Як стати дослідником довкілля

Вчені, які займаються навколишнім середовищем, вивчають стан повітря, води і грунтів. Вони шукають не тільки сліди забруднень, а й шляхи вирішення проблем навколишнього середовища. Можлива конкретна спеціалізація - хімія, біологія або інженерія довкілля, робота з громадськістю, політична і законодавча робота, контроль діяльності промислових компаній та інші області, пов`язані з охороною природи. Якщо вас не лякають довгі строки досліджень і вам подобається працювати на природі, подивіться наступні поради, щоб дізнатися, як стати професійним дослідником навколишнього середовища.

Кроки

 1. 1

  Пройдіть в старших класах курси природничих наук, включаючи математику. Ці знання знадобляться для вступу і навчання у ВНЗ. Не нехтуйте і такими предметами, як мова та література, адже вчені повинні вміти писати публікації про результати своїх досліджень.
  • Позакласна робота також допоможе в майбутній кар`єрі вченого-Природозахисними. Знайдіть у місцевій бібліотеці книги з геології, екології та природоохоронної тематики, і читайте їх на дозвіллі.
 2. 2

  Отримайте базову вищу освіту. Ваша програма бакалавра в коледжі повинна включати біологію, хімію, природознавство, науки про Землю, гідрологію, географію та фізику. Математичні курси повинні включати статистику та комп`ютерні науки. Також знадобляться різні спеціалізовані курси: написання наукових робіт, підготовка заявок на гранти, мовні курси, а також трохи маркетингу, зв`язків з громадськістю та управління кадрами. Плануючи впливати на зміну законодавства, пройдіть курси з юридичним ухилом.
  • Програма вищої освіти повинна бути максимально різнобічної. У своїй роботі фахівець з навколишнього середовища може стикатися з самими різними областями знань. 3. 3

  Отримайте диплом спеціаліста (магістерська програма). Це більш висока вчений ступінь, що відкриває двері на набагато бoльшей кількість вакансій в галузі досліджень навколишнього середовища, де ступінь магістра є обов`язковою умовою. Серед можливих областей для працевлаштування - видобуток копалин (нафтовидобувну галузь, видобуток газу і так далі), утилізація небезпечних матеріалів, будівництво великих промислових об`єктів і так далі.

 4. 4

  Подумайте про аспірантуру. Ступінь кандидата або доктора наук нагоді для роботи в наукових і освітніх установах.

Поради

 • Незалежно від отриманої наукового ступеня робота в галузі вивчення навколишнього середовища передбачає постійне вивчення нових матеріалів, щоб йти в ногу з часом і розвитком технологій.