Як позбутися від залишених висипом вугрів рубців

Редагувати користувачем Klitvinov, RUwika, Kaaaay і ще одним іншим

Акне не тільки заподіює безліч незручностей, але й може залишати шрами і червоність після того, як запальний процес заспокоїться, причому не тільки в перехідному віці. Однак позбутися від цих слідів на шкірі можна - просто потрібно підібрати засіб, який підійде саме вам. Способів боротьби зі шрамами багато, від кремів до інвазивної хірургії, і в цій статті ми розповімо про них.
Метод 1 з 3: Лікування шрамів

 1. 1

  Визначте тип рубців на шкірі. Вони бувають чотирьох видів, і знання свого типу допоможе вам вибрати правильний спосіб лікування .:
  • Сколені рубці залишаються на шкірі найчастіше. Вони виглядають як глибокі і вузькі ямки.
  • Прямокутні рубці зазвичай залишаються на скронях і щоках. Це глибокі ямки з гострими кутами, які нагадують шрами від вітряної віспи.
  • Через закруглених рубців шкіра здається волністой- у цих шрамів круглі краю, які переходять у глибокі ямки.
  • Келоїдні (гіпертрофічні) рубці - це щільні утворення, які піднімають над шкірою. Причиною утворення таких рубців служить надлишок колагену, який виробляється шкірою для заліковування загиблих клітин.

 2. 2

  Спробуйте використовувати місцеве лікування, якщо у вас атрофічні рубці. Атрофічні рубці (всі, крім келоїдів) можуть зникнути під впливом місцевого лікування, покликаного стимулювати вироблення колагену. Шукайте лікарські препарати, що містять:
  • Альфа-оксикислоти. Гліколева кислота - це один з варіантів альфа-оксикислот. Щоб засіб було ефективним, пілінг з кислотою повинен мати рівнем pH від 3 до 4. Наносьте такі кошти на ніч, оскільки активна речовина викликає підвищену чутливість до світла. Для вагітних це речовина ніякої небезпеки не представляє.
  • Бета-оксикислот. Для очищення шкіри потрібно засіб з pH між 3 і 4. Саліцилова кислота є бета-оксикислоти.
  • Вітамін С, або L-аскорбінову кислоту, у формі сироватки. Сам по собі вітамін С не можна довго зберігати. Засоби з вітаміном С містять недостатньо активних речовин, щоб залікувати шрами. Щоб досягти результату, слід використовувати тільки свіжу сироватку з вітаміном С, а найкраще зробити її самостійно. Вітамін С також безпечний для вагітних.
  • Ретиноевую кислоту, або вітамін А. У деяких країнах "Ретин-А" можна придбати тільки за рецептом: якщо ви вагітні, він може нашкодити дитині. З`ясуйте у дерматолога, якими побічними ефектами володіє препарат.

 3. 3

  Для лікування атрофічних рубців можна спробувати мікродермабразію. . У ході цієї процедури навколишнє рубець шкіра буде відшліфована, поверхня шкіри стане рівною, що зробить ямки і відмітини менш помітними. Колись дермабразію робили приладом з металевим напиленням, однак зараз більшість клінік отслаивают шкіру за допомогою крихітних кристалів. Це відносно безболісна і безкровна процедура.
  • Попросіть когось порекомендувати вам салон або клініку. По можливості порадьтеся з кимось, які зробили мікродермабразію для позбавлення від рубців.
  • Деякі люди з глибокими рубцями пропускають мікродермабразію і відразу роблять дермабразію. Це процес більш інтенсивний і глибше зачіпає шкіру. Порадьтеся з лікарем, чи варто вам робити цю процедуру.
  • Будьте готові до того, що знадобиться час на відновлення. Після лікування шкіра буде червоною і чутливою. Протягом декількох тижнів уникайте потрапляння прямих сонячних променів на обличчя і видів спорту, в яких ви ризикуєте отримати м`ячем в обличчя. Користуйтеся сонцезахисним кремом.

 4. 4

  Зробіть хімічний пілінг. Це процедура видалить верхній шар (або відразу кілька шарів) шкіри, завдяки чому шкіра зможе оновитися без пігментації і рубців. Хімічний пілінг завжди повинен проводитися лікарем, проте сама процедура не дуже болюча: шкіру поколює і трохи пече.
  • Запитайте лікаря, який пілінг вам потрібен. Існує кілька різних видів пілінгу, розроблених для різних проблем зі шкірою. Глибина проникнення речовини в шкіру також може бути різною.
  • Уникайте сонця і користуйтеся кремом від засмаги. Після пілінгу ваша шкіра буде дуже чутливою. Чи не зіпсуєте весь труд сонячним опіком!

 5. 5

  Запишіться на лазерну терапію. На щастя, цей вид лікування підходить для всіх видів шрамів (як атрофічних, так і келоїдних). Розгляньте наступні варіанти терапії:
  • Лазерне омолодження (якщо на шкірі атрофічні рубці). Порадьтеся з фахівцем. Як і микродермабразия, лазерне омолодження впливає на шкіру навколо рубців, зменшуючи ямки і згладжуючи краю.
  • Імпульсний лазер на барвнику (якщо на шкірі келоїдні рубці). Цей вид лікування викликає апоптоз (смерть окремих клітин) і зменшує рубці. Проконсультуйтеся у лікаря.

 6. 6

  Запитайте дерматолога про Філер. Іноді шрами від акне настільки глибокі, що поверхневого лікування буде недостатньо. У цьому випадку можуть знадобитися ін`єкції філерів, які дозволять розрівняти шкіру і зробити шрами менш помітними.
  • Єдиним недоліком філлерів є те, що діюча речовина поступово вбирається в шкіру, тому ін`єкції потрібно буде повторювати кожні 4-6 місяців.

 7. 7

  Якщо більше ніщо не допомагає, спробуйте позбутися від шрамів хірургічним шляхом. Перфораційний видалення, в ході якого знімається невелика ділянка шкіри з окремим шрамом, може стати порятунком. Для маленьких рубців поверх місця видалення шкіри, швидше за все, буде накладено дуже акуратний шов, для більш великих ділянок, можливо, буде потрібно пересадка шкіри з іншої частини тіла.

Метод 2 з 3: Лікування поствоспалітельной еритеми

 1. 1

  Розберіться, ніж поствоспалітельная еритема відрізняється від поствоспалітельной гіперпігментації.Сліди від поствоспалітельной еритеми часто помилково називають рубцями.
  • Однак термін "рубець" можна використовувати тільки для опису глибоких виїмок в шкірі через акне. Поствоспалітельная еритема проявляється у вигляді рожевих і червоних ділянок шкіри, викликаних запальним процесом і висипом вугрів. Поствоспалітельная гіперпігментація - це коричневі плями, які викликані надмірною виробленням меланіну.

 2. 2

  Дізнайтеся ознаки поствоспалітельной еритеми і почніть лікування.
  • Еритема пропадає, якщо натиснути на цю ділянку шкіри, а гіперпігментація немає.
  • Еритема пройде сама по собі через 6-12 місяців завдяки сповільненій виробленні колагену. Цей процес можна прискорити за допомогою лікування, яке буде описано нижче.
  • Поствоспалітельной еритему лікують речовинами, здатними розгладити шкіру: койевой кислотою, вітаміном С, арбутином, никотинамидом, екстрактом шовковиці та екстрактом з кореня солодки. Ефективність цих речовин була доведена дослідженнями. Вони не викликають небезпечних побічних ефектів при правильному застосуванні.
  • Сироватки з вітаміном С відновлюють колаген, розгладжують шкіру і лікують еритему. На жаль, у більшості засобів міститься недостатня кількість вітаміну С. Краще всього використовувати сироватку.
  • Користуйтеся сонцезахисними засобами. Вони захистять шкіру від ультрафіолетових променів спектра A і B і будуть сприяти швидкому лікуванню еритеми.

 3. 3

  Спробуйте зробити хімічний пілінг. Альфа-оксикислоти з pH від 3 до 4 очистять шкіру і допоможуть клітинам оновитися, а це посприяє боротьбі з акне і еритемою.
  • Кислоти відлущують шкіру. Шкіра починає швидше позбуватися від верхнього шару, і назовні виходять нові здорові клітини. Користуйтеся сонцезахисними засобами, оскільки альфа-оксіксілоти викликають підвищену чутливість до світла.
  • Зробіть хімічний пілінг (наприклад, з гліколевої кислотою) в спеціальній клініці. Така процедура буде більш ефективною, ніж домашнє лікування, оскільки діюча речовина проникне глибше в шкіру.

 4. 4

  Використовуйте ретиноїди. Ретиноїди - це кислотні похідні вітаміну А, які ефективно допомагають від ряду дерматологічних проблем, включаючи зморшки, акне і знебарвлення шкіри.
  • Креми з ретиноїдами допоможуть освітлити ділянки з гіперпігментацією, прискоривши процес оновлення клітин. Ретиноїди також лікують атрофічні рубці, стимулюючи вироблення колагену.
  • Креми з ретиноїдами продаються за рецептом, тому вам буде потрібно записатися на прийом до лікаря. Важливо пам`ятати, що ретиноїди роблять шкіру чутливою до світла, тому їх варто наносити на ніч.


  • Ретинол - більш слабка різновид ретиноидов - часто входить до складу засобів по догляду за шкірою. Ці кошти часто позиціонуються як такі ж ефективні продукти, як і креми з ретиноїдами, але насправді вони не допомагають.

 5. 5

  Подумайте про лікування лазером. Якщо гіперпігментація не пройде за кілька місяців, запишіться на лазерну терапію.
  • Новітні процедури з використанням фракційного лазера допоможуть відновити шкіру, позбавивши її від гіперпігментірованних ділянок. Лазер також здатний прискорити вироблення колагену, який заповнить атрофічні рубці.
  • Єдиним мінусом таких процедур є висока вартість, і для того щоб повністю позбутися від гіперпігментації, буде потрібно до трьох сеансів. Однак результат видно швидко, лікування ефективне, а результати залишаться з вами назавжди.

 6. 6

  Спробуйте народні засоби. Деякі люди вважають за краще повністю натуральне лікування, проте промислові засоби, націлені на відновлення кислотної мантії і зволоження шкіри, є основою догляду за шкірою. Тим не менш, деякими народними методами можна користуватися. Нижче ми наводимо список найпопулярніших засобів.
  • Лимонний сік або харчова сода. Слід уникати і того, і іншого, оскільки ці речовини викликають хімічні опіки і підсилюють еритему, що призводить до вітіліго. Крім того, лимонний сік підсилює чутливість шкіри до світла. Обидва засоби мають невідповідним рівнем pH (у лимона він 2). Приміром, в кислоті, що міститься в батареї, рівень pH дорівнює 1. Пам`ятайте про цифри і не наносите лимонний сік або соду на шкіру.
  • Маска з меду. Мед зволожує шкіру, закриває пори і має антимікробну дію і рівнем pH від 3.4 до 6.1. До його складу входять цукру, амінокислоти і молочна кислота. Це означає, що мед може затримувати вологу в шкірі, очищаючи її і впливаючи на акне. Мед може стати альфа-оксикислот, якщо рівень pH буде зберігатися на позначці від 3 до 4. Для оцінки рівня pH скористайтеся спеціальною тест-смужкою.
  • Алое вера. Алое вера також зволожує, заспокоює і сприяє оновленню шкіри з гіперпігментацією. Можна купити засоби з алое вера, але можна і вичавити сік з рослини. Відірвіть невеликий лист і нанесіть сік прямо на шкіру. Можна змішати краплю соку з краплею чистого масла чайного дерева. Олія чайного дерева в концентрованому вигляді викличе хімічний опік, тому його потрібно розбавляти. Олія чайного дерева володіє антибактеріальними властивостями і допомагає розчистити шкіру, залікувавши акне. Можна також лікувати висип з допомогою розведеного масла нима.
  • Не довіряйте рекламі натуральних засобів. Ви ж не стали б наносити на шкіру ртуть або отруйний плющ, тому будьте обережні з коштами на основі натуральних речовин, народними засобами і запатентованими продуктами. Алхімії більше немає, зате сучасна медицина розвивається. Натуральне Не рівняється невинному! Використовуйте речовини, ефективність яких у догляді за шкірою доведена науково.
  • Не натискайте на шкірі харчові продукти. Не варто думати, що все, що ви можете покласти в рот, піде на користь шкірі - деякі продукти можуть заподіяти їй шкоду. Ставтеся до шкіри як до чутливого органу, а не як до обідньої тарілці.

Метод 3 з 3: Турбота про шкіру

 1. 1

  Завжди користуйтеся сонцезахисними засобами і не засмагати. Ультрафіолетове випромінювання є основною причиною передчасного старіння. У великих кількостях воно призводить до раку шкіри. Вважайте, що сонце - це промінь смерті. Часте перебування під ультрафіолетовими променями спектра А і В шкодить шкірі і сприяє гіперпігментації, оскільки сонце стимулює клітини, що відповідають за вироблення пігменту. Крім того, сонце підсилює поствоспалітельной еритему.
  • Сонце не тільки сповільнює лікування еритеми і викликає гіперпігментацію, але і сприяє швидкому старінню шкіри, утворенню темних плям і зморшок. Сонце шкодить клітинам ДНК. Сонцезахисні засоби допомагають боротися з цим, попереджаючи розвиток раку, і вони показані людям різного віку. Фактично сонцезахисний крем - це еліксир молодості. Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Безпечної засмаги не існує - сонце заподіює шкоди клітинам шкіри.
  • Тому важливо наносити сонцезахисні засоби з SPF-фільтром не менше 30 кожен день. Після цієї позначки фільтр перестає підсилювати захист пропорційно значенню. Відсоток захисту від ультрафіолету не відображає значення безпосередньо, тому після позначки 30 ефективність залишається практично на одному і тому ж рівні. Креми з SPF 40 і 50 мало чим відрізняються від SPF 30. Креми з SPF 100 заборонені в деяких країнах.
  • Щоб крем врятував вас від ультрафіолетових кращої, вибирайте засоби з високим ступенем захисту (PA +++ або PA ++++ і вище), особливо якщо ви боретеся з еритемою. PPD - це еквівалент SPF. Використовуйте крем фільтром не менше PPD20. В системі PA + кожен плюс відповідає за рівень PPD-захисту.< В разных странах эти системы отличаются. В Японии и на Тайване PA-система имеет 4 степени, в Корее - 3.
  • Якщо ви змушені перебувати на сонці тривалий час, будьте в тіні якомога довше, надягайте капелюх з широкими полями і світлий одяг з довгими рукавами. Носіть сонцезахисні окуляри (краще вибирати поляризовані). Візьміть з собою парасольку. В Азії парасольки вважаються популярним і модним аксесуаром.

 2. 2

  Уважно вивчайте всю інформацію. При лікуванні рубців і еритеми прагнення якомога швидше вирішити проблему і добитися гладкої шкіри може призвести до непродуманих дій та використанню неперевірених засобів. Людина може зважитися на щось екстремальне, але неефективне (наприклад, піти раді з інтернету прикладати сік лимона і соду, про що часто пишуть блогери). Неписьменні поради заподіють шкоди шкірі, оскільки, наприклад, лимон викликає опік. Перевіряйте всю інформацію і використовуйте тільки надійні джерела. Радам з медичних видань слідувати можна. Якщо у вас серйозна проблема зі шкірою, зверніться до дерматолога.

 3. 3

  Використовуйте засіб для вмивання з pH 5,5. Подбайте про шкіру і купіть засіб для вмивання з потрібним рівнем pH. Це значення відображає природну кислотність шкіри. При цьому рівні pH шкіра може утворити необхідну їй кислотну мантію, яка запобіжить появу прищів.
  • Пробуйте новий засіб на невеликій ділянці шкіри. Нанесіть новий засіб на маленький шматочок шкіри і залиште на якийсь час, щоб перевірити, чи буде у вас на нього якась реакція. Відмовтеся від засобу, якщо на шкірі виникне роздратування. Використовуйте нові засоби з обережністю. У деяких людей навіть засіб для вмивання з правильним рівнем pH викликає роздратування через ароматизаторів, що входять до його складу. Спробуйте інший продукт або почніть змивати шкірний жир за допомогою спеціального масла.
  • Чи не вмивайтеся дуже гарячою водою, тому що це буде висушувати шкіру. Не тріть шкіру обличчя жорсткою мочалкою або спонжем, тому що це може викликати подразнення і запалення. Вмивайтеся теплою водою і засобом для вмивання зі збалансованим pH.

 4. 4

  Робіть хімічний пілінг з альфа- і бета-оксикислотами для лікування акне і еритеми. Пілінги позбавляють особу від відмерлих частинок шкіри, очищають пори і лікують вугровий висип. Крім того, пілінги вирівнюють шкіру і роблять рубці і сліди ерітерми менш помітними.
  • Для того щоб кислоти подіяли, їх рівень pH повинен становити від 3 до 4 одиниць. Використовуйте ці кислоти на ніч, тому що вони посилюють чутливість до світла. Якщо ви змушені використовувати кислоту днем, захистіть шкіру за допомогою крему від сонця.

 5. 5

  Очистіть шкіру спонжем або серветкою. Для того щоб м`яко очистити шкіру, скористайтеся конжаковий спонжем або м`якою серветкою для вмивання, змоченою у воді. Акуратно потріть шкіру круговими рухами.
  • Робіть такий пілінг раз на тиждень або частіше, якщо того зажадає ситуація. Якщо у вас суха шкіра, а через пілінгу з`являється відчуття стягнутості, робіть пілінг рідше.
  • Не використовуйте пластикові мікробусіни або шкаралупу волоських горіхів, оскільки перший засіб забруднює навколишнє середовище, а другий залишає на шкірі мікропорізи, прискорюючи її старіння.

 6. 6

  Пийте більше рідини і харчуйтеся правильно. Звичайно, рідина і корисна їжа не врятують вас від рубців, проте вони допоможуть організму працювати правильно і стимулюватимуть оновлення клітин.
  • Вода вимиває токсини з організму і зволожує шкіру, роблячи її свіжою, пружною і здоровою. Слід випивати 6-8 склянок на день.
  • Велика кількість фруктів і овочів наситить організм вітамінами та поживними речовинами, необхідними для здоров`я шкіри. Намагайтеся споживати більше вітаміну А, С і Е (вони містяться в броколі, шпинаті, моркві, помідорах, авокадо і в бататі), оскільки вони особливо корисні для шкіри.

 7. 7

  Чи не видавлюйте прищі і не торкайтеся особі. Утриматися складно, але вам слід всіма силами намагатися протистояти прагненню видавити, почухати, поколупати прищі і доторкнутися до обличчя. Все це лише посилить проблеми зі шкірою.

 8. 8

  Пообіцяйте собі, що будете торкатися до обличчя двічі день під час вмивання і не будете чіпати шкіру обличчя весь інший час.
  • Регулярно замінюйте наволочки на чисті, оскільки в них накопичуються бактерії, які можуть посилювати висип.
  • Якщо ви все ще не можете заспокоїти акне, почитайте статті про те, як:
   • не допустити розвитку вугрової висипки;
   • запобігти загостренню акне.

Поради

 • Зволоження сприяє загоєнню рубців, тому обов`язково зволожуйте шкіру. Користуйтеся тільки кремами та лосьйонами, які не забивають пори.
 • Часте перебування на сонці без сонцезахисного засобу прискорить старіння шкіри, зробить рубці помітніше і закріпить їх на шкірі. Завжди використовуйте засоби з достатнім фільтром проти ультрафіолетових променів спектру А і В.
 • Незважаючи на рубці, не забувайте про регулярний догляд за шкірою із засобами з потрібним рівнем pH. Очищайте шкіру двічі на день і зволожуйте хоча б перед сном. Уникайте зловживання скрабами - це може викликати ще більше роздратування.
 • Щоб усунути тіні, що підкреслюють рубці, спробуйте за допомогою макіяжу вирівняти тон шкіри.