Як стати сантехніком

Незважаючи на звичайну картину чоловіки в штанях з низькою талією, що повзає під кухонною раковиною і намагається полагодити протікає трубу, професія сантехніка вимагає спеціалізованих навичок для установки і лагодження з`єднань і пристроїв, які приєднуються до домашнього або муніципального водопроводу. Професія сантехніка вимагає знань будівельних норм і правил та вміння читати схематичні плани, знання труб і будівельних матеріалів і, що ще важливіше, володіння навичками перекриття води. Якщо ви хочете стати сантехніком, ось кілька кроків.

Кроки

 1. 1

  Отримайте атестат про середню освіту. Вам знадобляться базові знання математики (особливо алгебра і геометрія), науки (особливо фізика) і комп`ютерів (особливо комп`ютерне креслення), щоб стати сантехніком. Ви також можете пройти курси навчання проектування та читання схематичних планів, якщо вони є у вашій школі.

 2. 2

  Пройдіть професійну підготовку. Деякі школи надають професійні курси з сантехнічних робіт, однак, більш імовірно, що ви пройдете ці курси в ліцеї або училище. Ви отримаєте сертифікат про закінчення курсів, який підтверджує вашу кваліфікацію у водопостачанні та дренажних системах, так само як і трубопровідний обладнанні. Не всі сантехніки отримують професійну підготовку таким чином, але, тим не менш.
 3. 3

  Завершіть програму виробничої практики. Програма виробничої практики, як правило, пропонує найбільш поглиблене навчання проведення сантехнічних робіт. Зазвичай такі програми управляються або профспілкою сантехніків та їх філій, або комерційними організаціями.


  • Програми виробничої практики включають в себе 144 або більше годин щорічного очного навчання з оплаченим навчанням на робочих місцях. Практика проходить або 4, або 5 років і переходить від примітивних сантехнічних знань до більш просунутих робіт, що покривають всі аспекти цього ремесла.

 4. 4

  Отримайте дозвіл на роботу. Більшість регіонів вимагають наявності дозволу на роботу у сантехніків. Зазвичай, сантехнікам потрібно мати від 2 до 5 років досвіду і пройти тестування своїх знань проведення сантехнічних робіт та знань місцевих норм і правил. Як тільки сантехнік отримав дозвіл, він чи вона можуть працювати незалежно.

Поради

 • Сантехніки можуть також отримати додаткову підготовку та сертифікацію у сфері сантехнічних послуг. Набирає популярність професійна область - екобезпечні сантехнічні роботи, розроблена для збереження як води, так і енергії.