Як визначити пріоритетність справ

З сьогоднішніми напруженими графіками встигнути завершити проект чи завдання може здаватися часом чимось неможливим. Це стосується не тільки високо пріоритетних завдань на роботі, але і насиченою сімейного життя, де без пріоритетів не обійтися. Є кілька кроків, які можна зробити, щоб завершувати свої завдання у встановлені терміни-просто потрібно знати, як розставити пріоритети. Ось кілька порад, які допоможуть вам виконати роботу і розставити пріоритети, так щоб все йшло як по маслу.

Метод 1 з 3: Складіть список пріоритетів

 1. 1

  Складіть список всіх справ і завдань, які вам потрібно виконати за певний час.
  • Тримайте списки домашніх і робочих справ окремо, крім випадків, коли справи частково перетинаються, наприклад, вам потрібно виконати якесь домашнє справу під час обіду на роботі.
  • Складайте список в порядку значимості справ, не забудьте внести навіть невеликі завдання, вони теж займають час.
  • Викреслюйте завдання зі списку, як тільки ви їх завершили. Коли ви бачите, що ваш список зменшується, це заохочує і надихає вас.

Метод 2 з 3: Поставте мету

 1. 1

  Поставте мету в розумі для списку пріоритетів.
  • Розставити пріоритети робочих цілей можна по мірі їх значимості або термінами виконання. Навіть робочі завдання без певної документації потрібно вносити в список. Будь-яка робота, яку вам потрібно виконувати щодня, повинна бути у вашому списку пріоритетів.


  • Домашні справи можна розставити по важливості, часу і дат чи навіть симпатіям. Якщо ваші діти відвідують шкільний гурток, це справа, очевидно, варто внести в список на певну дату і час, а також можна включити в список на цей день.

Метод 3 з 3: Запам`ятовуйте прості справи і завдання

 1. 1

  Вносьте навіть прості завдання в свій список, коли ви вчитеся визначати пріоритетність справ. Прості завдання можуть бути іноді найважливішими.
  • Домашнє завдання може бути дуже простий, наприклад, не забути витягнути щось з морозилки для вечері. Але це дуже важливо внести в свій список. Серед інших, більш важливих завдань, це завдання може залишитися непоміченою, якщо вона не входить в список, і може вплинути на виконання інших справ, і вам доведеться міняти весь розпорядок дня.
  • Робочі справи можуть виконуватися автоматично, але про них можна легко забути. Якщо вам потрібно встановити сигналізацію, коли ви залишаєте офіс, варто внести цю задачу в свій список пріоритетів на день. Суть в тому, що прості завдання не менш важливі, і їх варто додавати в список при визначенні пріоритетності.

Поради

 • Тримайте свій список під рукою, щоб можна було звернутися до нього в будь-який момент. Список не допоможе, якщо він загубився під купою робочих документів, в кишені або сумочці.