Як знайти роботу після заняття фрілансом

Бути підприємцем - значить самому приймати власні рішення в бізнесі, ретельно плануючи свій розпорядок дня. Однак найчастіше люди з самостійною зайнятістю повертаються назад, до «звичайної» роботі - світу стабільної заробітної плати та різношерстого колективу. Деякі наймачі можуть розглядати таких людей, як погано працюють в команді або очікують можливості відкрити новий бізнес. Якщо ви хочете повернутися до роботи після тривалого періоду самостійної зайнятості, то вам не завадить впевненість у собі. На співбесіді ви повинні бути готові відповідати на питання, що стосуються вашої недавньої зайнятості, вдумливо і в позитивному ключі. Читайте далі, щоб дізнатися про те, як знайти роботу після заняття фрілансом.
Метод 1 з 3: Пишемо резюме

 1. 1

  Запитайте себе, чому ви хочете бути найманим працівником. Це питання вам будуть задавати на всіх співбесідах, що вам мають. Тому слід підготувати таку відповідь, який буде найпереконливішим і правдоподібним. Переконайтеся, що ви не станете говорити про те, як сильно вам зараз потрібна стабільна заробітна плата, щоб потім почати новий ризикований бізнес.

 2. 2

  Заповніть графу з досвідом роботи в вашому резюме. Палко і c ентузіазмом поясніть, чому ви вирішили займатися фрілансом. В одному або двох пропозиціях розкажіть про те, яке гарне і успішний час це було для вас, хоч, зрештою, ви і вийшли з бізнесу.
  • Пам`ятайте, що 50 відсотків малих підприємств закривається після перших 5 років існування. Роботодавці ставляться до таких речей з розумінням, адже це зовсім не означає, що ви не придбали важливих для роботи навичок, які ви можете використовувати на новій посаді.
  • Переконайтеся, що подаєте себе у вигідному світлі, - за час самостійної роботи ви виросли як особистість, стали впевненіше як у сфері ведення продажів, так і інших аспектах бізнесу. Також не забудьте згадати про вашу багатогранності в самих різних сферах роботи.

 3. 3

  Опишіть ваші персональні якості або цілі вгорі резюме, які покажуть, чому ви повертаєтеся до роботи в компанії після заняття фрілансом. Кращий спосіб показати, що вам потрібна ця робота, - відразу ж «ткнути пальцем» в проблему. Обов`язково опишіть ваші досягнення, чому шукаєте змін і чому саме ви будете гідним доповненням до робочого колективу. Укладетеся в одне-три пропозиції.

 4. 4

  Попросіть клієнтів або бізнес-партнерів про рекомендації. Переконайтеся, що це буде людина, яка добре знає і розуміє ваші сильні сторони в роботі. Виберіть того, хто бачив в вас друга у всій цій щоденної ділової середовищі.

 5. 5

  Створіть профіль на сайті LinkedIn та інших соціальних ресурсах, де ви можете вивісити своє резюме. Тепер ці дані будуть ретельно охоронятися, а кожен, хто захоче, зможе на них глянути. Особливо важливо показати, що у вас є знання про пристрій інтернету і досвід ведення справ у цьому середовищі, якщо ви вже немолоді.

Метод 2 з 3: Подаємо заявку про прийом на роботу

 1. 1

  Складіть список ваших навичок і зіставте їх з 2-3 галузями, де ви могли б найкраще застосувати свої вміння. Злегка подкорректируйте ваше резюме для кожної сфери праці так, щоб підкреслити досвід роботи саме в ній. Навички, які найбільше підходять для роботи в даній галузі, ставте в початок списку.

 2. 2

  Будьте реалістами при пошуку роботи з важливими виконавчими обов`язками. Якщо ви роками займалися фрілансом, то навряд чи вас будуть розглядати на роль менеджера відділу. Можливо, буде кращим подати заявку на посаду керівника проекту, а не персоналу.

 3. 3

  Шукайте роботу в інтернеті, газетах і через центри зайнятості. Ви повинні зосередитися на пошуку оголошень в Мережі про роботу в інших містах. Не бійтеся запитати ваших друзів по бізнесу про те, чи є у них що-небудь на прикладі, - можливо саме їх рекомендації допоможуть вам отримати посаду. 4. 4

  Напишіть супровідний лист, який чітко роз`яснює вашу цінність. Переконайтеся, що акцентували увагу на всіх головних особливостях даної вакансії, і розкажіть компанії про те, яку лепту ви зможете внести. Ведіть себе формально, в позитивному ключі розкажіть про час, що ви провели, будучи на самостійної зайнятості. Акцентуйте увагу на тому, що ви надійний співробітник, який хоче залишитися в компанії на тривалий термін.

Метод 3 з 3: Настав час співбесіди

 1. 1

  Практикуйтеся у відповідях на актуальні питання. Хоч ви і можете розраховувати на відгуки своїх клієнтів, або вже бували на співбесідах, при будь-якому питанні про вашу недавньої діяльність слід якомога кращим чином вийти з ситуації. Розповісти про безцінний досвід, що ви отримали.

 2. 2

  Запропонуйте свої приклади того, як ви можете працювати з командою, управляти персоналом, перебувати в строгому діловому середовищі. Розкажіть про речі, які ви змогли б зробити краще. Конкретні приклади під час інтерв`ю діють краще, ніж узагальнюючі випадки.

 3. 3

  У ході співбесіди покажіть свою впевненість, яку ви здобули за час підприємницької діяльності. Запал, що відрізняє вас від недавніх випускників вузів чи інших робітників. «На пальцях» поясніть внесок, який ви внесете в розвиток компанії.

 4. 4

  Одягайтеся по-діловому. Хоча це і повинні робити всі, хто приходить на співбесіду, дуже важливо залишити враження про себе, як про професіонала, а не домосід. Якщо вам нічого не відомо про ділові формальності, то краще дізнайтеся про них заздалегідь, до розмови з наймачем.

Що вам знадобиться

 • Резюме
 • Супровідний лист
 • Діловий одяг
 • Рекомендації
 • Практика співбесіди