Як зробити кар'єру в середині життя

Без сумніву, змінити кар`єру в середині життя - це досить непросто, проте сама можливість займатися в житті тим, чим ви хотіли б, варто того, щоб докласти зусилля. Можливість робити ту роботу, яка вам подобається може змінити ваше життя: ви відчуєте себе молодше і зможете отримувати задоволення від виконаної роботи (почуття, яке відчувають не всі працюючі люди). Вам необхідно просто підготуватися до того, з чим ви можете зіткнутися в майбутньому.

Кроки

 1. 1

  Шукайте натхнення. Шукайте натхнення там, де інші змогли змінити своє життя і змінити свою кар`єру в середині життя, там, де інші змогли використати свої навички для того, щоб зуміти побудувати успішну кар`єру.

 2. 2

  Будьте реалістичні. Уважно подумайте про своє місце в житті. Візьміть до уваги і фінансову сторону життя й інші аспекти, які вам необхідно враховувати. Ви не повинні дивитися на світ в рожевих окулярах. Поговоріть з тими, хто зумів зробити кар`єру в середині життя на зовсім іншому терені. Вам необхідно буде повірити в свою мету для того, щоб переконати у своїй правоті і інших!

 3. 3

  Розробіть план дій і покрокову інструкцію, як домогтися того, чого ви хочете. Багато працюють люди приходять в жах від однієї лише думки, що в середині життя можна почати нову кар`єру, але, якщо ви детально продумаєте свій план дій, то успіх неминучий. Ви можете відвідувати вечірні курси або читати книги щодо тієї спеціалізації, в якій хочете працювати. Потім ви можете на добровільних засадах відвідувати яку-небудь компанію пару годин в тиждень, ви можете спостерігати за тими, хто вже працює в цікавій для вас галузі або можете спробувати почати давати консультації або робити проекти для тих, кого ви вже знаєте.
 4. 4

  Повірте в себе. Постарайтеся створити хороший список своїх пророблених робіт, відзначте ключові моменти і сильні сторони, які можуть у майбутньому зацікавити роботодавця.

 5. 5

  Подумайте над тим, щоб скористатися послугами тих, хто допомагає побудувати кар`єру. Компанії, що спеціалізуються в цій справі, можуть допомогти вам на основі ваших здібностей, вашого минулого досвіду і ваших інтересів знайти своє місце. Вони можуть допомогти вам сконцентруватися на головному, на досягненні мети.

 6. 6

  Використовуйте свій досвід. Якщо вам уже за 50, то обов`язково використовуйте свій досвід. Досвід - це ваша перевага, це те, що не можна купити чи вивчити за підручником. Деякі працівники бояться писати в своєму резюме про всіх своїх роботах, не бажаючи виглядати занадто старим в очах роботодавця.

 7. 7

  Ваше резюме - це ваша перевага. Якщо у вас вчений ступінь, то обов`язково згадайте про неї, але не пишіть про те, коли ви її отримали. Вам необхідно перерахувати свої місця роботи за останні 15-20 років, постарайтеся включити в список те, що дійсно має відношення до вашої нової роботи. Не будьте старомодним. Постарайтеся використовувати в резюме сучасну мову, приберіть з резюме все зайве. У деяких областях термінологія дуже швидко змінюється, тому постарайтеся не користуватися застарілими словами. Саме тому так важливо досліджувати область тій спеціалізації, в якій ви хочете працювати. Ви повинні знати, як можна більше про роботу, яку ви хочете займатися. 8. 8

  Пошукайте роботу в невеликих компаніях. Невеликі компанії наймають людей різних, мають гнучку політику щодо працевлаштування і відносно працівників старшого віку. Ваші вміння і ваш досвід можуть бути дійсно корисні в невеликій компанії. Ви можете зателефонувати секретарю невеликої компанії. Зазвичай в таких компаніях охоче надають допомогу та інформацію.

 9. 9

  Ознайомтеся з новими можливостями соціальної мережі. Такі сайти, як LinkedIn можуть дуже допомогти тим, хто шукає роботу або змінює свою кар`єру, а також тим, хто вже не такий молодий.

 10. 10

  Працюйте в інтернеті. Відвідуйте збори і зустрічі відповідних закладів і приготуйте кілька своїх візитних карток. Обмінюйтеся своїми візитними картками з тими, хто пропонує вам свої. Намагайтеся спілкуватися з цими людьми час від часу для того, щоб бути в курсі всього нового і для того, щоб отримувати більше інформації.

 11. 11

  Завжди будьте впевнені під час співбесіди. При можливості згадайте про свій досвід і про те, чого ви вже досягли. Обов`язково розповідайте на співбесіді про свої успіхи. Від вас повинна виходити позитивна енергія, постарайтеся переконати людину, що вас цікавить довгостроковий контракт.

 12. 12

  Кожен день робіть якісь кроки. Ніхто за вас не зробить вашу кар`єру. Кожен день робіть невеликі кроки до досягнення своєї мети. Ви виявите, що варто лише запустити процес, далі він сам набирає обертів. Це має стати вашою звичкою.

 13. 13

  Ніколи не здавайтеся і не сумуйте. Можливо, це займе час, але можливість упускати не варто. Будьте терплячі, дотримуйтеся свого плану дій і шукайте тих роботодавців, які зможуть оцінити ваш досвід і ваші знання.