Як видалити катишки

При тривалому використанні будь-яка тканина може змінити свою структуру, коли волокна на кінці відриваються і чіпляються за поверхню, створюючи непривабливі кульки з вовни, катишки. Таким чином, щільно пов`язані натуральні вироби з бавовни і шерсті можуть утворювати великі і дуже помітні катишки на речах. Тим не менш, на тонко пов`язаних тканинах з текстилю або синтетичних тканинах, катишки з`являються частіше. Вони можуть навіть зачіпатися і збирати валяються волосся і шерсть, пил і крихти з навколишнього вас середовища. В результаті утворюються липкі катишки, де тканина може тертися один об одного, особливо під вашими руками. Видалення катишков з тканини забирає багато часу, але може бути виконано кількома способами.
Метод 1 з 5: електробритва

 1. 1

  Покладіть предмет вашого одягу, на якій утворилися катишки, на плоску рівну поверхню, натягніть і зафіксуйте.

 2. 2

  Увімкніть електробритву. Ви можете використовувати як електробритву, розроблену спеціально для чищення одягу, яку іноді називають електробритва для видалення катишків, так і електробритву, яку чоловіки використовують для гоління.

 3. 3

  Переміщайте електробритву обережно уздовж поверхні тканини, проводячи її в тому ж напрямку, що і переплетення.
  • Ніколи не натискайте на бритву занадто сильно. Легким рухом почніть рух по поверхні, в міру необхідності, поступово, збільшуючи дотик, поки Бритва не видалить всі катишки.

Метод 2 з 5: Лезом вручну

 1. 1

  Тримайте тканину натягнутою, як зазначено в методі з електричною бритвою.

 2. 2

  Візьміть лезо - обережно, за один край, якщо це одноразова бритва або бритва, проводите легко "проти шерсті" під невеликим кутом.

 3. 3

  Переміщайте лезо обережно, в напрямку переплетення вниз тканини, як ви йдете, зчищаючи катишки.
  • Зверніть увагу, що за допомогою цього методу дуже легко випадково врізатися в тканину і пошкодити її. Двосічне лезо показано на картинці.

Метод 3 з 5: Липкою стрічкою

 1. 1

  Розмотайте частина липкої стрічки і закріпіть край її рулону.
  • Ви можете або розмотати стрічку в довжину і утримувати обома руками по краях на кожному її кінці і так обробляти поверхню тканини або відмотати скільки потрібно стрічки, щоб обернути один раз навколо руки, липкою стороною назовні.

 2. 2

  Видаляючи катишки натягніть одяг. Натисніть липкою стороною стрічки на поверхню виробу, а потім, потягнувши, видаліть її. Велика частина катишков, прилипнув до стрічки, відірвуться.

 3. 3

  Продовжуйте натискати стрічкою на тканину, поки не видалите всі катишки. В міру необхідності, відмотували липку стрічку, відокремлюючи її від рулону, і переміщайтеся на ще не оброблені місця вироби.

Метод 4 з 5: застібці-липучці

 1. 1

  Придбайте невеликий відрізок застібки-липучки в будь-якому галантерейному магазині. Використовуйте тільки «зацепочную» сторону смуги застібки. 2. 2

  Прикладіть смугу застібки-липучки, повернувши гачками вниз, у напрямку катишков на тканині.

 3. 3

  Потягніть цю застібку до себе прямо з тканини, і з її допомогою віддалиться більша частина катишков.
  • Маленькі гачки застібки-липучки можуть призвести до пошкодження дуже делікатних тканин, тому використовувати цей метод потрібно обережно.

Метод 5 з 5: Пластмасовим гребінцем

 1. 1

  Покладіть тканину на рівну поверхню і натягніть її, як і в інших методах з видалення.

 2. 2

  Вставте пластмасовий гребінець зверху вниз по тканині в напрямку переплетення. Продовжуйте розчісувати, поки не видалите всі катишки.
  • Пластмасовий гребінець має дуже дрібні зуби на відміну від гребінці для волосся.

Поради

 • Ви можете зменшити кількість обробок одягу для видалення катишків, якщо будете носити її акуратно. Також використовуйте короткі діапазони прання і включайте таймер для делікатних речей, при цьому вивертаючи їх навиворіт перед пранням. Крім того ви можете зменшити поява катишков, якщо при пранні не будете надто перевантажувати машинку білизною.
 • Якщо у вас є собака, при догляді за нею використовуйте спеціальну щітку. Цей вид щітки має плоску або вигнуту основу з низкою тонких дротяних закінчень. Використовують її, щоб акуратно вичистити ворс тваринного з його напрямку. Мийте щітку після кожного використання для чищення собаки і, при необхідності, видаляйте катишки якщо вони занадто часто накопичуються.

Що вам знадобиться

 • Бритва для видалення катишків або чоловіча електробритва
 • Лезо бритви
 • Клейка стрічка
 • Застібка-липучка
 • Пластмасовий гребінець