Як видалити губну помаду

Хоча стародавні єгиптяни підфарбовували губи хною, суспільство не сприймало губну помаду в якості продукту для краси до 1930 року, коли все більшої популярності почали набувати зірки кіноекрану, що носили макіяж не тільки на сцені. Сучасна губна помада проводиться з хімічних речовин на різній нафтовій основі, натуральних олій і штучних барвників. Якщо ви нафарбували губною помадою що-небудь крім губ, то кращим способом її очищення буде засіб з властивостями видалення жиру.
Метод 1 з 4: Засіб для миття посуду

 1. 1

  Промокніть пляма помади чистим рушником або серветкою, щоб видалити зайву фарбу, якщо тканину можна прати в машині. Ви також можете спробувати зішкребти надлишок губної помади кредитною карткою. Частина плями залишиться на тканині, і вам доведеться вжити додаткових заходів для його видалення.

 2. 2

  Розпорошите на пляму трохи води. Чи не замочуйте тканину в занадто великій кількості води.

 3. 3

  Акуратно втирайте в пляма краплю засобу для миття посуду з властивостями видалення жиру і залиште на 10-15 хвилин. Засіб повинен видаляти жир, щоб розщепити жирну основу губної помади.

 4. 4

  Втирайте засіб для миття посуду в пляму губної помади махровим рушником, працюючи круговими рухами з краю в центр.

 5. 5

  Промокніть насухо чистою частиною рушники. Повторіть по мірі необхідності.

Метод 2 з 4: Спирт

 1. 1

  Покладіть забарвлену тканину, яку можна прати, плямою вниз на тверду поверхню.

 2. 2

  Акуратно промокніть спиртом з виворітного боку, використовуючи ватяний тампон або ватяну паличку. Повністю просочіть тканину.

 3. 3

  Нанесіть на зворотну сторону плями холодну воду. Продовжуйте обробляти тканину з виворітного боку і очистіть пляма чистим махровим рушником. Працюйте круговими рухами з краю в центр. 4. 4

  Насухо промокніть виворітну сторону тканини чистої частиною рушники, щоб видалити пляму. Переверніть тканину і висушіть лицьову сторону. Можливо, вам доведеться повторити цей процес, щоб повністю видалити пляму.

Метод 3 з 4: Плями на оббивці

 1. 1

  Нанесіть невелику кількість лаку для волосся безпосередньо на оббивну тканину. Почекайте кілька хвилин, щоб лак для волосся проник в тканину. Зітріть, насухо промокніть рушником і повторіть при необхідності. Видалити губну помаду з оббивки може бути важко, так як ви не можете зняти тканину і обробити її, але ви все ж можете повністю видалити помаду, багаторазово повторивши процес.

 2. 2

  Якщо вам не вдалося вивести пляму губної помади за допомогою лаку для волосся, змішайте в в пляшці з розпилювачем в рівних частинах аміак і воду. Розпорошите на тканину і почекайте одну-дві хвилини. Очистіть пляма махровим рушником або губкою і при необхідності повторіть.

Метод 4 з 4: Комерційні засоби для виведення плям

 1. 1

  Виберіть безпечний для тканини, яку вам необхідно очистити, комерційний плямовивідник. Засоби для виведення плям випускаються у вигляді миючих засобів, спреїв і аерозолів. Виберіть тип продукту, який найбільш підходить для ваших потреб. Читайте уважно етикетки, щоб визначити, який тип продукту краще підходить для видалення губної помади з вашого типу тканини.

 2. 2

  Перевірте плямовивідник на непомітній ділянці тканини, щоб переконатися, що він не змінить її колір і не знебарвить. Якщо це трапилося, відразу ж змийте засіб і не використовуйте його.

 3. 3

  Визначте безпеку плямовивідника для вашої тканини. Якщо все гаразд, дотримуйтесь інструкції на етикетці, щоб очистити пляма губної помади без шкоди цілісності тканини.

Поради

 • Якщо домашні та комерційні кошти не впоралися з плямою навіть після повторного застосування, віднесіть предмет в хімчистку. У них багато способів видалення жирних плям.

Попередження

 • Не виводьте пляма губної помади з тканини, не прочитавши інформацію на ярлику речі. Якщо там вказана тільки суха чистка, не намагайтеся впоратися з плямою самостійно.