Як одягатися на інтерв'ю

Вам потрібно йти на інтерв`ю, а ви не знаєте, як правильно одягнутися? Співбесіда лякає, але необхідно залишатися впевненим у собі. Одягніться з розумом, і ви відчуєте себе розумним. Якщо ви одягнені слушно, то ви дійсно зможете сконцентруватися на питаннях. Ось як одягатися, як профі, на інтерв`ю.
Метод 1 з 3: Офіційний, діловий стиль для чоловіків

 1. 1

  Почніть з штанів. Широкі штани підійдуть, особливо, якщо вони підходять під піджак. Брюки-чінос також є прийнятними, але краще надіти костюм, тому постарайтеся, щоб ваші штани і піджак поєднувалися. Найкраще підійдуть темні кольори - синій, сірий або чорний.
  • Не надягайте джинси. Ніякі види джинсів не підходять для інтерв`ю.
  • Не треба кричущих малюнків. Сконцентруйтеся на простих.
  • Ваші штани повинні вам підходити. Вони повинні бути хорошої крою і не відкривати на обозреванія те, чого не треба. Штани також не повинні бути занадто мішкуваті.

 2. 2

  Підберіть під штани піджак. Так як норма це костюм, то постарайтеся, щоб штани і піджак поєднувалися. Якщо вам вдасться знайти костюм, то це буде найкращий варіант.
  • Знову ж, не забувайте про простий малюнок і темний колір. Ваш наряд повинен максимально схожим на костюм.
  • Якщо ви не знайшли відповідного під штани піджака, можете надіти синій блейзер.

 3. 3

  Виберіть однотонну, білу або синю сорочку. Ви ж не хочете виглядати кричущо в яскравій сорочці, а смугасті (особливо, візерункові) сорочки виглядають трохи менш формально. Накрохмалена, біла або синя сорочка підходить чудово, навіть якщо виглядає трохи просто.
  • Носіть сорочки з довгим рукавом, навіть влітку. Це може бути не зручно, але це необхідно.
  • Прямий комір також є більш формальним, ніж з гудзиками, але останній теж підійде. Виберіть сорочку з коміром середнього розміру. Якщо у вас дуже широка шия, можливо, вам більше підійде більш широкий комір.

 4. 4

  Одягніть темний, консервативного кольору краватку. Він повинен бути однотонний, в діагональну смужку або з невеликим візерунком. Червоний галстук додасть політичний образ, а синій серйозний образ секретного агента. І те, і інше підійде.
  • Тримайтеся подалі від неонових і пастельних тонів.
  • Метелики не підходять для інтерв`ю. Завжди надягайте тільки краватку.

 5. 5

  Носіть або ремінь, або підтяжки, але ніколи не надягайте і те, і інше одночасно. Якщо вам подобаються підтяжки, то пришийте до штанів гудзики і носите підтяжки, що кріпляться на ґудзиках, а не дешеві помочи на прищіпках.

 6. 6

  Зверніть увагу на взуття і шкарпетки. Це не центральна частина гардероба, але, тим не менш, дуже важлива. Підберіть темні, начищені черевики і темні шкарпетки до середини ікри.
  • Чорні, класичні туфлі є гарним вибором. Не надягайте черевики на дуже товстій підошві, так як вони будуть виглядати, як чоботи. Човники теж не підходять для офіційного, ділового стилю.

 7. 7

  Не перестарайтеся з одеколоном. Насправді, в одеколоні немає необхідності, якщо ви прийняли душ, і у вас хороший, природний запах. Краще ніякого запаху, ніж відштовхуючий. Якщо ви відчуваєте, що одеколон вам абсолютно необхідний, то розпорошите небагато, максимум, один або два натискання.

Метод 2 з 3: Офіційний, діловий стиль для жінок

 1. 1

  Надіньте небудь костюм зі спідницею, або брючний. У жінок є трохи більше варіантів для формального, ділового стилю, ніж у чоловіків. Але їм теж необхідно проявити обережність при виборі одягу.
  • Костюми зі спідницею: темні тони, спідниця до колін і піджак.
  • Брючні костюми: темні тони, брюки і піджак.

 2. 2

  Одягніть блузку або топ з дрібним візерунком або однотонний. Прозорі блузки не підійдуть ні в якому разі. Вибирайте бавовна, шовк або тканину з мікроволокна. Дихаюча тканина, наприклад, бавовна, може бути найкращим варіантом для стресової ситуації.

 3. 3

  Туфлі повинні бути з закритим носком і з каблуком не вище 2,5 - 5 сантиметрів. Вам і так вистачить стресу під час інтерв`ю, немає необхідності додавати дисбаланс туфлями на високих підборах, які виглядають непрофесійно. Найкраще підійдуть темні туфлі. 4. 4

  Підберіть відповідні шкарпетки або панчохи. Панчохи або колготки мають бути темні і без яскраво вираженого малюнка. Панчохи або колготки, які ви б наділи ввечері, вирушаючи розважитися, не підійдуть для ділового стилю, так як будуть більш відволікаючими, ніж це вимагає стиль.

 5. 5

  Не перестарайтеся з макіяжем. Чи не накладайте кілька шарів косметики. Діловий, офіційний стиль це не те ж саме, що і п`ятнична вечірка. Трохи косметики краще, ніж нічого, але не дуже багато. Будьте консервативні.

 6. 6

  По можливості, не використовуйте парфуми. Як і чоловікам, жінкам краще не використовувати парфуми. Це може бути відразливим для інших людей, а також духи не дуже добре змішуються з запахом поту. Якщо вам необхідно використовувати духи, то розпорошите якомога менше.

 7. 7

  Ретельно підберіть аксесуари. Аксесуари це гордість і радість жіночого гардеробу. Вміння їх правильно підібрати може перетворити швидкоплинний погляд в незабутнє враження.
  • Носіть консервативні годинник. Годинник є символом пунктуальності і того, що ви прагнете до вершини.
  • Мода на шарфи і ювелірні прикраси постійно змінюється, тому дотримуйтеся консервативного стилю. Якщо ви проходите інтерв`ю на творчу позицію, то можете себе проявити, але якщо у вас співбесіду в банку, то не варто цього робити.
  • Не беріть на співбесіду дві великі сумки. Якщо в цьому є необхідність, то візьміть невелику сумку, в діловому стилі. Не потрібно приходити на ділову зустріч з баулами. У вашу сумку повинна поміститися папка з додатковими копіями вашого резюме.

Метод 3 з 3: Загальні поради чоловікам і жінкам

 1. 1

  Краще одягніться занадто нарядно, ніж повсякденно. Завжди вибирайте формальний, консервативний наряд, якщо інтерв`юер не надав інші варіанти. Хороший наряд це комплімент інтерв`юеру і знак того, що ви підходите до роботи серйозно. Саме тому, краще вбратися, ніж одягнутися занадто повсякденно.
  • Ні для кого не секрет, що якщо ви добре одягнені, ви залишите незабутнє враження. Це може бути пов`язано з ефектом ореолу, дослідженим психологом Е. Л. Торндайк. Ефект ореолу грунтується на тому, що якщо у вас є бажана (або не бажана) риса, то люди мають на увазі, що у вас є й інші бажані риси.

 2. 2

  Якщо сумніваєтеся, уточніть. Якщо у вас є які-небудь сумніви про вибір наряду, не соромтеся запитати про це людину, з якою у вас буде інтерв`ю, або представника відділу кадрів. Це загальне питання, не бійтеся його задавати. Вас не порахують настирливим за те, що ви хочете добре підготуватися.

 3. 3

  Приведіть себе в доглянутий вигляд у міру своїх можливостей. Сходіть заздалегідь в душ і переконайтеся, що наступні пункти виконані:
  • Нігті короткі й доглянуті, без бруду під ними
  • Волосся акуратні і чисті, без зайвого гелю або засобів для укладання
  • Волосся на обличчі, якщо вони є, доглянуті
  • Зуби чисті, без залишків їжі-нюх свіже

 4. 4

  Переконайтеся, що ваш костюм у повному порядку. На ньому не повинно бути бовтаються гудзиків, ниток або шерсті домашніх тварин. Пройдіться по костюму валиком для зняття пуху і шерсті, перш ніж його надіти, а ще краще, віднесіть його в хімчистку, щоб проблемні зони очистили професійно.

 5. 5

  Візьміть з собою папку з додатковими копіями вашого резюме. Це перевірений, професійний трюк, відомий у всьому світі. Це свідчить про те, що ви підготовлені, перспективні і впевнені в собі. Не забудьте цей аксесуар.

 6. 6

  Враховуйте те, що заборонено. Наступних речей слід уникати під час співбесіди:
  • Чи не жуйте жувальну гумку
  • Не носіть сонцезахисні окуляри і не тримайте їх на голові
  • Не залишайте сорочку навипуск
  • Якщо річ порвалася, не надягайте її