Як отримати першу роботу (керівництво для підлітків)

Отримання нової роботи може виявитися важким випробуванням, але все може бути ще гірше, якщо це ваша перша робота. Ось кілька порад, які спростять отримання першої роботи.

Кроки

 1. 1

  Перш, ніж шукати роботу, переконайтеся в тому, що отримання роботи -це саме те, чого ви хочете в житті на даний момент. Отримання роботи має на увазі величезну відповідальність, тому потрібно знати, у що ви вплутуєтеся.

 2. 2

  Напишіть резюме. Навіть якщо резюме не буде великим, воно наблизить вас до отримання бажаної роботи. Не забувайте про те, що досвід не можна отримати тільки на основі попередньої роботи. Може бути, ви писали статтю в шкільну газету або займалися веб-дизайном як хобі?

 3. 3

  Якщо резюме занадто коротке, можна спробувати стати волонтером. Робота в благодійному магазині або будь-яка інша неоплачувана робота дасть вам досвід і підвищить шанси на отримання оплачуваної посади.

 4. 4

  Виберіть надійних людей для перевірки вашого резюме. Дуже важко залишатися об`єктивним, коли справа стосується власного досвіду, і стороння людина допоможе вам виправити помилки в правописі або граматики, які ви могли й не помітити. Найкраще попросити про це друга, який володіє відмінними навичками написання резюме і грамотною мовою.
 5. 5

  Заповніть анкети для прийому на роботу. Переконайтеся в тому, що ваші навички відповідають вимогам. Усвідомте, чи зможете ви подорожувати по роботі.

 6. 6

  Перш, ніж пройти співбесіду, отримаєте відомості про компанію, в якій ви хочете працювати. Вам потрібно зрозуміти принципи управління компанією, і у вас буде величезна перевага.

 7. 7

  Пам`ятайте про те, що ви можете подавати резюме на кілька вакансій. Навіть якщо вас звільнять в одній компанії, ви отримаєте цінний досвід співбесіди, і ваше резюме стане більш привабливим для роботодавця.

 8. 8

  Якщо вам не передзвонили після надання резюме, можна зробити наступне: 1) Підіть в компанію, попросіть про зустріч з менеджером і запитайте у нього, переглядали чи вашу анкету, адже вам не передзвонили. Переконайтеся в тому, що ви виглядаєте презентабельно. Не перестарайтеся, але й не забувайте про презентабельності. 2) Зателефонуйте менеджеру і запитайте у нього, чи дивилися вашу анкету. Якщо вам дадуть відповідь, що незабаром займуться цим питанням, але не дзвонять по подію декількох днів, зателефонуйте і задайте те ж питання. Можна дзвонити близько 4 разів, але слід переконатися в тому, що між дзвінками є проміжок в три дні. Цей метод дозволить роботодавцю зрозуміти, що вам не все одно. Крім того, він досить ефективний. 9. 9

  Не брешіть. Брехня допоможе вам протриматися на плаву лише деякий час. Говоріть роботодавцям прямо і ніколи не перебільшуйте свої навички.

 10. 10

  Підготуйте декілька відповідних питань, щоб задати їх потенційному роботодавцю. Питання з приводу отримання тренінгу демонструють ваш інтерес до роботи і натяки на майбутнє. Не відкладайте справу в довгий ящик.

 11. 11

  Виберіть діловий одяг для проходження співбесіди. Навіть якщо вам не вказували на спеціальну уніформу, вам слід виглядати презентабельно.

Поради

 • Встановіть візуальний контакт з усіма інтерв`юерами. Очевидно те, що неможливо одночасно дивитися на кількох людей, але дуже важливо підтримувати зоровий контакт з мовцем. Коли ви відповідаєте на поставлене запитання, переконайтеся в тому, що ви звертаєтеся до всіх присутніх.
 • Позитивно ставитеся до всього що відбувається. Негативний настрій буде простежуватися під час співбесіди.
 • Пам`ятайте про те, що перше враження вирішує все. Постарайтеся бути ввічливим і з повагою ставитися до свого роботодавця і співробітникам компанії.
 • Друг може допомогти вам потренуватися в проходженні співбесіди. Близька людина зможе сказати вам, чи схильні ви до нервозності або говорите занадто швидко або нечітко.