ніж почати говорити самому. Не думайте, що ви знаєте, що вони збираються сказати вам, перш ніж вони закінчать говорити. Чи не малюйте в своєму розумі заперечення, поки вони говорять. Замість цього спробуйте повною мірою залучитися до розмову, не спростовуючи. Визнайте чужу точку зору. Це не означатиме, що ви згодні, але це означає, що ви розумієте їхні проблеми. Повторіть свою точку зору своїми словами, щоб підтвердити, якщо це необхідно. Вам не потрібно робити ніяких дій, але, почути їх важливо в сенсі можливостей і значимості. Часто, просто сказавши: "Я вдячний вам за те, що ви мені все розповіли" буде достатньо, щоб вони відчували себе почутими.

 11. 11

  Завжди говорите спасибі їм за те, що вони роблять на роботі. 12. 12

  Завжди говорите лаконічно. Люди рідко чують це в повсякденному житті.

Поради

 • Хороший спосіб пам`ятати про важливість настанови своїх співробітників - нагадати собі, що про них теж потрібно думати, як про свої добрі клієнтах. Ваші хороші клієнти часто в суперечці отримують презумпцію невинності. Вам доведеться іноді пропонувати спеціальні пільги, як спосіб сказати спасибі або встановити лояльні відносини. Незалежно від того, в якому настрої ви будете в той чи інший день, ви завжди повинні залишатися позитивними для ваших хороших клієнтів. І, звичайно, ви завжди повинні з великою повагою ставитися до своїх клієнтів. Ці ж речі ви повинні робити і для своїх співробітників, оскільки вони нітрохи не менш важливі (якщо не більше), ніж хороші клієнти! Їх моральний дух буде вище, і, отже, бізнес буде йти краще, а співробітники більше цінуватимуть ваше до них ставлення.
 • Коли співробітник приносить вам докази неетичної (і потенційно незаконного) поведінки працівника, пообіцяйте не просто на словах, що ви прийміть заходи. Якщо така поведінка продовжиться на щоденній основі, і ви нічого не зробите, то ви втратите повагу ваших співробітників.
 • Не звітує весь відділ за те, що одна людина робить щось неправильно. Наприклад, ви виявили, що Ольга спізнюється майже кожен день, в той час як всі інші приходять вчасно. Замість того щоб слати всій команді електронного листа про важливість пунктуальності, зустріньтеся з Ольгою віч-на-віч, щоб обговорити цю проблему.
 • Будьте обережні, стаючи друзями зі своїми працівниками. Намагайтеся тримати зв`язок на професійному рівні, принаймні, в офісі.
 • Бути хорошим займає стільки ж часу (або менше), як і бути коротким, грубим чи запальним. І це змушує вас придумувати краща відповідь.
 • Майте трохи терпимості у вашому серці. Ваш персонал працює на вас багато годин, а потім живе особистим життям, яка може суттєво впливати на робочий час. Ваш співробітник може бути примхливим або мати низьку продуктивність за будь-якими особистих причин. (Проте, пам`ятайте, що це їх відповідальність за їх особисте життя і особистий час. Ви повинні нагадати їм про це, якщо у них постійні проблеми, але якщо це рідкісне явище, не дозволяйте собі їх обмежувати.)
 • Якщо ви знаходитесь на жорсткому бюджеті, ставши хорошим босом, ви заощадите купу грошей. Багато досліджень показують, як персонал, який відчуває, що ви дбаєте про них і цінуєте, буде набагато менше мотивований грішми і набагато більш мотивований в сенсі прав і можливостей, цінності для вас і компанії і відчуттям, що вони перед компанією мають суттєві зобов`язання.
 • Зрозумійте, що іноді потрібно придумувати речі, що знаходяться поза контролем вашого персоналу. Поки це не звично, у ваших інтересах ставитися до своїх людей, як до людей, а не об`єктам, цифрам або гвинтики у вашому великому колесі. Дайте їм свободу для вирішення своїх особистих проблем, навіть якщо вони припадають на робочий час (поки це не стало постійним або кричущим).
 • Власник або менеджер невеликої компанії може дозволити собі тільки дуже мізерну премію в кінці року. Замість того щоб дати вашій команді мізерну премію менше 2000 рублів, розгляньте варіант коктейльної вечірки, можна у вашому домі. Ваші співробітники будуть дуже зворушені тим, що ви запросили їх у свій будинок, витратили гроші, щоб обслужити їх, створили теплу атмосферу веселощів, щоб насолодитися товариством одне одного і вашим. Пам`ятайте, що 2000 рублів будуть забути через кілька днів, але ця сторона залишить їм спогади, які вони можуть пронести через усе життя. Кілька тематичних подарунків на пам`ять про вечірку коштують мало, але залишать безліч веселих і добрих спогадів.
 • Завжди говоріть з вашими співробітниками один на один. Зробивши це один на один, ви дозволите співробітникам відчувати, що ви цінуєте їх і їхню думку. Це змушує їх відчувати себе цінними працівниками і часто це краще, ніж говорити їм про те, що ви цінуєте їх.
 • Отримуйте задоволення від ваших співробітників. Жартуйте з ними, і це дозволить їм бачити в вас людини, пов`язаного з вами почуттям дружби. Дозволяючи їм звертатися до вас як до "моєї королеві" або "капітану", ви можете їх розважити. Все в порядку, якщо ваш персонал починає робити щось на зразок цього і назвати вас "мій принц" або "капітан-лейтенант" і т.д. Це чарівно і дозволяє їм знати, що вони не просто маріонетки, а справжні члени вашої команди чи "королівського двору". Хоч це і важливо для підтримки реальності вашої позиції, як лідера, це також важливо для того, щоб бути доступним. (І це говорить про те, що вони думають про вас, звертаються з поклоном як до "моєї королеві" навіть у приватному порядку і безтурботним способом, що говорить про те, що люди поважають і захоплюється вами і готові вам підкорятися).
 • Визнайте, що вам потрібно навчитися бути босом. Багатьох з вас до посади боса підвищили, тому що ви добре працювали в якості співробітників. Тим не менше, робота боса дуже різна і іноді нелогічна. Без деяких зусиль, ви не зможете вирости в хорошого боса. Замість цього ви можете продовжувати бути тільки хорошим працівником, щоб бути новим босом.
 • Бути хорошим босом - дійсно дуже схоже на те, як бути королем чи королевою. Ви повинні покладатися на своїх людей настільки, щоб вони відчували до вас лояльність. Ви повинні сказати їм, що в будь-який час, навіть у вільний від роботи, вони багато значать для вашої компанії, і ви пам`ятаєте, хто вони на цьому світі. Це насправді добре. Це змусить їх відчувати себе інвестованими в компанію дуже глибоким чином, і їх ставлення до роботи буде виходити далеко за рамки службового обов`язку, щоб служити вам в міру своїх здібностей.

Попередження

 • Не всі здатні бути босом. Якщо ви є власником, ви могли б найняти менеджера, який буде хорошим управлінцем в роботі з персоналом. Якщо вас підвищили, ви можете звернутися за отриманням іншій посаді, яка не вимагає від вас прийняття управлінських рішень. Можливість сидіти в кріслі капітана дійсно потребує певного складу особистості. Якщо ви не маєте його, це добре-просто зрозумійте це і прийміть відповідні рішення.
 • Не потрібно думати, що ви повинні пом`якшити навчання або дисципліну компліментами або лестощами. Це змусить вас здаватися маслянистим (у прикладі з "Іваном"). Спілкуючись компліментами і умовляючи співробітника, буде те саме підкупу для прийняття вашого керівництва. Якщо Іван періодично є гідним співробітником, він буде знати, що викликають його в офіс не через хорошої роботи, і ви продемонструєте слабкість, якщо не зможете просто вийти з цієї проблеми. Вам не потрібно принижувати людину, потрібно просто швидко виправити його поведінку. Ваші співробітники повинні робити хорошу роботу, як щось само собою зрозуміле. Якщо ви даєте людям опору, вони заслуговують скористатися нею в потрібний час і не будуть вимагати погладжування в невідповідний час.

Що вам знадобиться

 • Мужність. Ви повинні бути хоробрим, щоб відмовитися від контролюючих тенденцій.
 • Будьте позитивним. Якщо ви похмурий і похмурий, ваші люди теж будуть похмурими і похмурими. Вони будуть відображати вас. Залишаючись оптимістичним, ви будете заражати їх оптимізмом і щастям.
 • Терпіння. Вивчайте людей тому, що свій шлях вимагає часу.
 • Ви повинні розуміти, що ваші співробітники є людьми зі своїми потребами і почуттями, також як і ви.
 • Хороша трудова етика. Ви не станете менеджером, якщо будете сидіти в офісі, а інші будуть працювати. Важливо бути делегатом, але також важливо наполегливо працювати. Це особливо добре, коли ваші співробітники бачать, що ви наполегливо працюєте, тому що це буде їх стимулювати у важкій роботі.