Як чистити пірсинг носа

Щоб прокол зажив швидко і без інфекцій, важливо підтримувати чистоту в місці пірсингу. На щастя, догляд за пірсингом носа не вимагає багато часу і зусиль.
Частина 1 з 2: Частка пірсингу

 1. 1

  Обробляйте пірсинг два рази на день. Пірсинг носа слід чистити двічі на день - вранці і ввечері до повного загоєння. При недостатньому догляді місце проколу може стати місцем скупчення бруду і розвитку інфекції. Більш часта чистка може викликати подразнення шкіри, що потребують більше часу для повного загоєння ранки.

 2. 2

  Приготуйте сольовий розчин. Найлегше чистити пірсинг сольовим розчином. Для цього розчиніть 1/4 чайної ложки нейодованої солі в склянці теплої води. Також можна придбати стерильний фізіологічний розчин в аптеці.

 3. 3

  Вимийте руки. Перед тим як доторкнутися до пірсингу, ретельно помийте руки антибактеріальним милом. Інакше можете занести інфекцію.

 4. 4

  Змочіть ватяний тампон в сольовому розчині. Візьміть чистий ватний тампон і рясно змочіть його в сольовому розчині. Акуратно прикладіть тампон до пірсингу і потримайте протягом 3-4 хвилин. Знімаючи тампон, будьте обережні, щоб він не зачепився за сережку.

 5. 5

  Висушіть місце пірсингу чистою серветкою. Після обробки розчином, висушіть пірсинг сухою ваткою, серветкою або паперовим рушником. Не робіть цього звичайним рушником, на ньому можуть бути бактерії, крім того воно може зачепитися за сережку.

 6. 6

  Для видалення кірок використовуйте ватяну паличку. Пірсинг треба почистити і з внутрішньої частини ніздрі, інакше може розвинутися інфекція.
  • Це можна зробити за допомогою ватної палички. Намочіть її в сольовому розчині і проведіть по отвору в носі з внутрішньої частини ніздрі.
  • Не тріть надто сильно, так ви можете виштовхнути сережку з отвору.

 7. 7

  Для якнайшвидшого загоєння рани можна використовувати ефірна олія лаванди. Масло лаванди зменшує болючість і сприяє загоєнню ран. Після чищення пірсингу, за допомогою ватної палички нанесіть трохи лавандового масла.
  • Порухайте сережкою, щоб масло лаванди проникло всередину отвору, після чого видаліть залишки масла чистою серветкою (інакше може з`явитися подразнення).
  • Ефірна олія лаванди продається в аптеках і супермаркетах. Постарайтеся придбати справжнє масло.

Частина 2 з 2: Чого слід уникати

 1. 1

  Не слід користуватися сильними антисептичними засобами. Такі засоби як бацитрацин, перекис водню, спирт або масло чайного дерева можуть викликати роздратування і / або пошкодити шкіру, що призведе до довгого загоєнню рани.

 2. 2

  Не наносіть макіяж на пірсинг. Косметика може закупорити пірсинг, що призведе до розвитку інфекції. Сюди відносяться також сонцезахисні засоби й інша косметика.

 3. 3

  Не витягуйте сережку з отвору до повного загоєння ранки. Прокол носа може закритися протягом декількох годин, якщо з нього вийняти сережку.
  • Чи не вдягають сережку в отвір, якщо воно вже почало закриватися - це викличе біль і розвиток інфекції.


  • Не слід виймати сережку до повного загоєння. У середньому більшість проколів носа заживають за 12-24 тижні.

 4. 4

  Не приймайте ванни, джакузі і не ходіть в басейн. Намагайтеся уникати контакту з водою, в якій можуть міститися бактерії, що може призвести до розвитку інфекції. В крайньому випадку, приклейте водонепроникний пластир на нього пірсингу. Придбати такий пластир можна в аптеках.

 5. 5

  Частіше міняйте наволочку. Брудна наволочка - черговий джерело бактерій. Намагайтеся частіше міняти постільну білизну.

 6. 6

  Без необхідності не торкайтеся до пірсингу. Не чіпайте і не грайтеся з пірсингом. Торкатися до нього можна тільки при чищенні і те, попередньо вимивши руки. Чи не обертайте і не рухайте сережку / кільце до повного загоєння.

Поради

 • Ніколи не суньте брудні пальці в ніс, це може викликати інфекцію.
 • Прийміть гарячий душ, він пом`якшить кірку, що утворилася навколо пірсингу.

Попередження

 • Завжди використовуйте новий ватний тампон при чищенні з внутрішньої сторони. Використовуючи один і той же тампон, ви просто будете переносити бактерії.
 • Не знімайте скоринку, ви можете занести інфекцію.
 • Не використовуйте як прикраси вироби зі срібла. Срібло при контакті з біологічними рідинами починає окислюватися, що може привести до знебарвлення шкіри навколо проколу, алергії і аргіроз.

Що вам знадобиться

 • Антибактеріальне мило.
 • Сольовий розчин або фізіологічний розчин.
 • Ватні тампони, ватяні палички, серветки або туалетний папір.
 • Ефірне масло лаванди.
 • Чистий пластикова гуртка.
 • Тепла вода.