Як написати оголошення про відкриту вакансію

Вдосконалення вміння писати оголошення про прийом на роботу просто необхідно для того, щоб залучати тих претендентів, які вам потрібні. Вивчення різних аспектів відкрилася вакансії допоможе вам написати розгорнутий і точне оголошення. Чітко зазначений назву вакансії, детальний опис обов`язків і докладний список необхідних знань, умінь і навичок допоможуть здобувачам визначитися, чи підходять вони для даної посади. У даній статті запропоновано кілька способів написань хорошого оголошення про прийом на роботу.

Написання власного оголошення про прийом на роботу

 1. 1

  Перегляньте всі обов`язки відкритої вакансії. Поговоріть з іншими співробітниками, які займають подібні позиції в компанії, щоб отримати про посаду докладне уявлення. Посадова інструкція та навчальні посібники з профпідготовці допоможуть вам скласти повний список посадових обов`язків. Якщо ви шукаєте заміну співробітнику, який отримав підвищення або тому, хто залишає компанію в хороших відносинах з начальством і колегами, то можна з ним зустрітися перед його відходом і попросити докладно розповісти про всі обов`язки докладно.

 2. 2

  Напишіть точну назву посади. Точна назва відкритої вакансії приверне до неї увагу потрібних претендентів. Наприклад, замість того, що б просто написати «Консультант», ви можете написати «Консультант в соціальних мережах». Слово «Тренер» може бути сприйнято як персональний тренер, вчитель чи навіть випробувач комп`ютерних програм. Конкретика економить і ваш час, і час здобувачів.

 3. 3

  Увімкніть хороший опис вашої компанії або організації. Подумайте про причини, за якими хороший працівник волів би вашу компанію іншим роботодавцям. Інноваційний підхід до розробки продуктів, довга і успішна історія надання послуг, прихильність принципам допомоги та навчання - ось кілька хороших прикладів. Такий опис краще обмежити кількома чіткими пропозиціями з глибоким змістом.

 4. 4

  Опишіть роль, яку людина, який відгукнувся на вашу вакансію, займе в колективі і в компанії. В 1 або 2 пропозиціях поясніть, чому ця посада важлива. Наприклад «Офіс-менеджер забезпечує безперебійну щоденну роботу всього офісу.»

 5. 5

  Увімкніть опис посадових обов`язків. Воно може бути як коротким, що складається з декількох пропозицій, так і довгим, складовим великий маркований список. Але найважливіше те, що з написаного вами претенденти повинні отримати загальне уявлення про свої щоденних обов`язках. Почати цей список краще з основних обов`язків.

 6. 6

  Визначте, які навички та кваліфікації є для вас першорядними. Ось кілька прикладів: ґрунтовні навички міжособистісного спілкування, здатність укладатися в поставлені терміни, знання специфічних продуктів і послуг. Чим специфичнее і докладніше ваш список, тим вище шанс того, що ваше оголошення приверне кандидатів, відповідних за всіма параметрами списку.
  • Включіть сюди і вимоги до рівня освіти і наявності сертифікатів і дипломів. Вкажіть, чи потрібно здобувачам володіти спеціальним рівнем освіти або сертифікатом.


  • Перерахуйте вимоги до знання комп`ютера. Точно вказуйте програмне забезпечення і рівень володіння нею, які ви хочете бачити у свого майбутнього працівника.
  • Намагайтеся уникати описів особистості та характеру. Акцент на навички та кваліфікацію зазвичай дозволяє знайти потрібного працівника швидше і краще. Вказавши в оголошенні, що ви шукаєте «приємного» або «чесного» співробітника, ви ризикуєте змусити кандидатів на посаду тимчасово прийняти на себе ці особистісні якості або упирати на них, а не на свої навички та вміння, під час співбесіди.

 7. 7

  Створіть окремий розділ для додаткових вимог. Туди увійдуть не обов`язкові навички та досягнення, але бажані для роботодавця, тому що він можуть істотно збільшити продуктивність працівника або навпаки зменшити витрату часу на виконання поставленого завдання. Прикладами можуть служити магістерський диплом чи знання якогось специфічного програмного забезпечення.

 8. 8

  Опишіть рівень заробітної плати. Деякі компанії в таких оголошеннях вказують зарплатний діапазон. Ще один варіант - пояснити, що зарплата буде залежати від рівня компетентності та досвідченості успішного кандидата. Також широко практикуються прохання здобувачам включити свої очікування щодо заробітної плати в супровідний лист.

 9. 9

  Запросіть до співпраці кваліфікованих претендентів. Вкажіть адресу електронної пошти або фізичну адресу вашого офісу, в який можна принести резюме та супровідний лист. Якщо ви хочете, щоб шукачі спочатку телефонували вам, то включите в оголошення свій телефонний номер.
  • Вкажіть, як можна дізнатися більше про відкриту вакансію або про вашу компанію. Включите в оголошення адреса сайту компанії або посилання на прес-релізи про неї, щоб зацікавилися здобувачі могли ближче познайомитися з вашою організацією.


Попередження

 • Всіма способами намагайтеся уникати дискримінації під час написання свого оголошення. Обмеження пошуку співробітника віковими, статевими, расовими, культурними або якимись іншими рамками незаконно. Закони контролюють однаковий доступ до роботи всіх людей. Не забувайте про це, коли будете писати своє оголошення.