Як видалити акрилову фарбу з одягу

Акрилова фарба - один з найпопулярніших типів фарби, використовуваної в ремеслах, прикрасі будинку, а також у простих фарбувальних роботах. Вона розчинна у воді, однак, якщо така фарба потрапить вам на одяг, то можуть залишитися сліди. На щастя, в більшості випадків, її можна досить легко видалити підручними засобами.

Кроки

 1. 1

  Дійте швидко. Який би із способів ви не вибрали, чим швидше ви почнете видаляти пляма - тим більша ймовірність, що ви позбудетеся від нього.

 2. 2

  У будь-якому випадку, починайте з видалення засохлої або застиглої фарби за допомогою ножа або ложки. Якщо фарба ще сира, то акуратно промокніть її паперовими рушниками або ганчіркою, щоб спочатку видалити надлишки.
  • Звичайна щітка для одягу допоможе впоратися з більш жорсткою тканиною, особливо, якщо фарба присохла великими шматками.

Метод 1 з 5: Ізопропіловий спирт

 1. 1

  Промочите область, на яку потрапила фарба, ізопропиловим спиртом. Одяг повинен зберегти свій колір, тому не перестарайтеся з кількістю спирту.

 2. 2

  Отскребая фарбу. Використовуйте нігті, зубочистку або інший предмет, щоб відшкребти фарбу і спробувати відокремити її від тканини. Постарайтеся соскребать фарбу спочатку в бік текстури тканини, а потім у зворотний бік, вперед і назад. Постарайтеся відокремити якомога більше фарби таким способом, перш ніж переходити до наступного кроку.

 3. 3

  Помістіть одяг в пральну машинку. Поставте режим, в якому зазвичай перете цей одяг, і додайте ваш пральний порошок.

 4. 4

  Висушіть як звичайно. Сподіваємося, алкоголь разом з пральним порошком зроблять свою справу і очистять пляма фарби з одягу.

Метод 2 з 5: Аміак і оцет

 1. 1

  Замочіть частина одягу, яка забруднена у фарбі. Замочіть її в раковині або у відрі води.

 2. 2

  В окремій мисці змішайте стакан (240 мл) аміаку, стакан (240 мл) оцту і столову ложку солі.

 3. 3

  Відіжміть залишки води з замоченою частини одягу.
 4. 4

  Промакніте тканину без ворсу або губку в розчині аміаку з оцтом. Втирайте розчин в пляму фарби.
  • Умочуйте тканину в розчин так часто, як потрібно, поки не побачите, що пляма починає виводитися.

 5. 5

  Обполосніть одяг водою.

 6. 6

  Перевірте, чи зникло пляма. Повторіть процедуру, якщо воно все ще на одязі.

 7. 7

  Покладіть очищену одяг в пральну машину. Періть як завжди, потім висушіть. Перевірте ще раз, і, сподіваємося, тепер пляма зникла.

Метод 3 з 5: Засіб для миття посуду

 1. 1

  Виверніть одяг навиворіт, або, принаймні, ту частину, на якій знаходиться пляма. Тримайте її під струменем теплої води і постарайтеся змити якомога більше фарби.

 2. 2

  Змішайте один до одного засіб для миття посуду і теплу воду.

 3. 3

  Промокніть в отриманий розчин шматок тканини без ворсу або губку. Енергійними рухами натирайте пляма- але не перестарайтеся при цьому, інакше пляма може збільшитися в розмірах.

 4. 4

  Змийте водою. Перевірте, чи залишилося пляма- повторіть процедуру з миючим засобом при необхідності.

 5. 5

  Виперіть як звичайно. Висушіть і перевірте, чи залишилося пляма. Сподіваємося, тепер воно зникне.

Метод 4 з 5: Очищувач для вікон або лак для волосся

Якщо у вас вдома є очищувач для вікон або лак для волосся, то ви зможете легко позбутися плями фарби на одязі. Ми радимо спочатку спробувати нанести краплю одного з цих коштів на непомітний ділянку одягу, щоб перевірити, чи витримає тканину хімічний склад цих коштів. Якщо ні, то ви можете скористатися способами з мильними розчинами, розглянутими вище (і подивитися поради для різних типів тканин). 1. 1

  Акуратно промокніть пляма ганчіркою або паперовим рушником. Чи не втирайте фарбу в тканину. Цей крок необхідний тільки для того, щоб видалити надлишки фарби з одягу.

 2. 2

  Розпорошите засіб для миття скла або лак для волосся на ганчірку або губку. Додайте туди трохи засобу для очищення лаку для нігтів, а також зовсім небагато ацетону.

 3. 3

  Розташуйте змочену ганчірку над плямою фарби. Втирайте в пляма, поки воно не почне зникати.

 4. 4

  Негайно змийте. Така хімічна суміш повинна бути негайно видалена з одягу, щоб не пошкодити тканину. Виперіть як звичайно, висушіть. Пляма має повністю зникнути.

Метод 5 з 5: Засіб для видалення лаку або розчинник

 1. 1

  Налийте трохи засобу для видалення лаку або розчинника на пляму.
  • Спочатку краще випробувати їх на непомітній ділянці тканини.
  • Проробляйте таку процедуру тільки якщо впевнені, що у вас натуральна тканина, інакше якщо тканина містить полівінілацетат, то тканина зіпсується.

 2. 2

  Потріть пляма.

 3. 3

  Змийте.

Поради

 • Завжди перед початком перевіряйте розчин на непомітній ділянці одягу, щоб побачити, як буде вести себе тканину.
 • По можливості, не допускайте висихання фарби на одязі. Набагато простіше видаляти вологі сліди фарби, ніж засохлі.
 • Як альтернативу можна взяти звичайний спирт і засіб для миття кухні. Потім за допомогою старої зубної щітки втерти отриманий розчин в пляму фарби. Це допоможе повністю видалити пляму, навіть якщо вона на тканині вже кілька місяців і давно висохло.
 • У деяких випадках вам доведеться скористатися засобом для зняття лаку для нігтів або ацетоном, щоб видалити залишки плями.

Попередження

 • Будь розчин для очищення може погіршити ситуацію, залежно від того, що ви використовували, типу тканини і способу нанесення розчину. Однак, якщо одяг вже забруднена у фарбі, то спробувати все одно варто.
 • Тканини, які можна прати, не можна буде очистити від плям фарби. Спробуйте віднести цей одяг в хімчистку, щоб дізнатися, чи можливо щось зробити з нею. Якщо нічого зробити більше не можна, то проявіть кмітливість і подумайте, як закрити це пляма або грамотно поєднувати його з рештою одягом.

Що вам знадобиться

 • Скребок, такий як ніж, або ложка
 • Інгредієнти: оцет, аміак, ізопропіловий спирт, засіб для миття посуду, лак для волосся і так далі
 • Ганчірки без ворсу і / або губки
 • Щітка з щетинками
 • Пральна машина