Як соромливому людині знайти роботу

Сором`язливість може дуже сильно ускладнювати пошук роботи. У світі, повному екстравертів, сором`язливим людям може бути складно демонструвати впевненість і амбіції, як того вимагає ринок праці. На щастя, існують різні тактики, здатні допомогти вам зіграти на своїх сильних сторонах і знайти підходящу роботу. Почніть з кроку 1.
Частина 1 з 3: Оцініть свої сильні і слабкі сторони

 1. 1

  Оцініть свій рівень сором`язливості. Приділіть час тому, щоб проаналізувати свою особистість і оцінити рівень своєї сором`язливості. Це допоможе вам вийти на потрібний рівень самосвідомості, щоб ефективно подавати себе на ринку праці. Як тільки ви зрозумієте, наскільки ви сором`язливі і які ситуації, як правило, збільшують ваше становище, ви зможете підготуватися до того, щоб впоратися з викликом. Запитайте себе:
  • Я завжди був сором`язливий?
  • Я сором`язливий як на роботі, так і вдома?
  • Чи пов`язана моя сором`язливість безпосередньо з процесом пошуку роботи?
  • Чи вважали мене на минулому місці роботи сором`язливим людиною?

 2. 2

  Пам`ятайте, що підготовка допоможе вам подолати збентеження, викликане самим процесом пошуку роботи. Якщо ваші відповіді на вищенаведені питання припускають, що сором`язливість пов`язана з пошуком роботи - необхідністю себе рекламувати, ходити на співбесіди, зустрічатися з потенційними роботодавцями та колегами тощо - тоді усвідомте, що підготовка до цих ситуацій допоможе вам впоратися зі своєю проблемою.

 3. 3

  Пам`ятайте, що навіть самі сором`язливі люди можуть знайти і знаходять для себе гарну роботу. Якщо сором`язливість - це риса характеру, а не прояв тривоги, пов`язаної з пошуком роботи, тоді вам потрібно поміркувати про своїх сильних і слабких сторонах і вирішити, як бути далі. Вам не потрібно ставати екстравертом, щоб знайти роботу. Можливо, вам доведеться вийти з зони свого комфорту, щоб сконцентруватися на пошуку роботи, відповідної вам, з точки зору ваших сильних і слабких сторін.

 4. 4

  Сконцентруйтеся на своїх сильних сторонах. Розуміння своїх здібностей дозволить вам визначити, які саме види робіт відповідають вашим навичкам. Зіставте свої найсильніші сторони з відповідними видами робіт і відштовхніться від цього в своєму пошуку. Якщо, приміром, ви вкрай педантично ставитеся до деталей і має аналітичний склад розуму, якщо при цьому у вас є досвід складання фінансових звітів, ви може вирішити, що вам ідеально підходить посаду фінансового аналітика.

Частина 2 з 3: Знайдіть роботу

 1. 1

  Шукайте роботу, відповідну вашим сильним сторонам. Саме це додасть вам упевненості у своїх здібностях і успіху. Перерахуйте всі свої навички, досвід та іншу кваліфікацію і шукайте роботу, яка цьому відповідає.

 2. 2

  Сконцентруйтеся на роботі, яка здається вам комфортною. Якщо ви інтроверт і вкрай сором`язлива людина, вам, можливо, ніколи не буде комфортно працювати мотиваційним оратором або продавцем-консультантом. Сконцентруйтеся на тих видах роботи, які не пред`являють високих вимог до впевненості в собі і міжособистісному спілкуванню. Серед прикладів подібної роботи:
  • програміст
  • банківський клерк
  • вчений
  • письменник
  • менеджер веб контенту

 3. 3

  Досліджуйте, хто ваші потенційні роботодавці. Пам`ятайте, що сама по собі робота - це тільки частина уравненія- в ідеалі, ви шукаєте також і робоче середовище, в якій зможете комфортно себе почувати. Яке б оголошення про роботу ви не читали, намагайтеся з`ясувати, яка корпоративна культура компанії. Якщо, приміром, ви зацікавлені в посаді програміста, але бачите, що пропонує її компанія надто стрімко розвивається, робить акцент на взаємодії і частих загальних зборах, ви можете вирішити не подавати своє резюме. Вебсайт компанії - хороший первісний джерело-читайте розділи "про нас" і "кар`єра", і ви отримаєте уявлення про те, що це за компанія, як вона влаштована і чого можна очікувати від роботодавців. Крім того, спробуйте:


  • скористатися пошуковою системою, щоб знайти в інтернеті інформацію про компанію за ключовими словами. Це допоможе вам знайти огляди та статті, присвячені конкретної компанії і отримати більш чітке уявлення про те, як працює компанія і чи задоволені її співробітники.
  • переглянути сторінки компанії і її співробітників у соціальних мережах. Профіль компанії в соцмережі може містити додаткову інформацію. Профілі співробітників можуть бути особливо корисні, оскільки в них може бути відображено, чи орієнтується компанія на залучення людей зі схожими особистісними особливостями, інтересами і здібностями. Запитайте, чи будете ви відчувати себе комфортно, працюючи з цими людьми.

 4. 4

  Подавайте резюме на вакантну посаду впевнено. Як тільки визначитеся з потенційно цікавими для вас вакансіями, подавайте резюме! Не упускайте можливість тільки тому, що вам не вистачає впевненості або ви переживаєте за те, що будете занадто бентежитися під час співбесід. Зробіть перший крок і відправте своє резюме. Якщо ви націлені на правильну вакансію, ви можете бути приємно здивовані, отримавши запрошення на співбесіду.

 5. 5

  Почніть створювати мережу контактів. Почніть з малого - необов`язково відвідувати великі заходи і спілкуватися там з усіма присутніми. Виберіть для себе одного-двох роботодавців і зателефонуйте або надішліть електронного листа - що вам зручніше. Просто встановіть первинний контакт і проявіть свій інтерес до компанії та вакантної должності- це може бути надзвичайно корисно в процесі пошуку роботи.

Частина 3 з 3: Переборюйте сором`язливість під час співбесіди

 1. 1

  Порепетіруйте, що ви будете говорити. Ходити на співбесіди буває страшнувато, але відчувати тривогу нормально - стільки всього незнайомого у більшості людей викликає напад нервозності. Однак найкращий спосіб підготуватися - переглянути своє резюме і порепетировать відповіді на стандартні запитання на кшталт: "Розкажіть мені про себе". Підготовка розповіді про свій досвід, освіту, навичках і кар`єрних цілях допоможе вам відповідати на каверзні питання впевнено і виразно.

 2. 2

  Будьте готові продемонструвати свої сильні сторони. Здатність проілюструвати свої сильні сторони прикладами минулих успіхів і досягнень грає особливо важливу роль. Наприклад, якщо ви вирішили, що одна з ваших сильних сторін - увага до деталей, вам слід підготувати приклад: можливо, ви робили огляд підготовлених звітів і виявили неточні дані, тим самим, заощадивши компанії гроші.

 3. 3

  Обміркуйте важливість невербальної комунікації. Зоровий контакт, впевнена поза і тверде рукостискання - необхідні елементи співбесіди. Тренування в подібних видах невербальної комунікації потрібна всім, але сором`язливим людям, можливо, потрібно звернути особливу увагу на дане питання. Тренуйтеся! Спробуйте, наприклад:
  • вести діалог зі знайомою людиною, підтримуючи зоровий контакт.
  • сидіти на стільці в впевненою позі протягом 30 хвилин.
  • потренувати впевнене рукостискання.

 4. 4

  Зберігайте позитивний настрій і впевненість у собі. Пам`ятайте: ви б не отримали запрошення на співбесіду, не маючи необхідної кваліфікації. На даний момент все, що вам потрібно, це впевнено подати себе і сконцентруватися на своїх сильних сторонах. Залишайтеся позитивно налаштованим протягом усього співбесіди і постарайтеся проявити свою впевненість та ентузіазм, як на словах, так і невербальними способами.

 5. 5

  Надішліть листа з подякою. Після проходження співбесіди відправте короткий лист і подякуйте потенційного роботодавця за приділену вам час. Якщо ви хочете прояснити щось з того, що ви обговорювали на співбесіді, можна також тепер це зробити, але не прояснює більше одного-двох пунктів і не вибачайтеся і не давайте негативної оцінки своєї співбесіди. Сконцентруйтеся на своєму бажанні отримати цю роботу.

Поради

 • Для свого гарного самопочуття і процвітання важливо приймати себе як особистість, як у професійному, так і в особистому житті. Не критикуйте себе за застенчівость- це частина того, хто ви є.
 • Не дозволяйте невдач перешкодити вам домагатися улюбленої роботи. У всіх час від часу бувають казуси на співбесіді, і всі час від часу програють більш кваліфікованим кандидатам. Чиніть опір прагненню занадто глибоко копатися в здаються невдачах. Сконцентруйтеся на своїх сильних сторонах і успіхи.
 • Багато сором`язливі люди відчувають себе більш комфортно, спілкуючись онлайн. Якщо це ваш випадок, пошукайте можливості роботи в мережі. Сайти кшталт LinkedIn, Facebook, і особисті сторінки людей з вашої сфери діяльності можуть стати комфортним і ефективним способом контакту з потрібними людьми.