Як чистити спортивне взуття

Для ранкової пробіжки, або для занять у спортивному залі, або просто для прогулянок по місту, ваша спортивне взуття дуже комфортабельна, але в теж час не дешева, і з`їдає значну частину вашого бюджету. Але якщо за нею добре доглядати і правильно її чистити, вона прослужить вам досить довго, зберігаючи вкладені в неї кошти.


Кроки

 1. 1

  Наповніть раковину (або таз) теплою водою. Додайте кілька крапель рідини для миття посуду, або рідкого натурального оливкового мила, або спеціального миючого засобу для спортивного взуття.

 2. 2

  Витягніть шнурки і устілки. Їх ви виперете окремо.

 3. 3

  Занурте щітку з м`якою щетиною в мильну води, потім акуратно почистіть спортивне взуття як зовні, так і зсередини. За допомогою білої нейлонової мочалки для посуду потріть плями на взуття. За допомогою старої зубної щітки очистіть важкодоступні місця, такі як навколо язичка та інші.

 4. 4

  Ретельно сполосніть спортивне взуття теплою водою. Потрясіть її, щоб видалити надлишки води, і набийте взуття всередині сухими ганчірками або паперовими рушниками. Чи не набивайте взуття газетами, інакше газетні малюнки віддрукуються на взуття. Поставте взуття сушитися. Час від часу міняйте ганчірки або паперові рушники, щоб прискорити процес сушіння. На повне висихання спортивного взуття може знадобитися цілий день або більше.

 5. 5

  Виперіть шнурки в мильній воді, сполосніть і просушіть. Або, покладіть шнурки в наволочку, щоб вони не застрягли де-небудь і не сплутались з білизною, і виперіть в пральній машині. Якщо шнурки сильно зношені, купите нову пару.
 6. 6

  Помийте устілки губкою і мильною водою. Промакніте сухим рушником, покладіть сушитися на повітрі. Якщо устілки неприємно пахнуть, посипте їх питною содою або спеціальної взуттєвої пудрою, щоб нейтралізувати запах і бактерії.

 7. 7

  Вставте чисті шнурки і устілки в спортивне взуття, яка повинна бути повністю сухий.

 8. 8

  Готово.

Поради

 • Щоб прискорити процес вушка взуття, поставте її близько теплого вентилятора. Не ставте занадто близько, гаряче повітря зіпсує взуття, розтопить підошву. Переважно сушити спортивне взуття на сонці і на свіжому повітрі.


 • Силіконовий спрей для спортивного взуття продовжить життя нейлоновим кросівок. Спрей буде відштовхувати бруд, і взуття буде виглядати чистіше.
 • Відреставрують вицвілу або стару спортивне взуття відповідним кремом для взуття.

Попередження

 • Ніколи не періть спортивне взуття в пральній машині і не сушіть її в сушарці, це може пошкодити взуття, вона може сісти, і як результат, втратити свої якості.

Що вам знадобиться

 • Наволочка (за бажанням)
 • Рідкий засіб для миття посуду або м`який очищувач
 • Щітка з м`якою щетиною
 • Зубна щітка
 • Питна сода або ароматизована пудра для взуття (за бажанням)
 • Білі ганчірки або паперові рушники