Як стати успішним фрілансером, якщо у вас діти

Фріланс може бути чудовим, гнучким способом заробляння грошей, поки ви сидите вдома і дбаєте про дітей. Хоча це не так просто, як здається на перший погляд, тому що поєднувати постійні пошуки віддалених заробітків і присвячувати достатній час своєї постійній роботі, при цьому займаючись дітьми, виконуючи всі свої обов`язки по дому і т.д. досить важко. На щастя, існують способи спростити собі життя і збільшити свою продуктивність.
Метод 1 з 4: Як знайти роботу фрилансеру

 1. 1

  Чітко сформулюйте свої цілі. Існують безліч видів фрілансу, але деякі можуть просто не коштуватиме ваших сил і часу. Багато що залежить від того, чого ви хочете домогтися. Ви хочете просто трохи підзаробити або сподіваєтеся знайти аналог роботи з повною зайнятістю? Яка ваша кінцева мета? Такі питання, задані самій собі, допоможуть визначити напрямок подальшого руху.

 2. 2

  Напишіть ідеальне супровідний лист. Витратьте час, щоб написати ґрунтовне, професійне супровідний лист, який потім зможете відправляти роботодавцям. Детально опишіть свої навички та вміння. Маючи під рукою готовий, добре написаний шаблон такого листа, вам буде набагато легше в процесі влаштування на роботу.
  • Але не забувайте, що такий шаблон - це всього лише шаблон, який потребує доопрацювання і додавання необхідної інформації при подачі заявок на конкретні вакансії.

 3. 3

  Зареєструйтеся на біржах віддаленої роботи. Перегляньте і створіть профіль на таких сайтах для фрілансерів, як weblancer.net, freelance.ru, freelancehunt.com. Там можна як подивитися список доступних завдань для виконання, так і прорекламувати власні послуги.
  • Регулярно переглядайте ці сайти, тому що вони часто оновлюються. Пам`ятайте, що добре оплачуваної роботи там набагато менше, ніж кваліфікованих фрілансерів, готових за неї взятися. Але, проявивши терпіння, все ж можна знайти те, що підійде саме вам. Варто виділяти певний час щодня для таких пошуків.

 4. 4

  Удоскональте свій профіль. На біржі віддаленої роботи хороший профіль (аккаунт) повинен містити опис ваших навичок і умінь з одного боку, і містити щось, що виділить вас із загальної маси з іншого. Виберіть відповідну фотографію гарної якості на аватар і зберіть портфоліо з прикладами ваших кращих робіт.

 5. 5

  Використовуйте пошуковики. Введіть «написати для нас» або схожий запит в пошуковий рядок і уважно перегляньте результати пошуку. Так ви можете знайти пропозиції, що не потрапили на біржі віддаленої роботи.

 6. 6

  Виходьте на клієнтів безпосередньо. Якщо вам здається, що певної компанії можуть знадобитися ваші послуги, просто напишіть їм лист.
  • Готуйтеся заздалегідь. Не варто розсилати сотні формальних повідомлень електронною поштою всім знайомим і всім компаніям, які, як вам здається, могли б найняти вас як фрілансера. Так ви тільки даремно витратите час і сили (і виведете з себе досить народу). Відправляйте листи тільки тим компаніям, в які у вас є привід звернутися, і намагайтеся вносити в лист до кожної компанії щось своє.

 7. 7

  Шукайте підходящу роботу. Швидше за все не варто погоджуватися на будь-яку роботу, ліпшу вам на очі. Ви будете більш ефективним письменником, якщо будете писати про те, що знаєте. Правило «пиши про те, що знаєш» відмінно застосувати і до віддаленої роботи.
  • Продумайте свої потенційні тематики. Ви доктор, економіст або комп`ютерний фахівець? Ви прекрасно готуєте? Ви багато знаєте про розважальному бізнесі? Ви могли б писати про дітей і батьків? Шукайте потенційну роботу в тих областях, які збігаються з вашими знаннями та інтересами.

Метод 2 з 4: Створення репутації фрілансера

 1. 1

  Робіть на відмінно кожне завдання, не халтурте. Пам`ятайте, що вашому замовнику все одно, чи є у вас діти або інші зобов`язання-вони просто хочуть від вас відмінних результатів. Так і видавайте їм професійно зроблений замовлення.
  • На багатьох фріланс-біржах замовники можуть оцінювати вашу роботу. І щоб регулярно отримувати хорошу роботу, ці оцінки повинні бути незмінно високими.

 2. 2

  Здавайте роботу вчасно. Прослідкуйте, щоб замовник отримав виконане завдання в зазначений час. Запізнення означає безвідповідальність, і не важливо з яких причин воно сталося.

 3. 3

  Розвивайте свої навички. Прагніть писати все краще і розширювати кількість тем, якими ви володієте.
  • Якщо англійська не ваша рідна мова, постарайтеся його освоїти. Позаштатним авторам часто доводиться писати англійською.
  • Постійно вчіться чомусь новому. Так, краще всього писати про те, що ви добре знаєте, але пам`ятайте - потрібно працювати над тим, щоб розширювати свої горизонти. Досліджуйте ті області, на які спостерігається підвищений попит.

 4. 4

  Наберіться терпіння. Створення гарної репутації може зайняти чимало часу. Продовжуйте братися за роботу, яку вам пропонують, і продовжуйте робити її на максимумі своїх можливостей. Час і завзятість допоможуть вам домогтися схвалення замовників і високих рейтингів на біржах.

Метод 3 з 4: Правильний розподіл часу

 1. 1

  Встановіть чіткий робочий графік. Якщо ви не позначите жорсткі межі свого робочого часу, то в результаті вийде, що ви намагаєтеся зробити всі діла одночасно (і жодне з них в результаті не виходить добре). Відведіть певний час для написання текстів, і намагайтеся його дотримуватися, і весь час пам`ятайте - ви живете по годинах.
  • Хоча найкращий час для роботи і залежатиме від ваших особистих обставин, все таки не скидайте з рахунків можливість попрацювати, поки ваші діти сплять. Це може бути ранкове (поки діти ще сплять) або вечірній (коли діти вже сплять) час.
  • Якщо ваші діти ходять в школу, використовуйте для роботи час, поки вони на заняттях.


  • Повідомте старшим дітям про своєму робочому графіку. Якщо вам доводиться працювати, коли ваші діти поруч, поясніть їм, що в певний час ви «на роботі» і турбувати вас не треба.

 2. 2

  Встановіть «батьківське» час. Так само, як ви захищаєте свій робочий час від стороннього втручання, вам слід виділити час, коли вашому повноцінному спілкуванню з дітьми ніхто і ніщо не завадить. Відведіть певний час для повноцінного спілкування з родиною і намагайтеся не порушувати заведеного порядку.
  • Знову ж таки, хоча найкращий час для спілкування з дітьми і залежатиме від ваших особистих обставин, постарайтеся практикувати спільні прийоми їжі і особисто укладати їх спати. Якщо в ці важливі моменти ви будете поруч і вся ваша увага буде сконцентрована на дітях, то вони будуть почувати ваші турботу і любов, а ви не будете відчувати почуття провини перед ними!

 3. 3

  Обговоріть свій розклад зі своєю другою половинкою. Якщо у вас є чоловік або співмешканець, дуже важливо, щоб він розумів і приймав ваші цілі і всіляко вас підтримував. Обов`язково домовтеся про те, як розподілити ваше сімейне час. Якщо, наприклад, ви доглядаєте за дітьми, поки ваш чоловік перебуває на роботі, то ви цілком можете попросити його взяти на себе цей обов`язок вечорами і у вихідні, щоб ви могли спокійно попрацювати.
  • Але пам`ятайте, що, навіть якщо ваш чоловік перебуває вдома, діти можуть все одно постійно підходити до вас і вимагати вашої уваги. Якщо так і відбувається, подумайте, може варто пошукати інше, більш спокійне місце для роботи (як варіант - кафе або парк).

 4. 4

  Не відмовляйтеся від допомоги. Якщо ваші батьки живуть неподалік і завжди раді побачити онуків, відправляйте дітей до бабусь і дідусів на той час, поки працюєте. Якщо у вас є інші родичі та друзі, готові прийти на допомогу, - не відмовляйтеся від пропозицій допомогти і постарайтеся не відчувати себе винною. Вашим дітям піде на користь спілкування з іншими людьми, а вашій родині безумовно знадобляться ті гроші, які ви в цей час заробите.

 5. 5

  Повідомте друзям і сусідам про своєму графіку роботи. Розкажіть сусідам і друзям (і всім, з ким ви регулярно спілкуєтеся) про свою позаштатної роботи. Донесіть до них, що їхні дзвінки і візити в ваш робочий час небажані.

 6. 6

  Проводьте свій день продуктивно. Розплануйте свій час так, щоб його вистачало і на прання-прибирання-готування, і на дітей, і на позаштатну роботу, і з усіх сил намагайтеся встигати всі ці справи в заплановані годинник.
  • Готуйте звичні страви у великих кількостях, так, щоб приготованого блюда вистачало більше, ніж на один прийом їжі.
  • Робіть прибирання і прання завжди в одні і ті ж дні тижня - тоді ви точно про них не забудете.
  • Групуйте завдання. Краще раз на тиждень обійти кілька місць і зробити кілька справ, ніж витрачати на це час кожен день.

Метод 4 з 4: Удосконалення письменницької майстерності

 1. 1

  Чи не гидуйте підготовчою роботою. Завжди потрібно ретельно вивчити предмет, перш ніж починати про нього писати. Заздалегідь продумайте, скільки часу ви можете присвятити вивченню питання, і дотримуйтеся складеного графіка.
  • Намагайтеся уникати безцільного блукання по інтернету і читання матеріалів, що мають тільки непряме відношення до досліджуваного питання. Витрачайте час на пошуки тільки дійсно необхідної інформації.

 2. 2

  Пишіть відразу так, щоб потім не доводилося переписувати. Спочатку гарненько обміркуйте, як краще організувати інформацію, і тільки потім беріться писати. Використовуйте свої письменницькі можливості по максимуму.
  • Спробуйте такий спосіб: накидайте спочатку схематичний план проекту, над яким працюєте, і сформулюйте для кожного запланованого абзацу одна пропозиція, що містить його основну ідею. Після цього решта робота здасться вам нескладної - адже залишилося просто заповнити прогалини у вже написаному матеріалі!

 3. 3

  Залишайте час для перевірки і редагування. Не важливо як добре ви пишете, зроблену роботу завжди потрібно вичитувати і перевіряти. Не забувайте залишати на це достатньо часу.
  • Крім виправлення помилок та перевірки організації тексту, не забудьте також звернути увагу на формат і стиль своєї роботи. Намагайтеся по всіх параметрах відповідати запитам вашого конкретного замовника.

Поради

 • Поєднувати роботу і сім`ю завжди не легко, незалежно від того, працюєте ви вдома або в офісі. Не будьте надто самокритичні, коли щось не виходить. Просто прийміть той факт, що процес становлення вас як фрілансера швидше за все не почнеться гладко, всім доведеться звикати і адаптуватися до нових умов, і вам, і вашому супутнику, і вашим дітям.
 • Обов`язково знаходите час для себе. До останнього чиніть опір бажанням поділити весь свій час порівну між сімейними обов`язками і роботою. Вам теж потрібно час, щоб відпочити! Заплануйте зустріч з друзями в кафе, почніть ходити на заняття з йоги, або хоча б просто покопатися в новинках в книгарні - робіть що завгодно, лише б це заняття дозволяло розслабитися і відновити сили.
 • Просто вірте в себе! Якщо ви хочете бути успішною, потрібно вірити в свої сили. Наполегливість і працьовитість обов`язково окупляться, потрібно тільки підтримувати позитивний настрій!