Як робити масаж

Масаж розслаблює м`язи, покращує кровообіг і зменшує стрес. Усім подобається, коли їм роблять навіть швидкий масаж плечей. Якщо ви хочете зробити приємно вашій коханій людині, немає нічого кращого, ніж створити відповідну атмосферу для тривалого, розслабляючого і правильного масажу. Читайте далі, щоб дізнатися, як створити потрібну атмосферу, і які рухи використовувати для правильного масажу.
Метод 1 з 3: Використовуйте правильну техніку

 1. 1

  Вивчіть руху. Найпоширеніший вид масажу це Шведський масаж, при якому використовуються чотири види рухів, щоб розслабити і вилікувати м`язи. Масаж усього тіла включає в себе всі чотири техніки масажу:
  • Ударні прийоми - це ніжні удари, які розслаблюють м`язову тканину. Ваші руки повинні легко ковзати по тілу.
  • Розминка - це стискання м`язів між вашими руками, щоб розслабити їх.
  • Розтирання - це глибокі руху, однакового тиску, щоб м`язи терлися один об одного і стимулювали кровообіг.
  • Постукування - це легкі удари стороною долоні.

 2. 2

  Зосередьтеся на м`язах, а не на кістках. Коли ви робите масаж, головне - працювати з м`язами шиї, плечей, спини, рук, ніг і ступень. Ніжними рухами знайдіть м`які м`язові тканини і масажуйте їх руками. Ніколи не тисніть на кістки, особливо на хребет і на куприк. Якщо ви не впевнені, що те місце, на яке ви хочете натиснути, це кістка або м`яз, використовуйте ніжні руху і перейдіть на наступні місце.

 3. 3

  Тисніть, але не дуже сильно. Масажуйте м`язи пальцями і долонями. Надавайте стабільний тиск, щоб стимулювати кровообіг і розслабляти м`язи. Не використовуйте ваша вага для тиску, так як ви можете нашкодити людині, якій ви робите масаж.
  • Коли ви надаєте правильний тиск, ви повинні відчувати рух м`язів і їх розслаблення під шкірою. Людина, яку ви масажуєте, може видавати звуки розслаблення, але якщо він починає кричати від болю, ви перестаралися. Якщо він чи вона скаржиться, зменшіть тиск.
  • Іноді складно надавати стабільний тиск вашими руками, особливо якщо ви починаєте втомлюватися. Ви можете масажувати за допомогою м`ячика для тенісу. Покладіть м`ячик між вашою долонею і м`язами людини, яку ви масажуєте, і ніжними рухами катайте м`ячик по його тілу.

 4. 4

  Робіть масаж повільно. Не створюйте враження поспіху. Роблячи масаж занадто швидко, ви не отримаєте той розслаблюючий ефект, який дає тривалий і глибокий масаж.
  • Використовуйте повільні, рівні руху, замість швидких і нервових рухів.
  • Розподіліть час для масажу між усіма частинами тіла, які ви збираєте масажувати. Наприклад, якщо ви хочете, щоб вся процедура зайняла годину, масажуйте десять хвилин шию, двадцять хвилин плечі і спину, по десять хвилин ноги і руки і десять хвилин ступні.

 5. 5

  Спілкуйтеся з тим, кого ви масажуєте. Запитуйте у нього, які м`язи напружені більше. Скажіть, щоб вони попереджали вас, якщо ви тисніть надто сильно або навпаки, і поважайте його або її бажання під час процесу.

Метод 2 з 3: Роблячи масаж усього тіла

 1. 1

  Почніть з шиї і плечей. Як правило, вся напруженість накопичується у людей в шиї і плечах, і якщо у вас немає часу робити масаж усього тіла, ви можете сконцентруватися на цій частині тіла. Використовуйте следующею техніку для масажу плечей і шиї:
  • За допомогою пальців візьміться за боку шиї і почніть ніжно натискати на м`язи та сухожилля. Масажуйте вашими великими і вказівними пальцями. Вільною рукою ви можете масажувати голову.
  • Покладіть пальці на плечі, а ваші вказівні пальці повинні перебувати на м`язах шиї. Натисніть на плечі і на шию. Рухи повинні бути повільними і стабільними.
  • Ви можете використовувати вказівні пальці, щоб масажувати плечі. Покладіть пальці на плечі і ніжно рухайте пальці вперед-назад, розслабляючи м`язи плечей.

 2. 2

  Масажуйте спину. Просувайтеся, масажуючи, від плечей і по всій спині. Як тільки ви дійдете до нижньої частини спини, натиснете на жорсткі м`язи того місця вашими вказівними і великими пальцями. Люди, які сидять або стоять по багато годин на день, відчувають біль у тому місці. Ви можете затриматися там якомога довше, розслабляючи ті м`язи.
  • Пам`ятайте не тиснути занадто сильно на хребет і інші кістки спини. Зосередьтеся на м`язах по кожної сторони хребта.
  • Надавите глибше. Сядьте на коліна біля людини і натисніть долонею на м`язи попереку, на протилежній від вас стороні. Ваші пальці повинні дивитися від тіла. Покладіть другу руку на першу та натисніть. Використовуйте цей рух кілька хвилин і потім перейдіть на інший бік.

 3. 3

  Працюйте з ногами і руками. Використовуючи обидві ваші руки, робіть кругові рухи на верхній частині руки. Масажуйте м`язи руки долонею і пальцями, поступово просуваючись до зап`ясть. Повторіть на іншій руці і перейдіть до ніг. Повторюючи рух, почніть з стегон і просувайтеся до щиколоток.

 4. 4

  Масажуйте долоні і ступні. Переверніть людини, яку ви масажуєте, щоб їх груди і обличчя дивилися на стелю. Масажуйте кожну долоню великим і вказівним пальцем і приділіть увагу м`язам долоні і кожного пальця. Виконайте те ж саме зі ступнями, не забуваючи не тиснути сильно на кістки.


  • Масажуючи ступні, робіть ніжні, рівні руху. Постарайтеся не лоскотати того, кого ви масажуєте, так як ви виведіть його або її та стану спокою.
  • Згинайте і розгинайте ноги і руки під час масажу, щоб потягнути м`язи.

 5. 5

  Закінчите масаж на обличчі та голові. Сядьте на коліна за людиною, якій ви робите масаж, і почніть масажувати круговими руху пальців. Ніжно масажуйте лоб і синуси обличчя. Покладіть пальці на скальп людини і масажуйте тим же рухом, щоб ви миєте голову шампунем.

Метод 3 з 3: Створюючи розслаблюючу обстановку

 1. 1

  Створіть спокійну обстановку. Під час масажу намагайтеся, щоб було якомога менше зовнішніх подразників. Шум з вулиці, музика і шум людських голосів можуть зіпсувати розслаблюючу атмосферу, яка так допомагає масажу. Спальня непогане рішення, але якщо у вас є більш віддалена і тиха кімната в будинку, віддайте перевагу її для масажу.
  • Кімната для масажу повинна бути чистою, і в ній не повинно бути безладу, інакше людина, яку ви масажуєте, не зможе повністю розслабитися. Якщо ви робите масаж в спальні, і у вас там знаходиться гора не прасування одягу, краще її прибрати.
  • Оберіть кімнату, де вам не будуть заважати. Знайдіть місце, де вам не будуть заважати діти, тварини або інші мешканці будинку. Якщо кімнату можна закрити на ключ, закрийте її.
  • Переконайтеся, що температура в кімнаті хороша, і що людина, яку ви масажуєте, що не буде мерзнути, або йому не буде занадто спекотно.

 2. 2

  Приготуйте місце для масажу. Професійні масажисти працюють на спеціальних масажних столах, але будь-яка рівна і зручна поверхня підійде. Ви можете використовувати ліжко, підлогу або навіть обідні стіл (якщо він досить великий). Найголовніше, щоб поверхня могла втримати людський вагу.
  • Постеліть на поверхню чисті простирадла. Якщо людина, яку ви будете масажувати, чутливий до холоду, ви можете постелити йому тепле покривало. Поверхня повинна бути прямою і зручною, щоб той, кого ви масажуєте, відчував себе, як можна комфортніше.
  • Дайте маленьку подушку, щоб він або вона могли покласти свою голову на неї під час масажу.

 3. 3

  Приготуйте стіл з вашими виробами для масажу. Все, що вам потрібно для масажу, це ваші руки. Але, є деякі речі, які полегшать вам ваше життя і зроблять весь процес приємніше і ефективніше. Приготуйте стіл з усіма нижчепереліченими продуктами:
  • Масло для масажу. Використання будь-якої олії або лосьйон під час масажу допоможе вашим рукам краще ковзати по шкірі. Таким чином, ви не завдаючи болю тому, кого ви масажуєте.
   • Спеціальні масла для масажу продаються в магазинах краси, але ви також можете використовувати мигдальне масло, масло жожоба та ін.
   • Зробіть своє власне масло для масажу, перемішавши кокосове масло з декількома краплями ефірного масла, наприклад, з лавандою, яка має розслаблюючий ефект.
  • Приготуйте декілька чистих рушників. Якщо ви вирішите використовувати масло або лосьйон, добре тримати біля себе кілька чистих рушників, на той випадок, якщо вам треба буде витерти надлишки масла. Ви можете також використовувати рушники, щоб укрити ті місця, які ви не масажуєте, щоб вони були в теплоті.

 4. 4

  Увімкніть розслаблюючу музику і відповідний світло. Щоб домогтися правильного освітлення в кімнаті для масажу, у вас повинен бути погашений світло, але не зовсім, щоб створювати розслаблюючий ефект, але не заколисливий. Вимкніть основне світло і закрийте фіранки, якщо на вулиці яскраве світло. Ви можете запалити кілька свічок. Якщо ви хочете включити музику, виберіть спокійну інструмент музику.

 5. 5

  Допоможіть тому, кого ви масажуєте, розслабитися. Запросіть людини в кімнату і покажіть те місце, де він буде лежати під час масажу. Ви можете вирішити разом з ним, що йому мати на собі під час масажу. Якщо він хоче бути одягненим, краще щоб це було з легкої тканини, щоб ви могли ефективно масажувати через одяг.
  • Скажіть людині, яку ви будете масажувати, щоб він лежав на животі під час масажу.
  • Вам варто вийти з кімнати, щоб він або вона могли влаштуватися зручніше перед масажем.

Поради

 • Якщо ви хочете дізнатися більше, знайдіть професійного масажиста і вчіться у нього.

Попередження

 • Переконайтеся, що немає протипоказань проти масажу, як, наприклад, шкірні захворювання.