Як стати успішним офіціантом в ресторані

Дозвольте поділитися особистим досвідом, завдяки якому новачок може стати успішним офіціантом, та й досвідчені працівники сфери обслуговування можуть почерпнути тут корисні поради.

Кроки

 1. 1

  Вітайте відвідувачів. Перші слова біля столу - основа основ. Мама завжди вчила, що «90% оцінки залежить від першого враження». Прикладом хорошого звернення може стати фраза: «Добрий вечір, мене звати ___ і я буду дбати, щоб ви отримали все необхідне сьогоднішнім вечором. Не бажаєте почати з напоїв, поки будете визначатися із замовленням? »

 2. 2

  Запропонуйте аперитив або закуску, що подається перед гарячими стравами. «Як щодо сирної нарізки начо або чіпсів з мексиканським соусом куесо по домашньому рецепту для розігріву апетиту?» Складно навіть сказати, скільки людей зазвичай пропускає в меню розділ аперитивів.

 3. 3

  Принесіть тарілки і спеції разом з закусками і аперитивом. Прослідкуйте, щоб кожному гостю дісталася по тарілці, і на столі було достатньо посуду зі спеціями, якщо відвідувачів багато.

 4. 4

  Приймайте замовлення цілком. Запитайте у столу, чи визначилися клієнти або їм потрібно ще трохи часу для перегляду меню. При замовленні страв можуть бути невеликі зміни та побажання, тому не забувайте ТОЧНО записувати замовлення кожного гостя. Записавши замовлення, повторіть його вголос, щоб клієнти підтвердили правильність. Постарайтеся спочатку назвати дитячі страви. Якщо дві людини замовили одне блюдо, повідомте на кухні, що його потрібно розділити на дві окремі тарілки. Я знаю, що ці нюанси здаються загальновідомими, але їх слід повторити. Саме від цього залежить багато чого з того, що формує враження про вашу роботу у клієнтів.
 5. 5

  Не допускайте, щоб стакани були спустошені більш, ніж наполовину. Слідкуйте, щоб за весь час трапези жоден з склянок гостей не спорожнявся більш, ніж на 50%.

 6. 6

  Правило 2/2. Поставивши на стіл закуску / аперитив, з`явитеся біля столу повторно через 2 хвилини або 2 укусу. Цим ви покажете стурбованість тим, як пішла принесена їжа.

 7. 7

  Приберіть тарілки / аперитив. Звичайно, не забудьте поцікавитися у гостей, закінчили вони з цим, навіть якщо на ваш погляд все і так зрозуміло. Також віднесіть всі спеції, які були принесені під аперитив.

 8. 8

  Принесіть спеції для основного прийому їжі. Дотримуйтеся того ж правила, що і при аперитиву: спецій повинно бути достатньо для всіх гостей. І, звичайно ж, вони повинні відповідати зробленому замовленню. 9. 9

  Принесіть все замовлення в один час. За винятком дитячої їжі, страви для всіх гостей потрібно принести одночасно.

 10. 10

  Правило 2/2. Скористайтеся ще раз тим же правилом, що і при частуванні аперитивом, щоб проконтролювати, як пішли основні страви замовлення.

 11. 11

  Приберіть тарілки. Обов`язково запитайте перед цим у гостей, закінчили вони, навіть якщо візуально це і так помітно. Також приберіть всі принесені спеції.

 12. 12

  Запитайте про десерт / кави. Запропонуйте щось з найбільш популярних або своїх улюблених частувань.

 13. 13

  Ніколи не змушуйте стіл просити вас принести рахунок. Випередите їх, принісши рахунок своєчасно, і скажіть: «Можете не поспішати, я підійду, коли ви будете готові».

 14. 14

  Завершальний враження. Подякуйте стіл і запросіть гостей повернутися до вас ще раз. Пам`ятайте, що вони завжди можуть вибрати інший ресторан або поїсти вдома.

Поради

 • Є чітка різниця між офіціантом і набридливим офіціантом. У кожного столу свої погляди на обслуговування і потрібно відчути їхні очікування від персоналу.
 • Використовуйте спокійний час, щоб підготуватися до наступного напливу. Це час не для перекуру або соціальних мереж, а для очищення і підготовки.