Як чистити пірсинг пупка

Дуже важливо стежити, щоб ваш пірсинг був чистим, якщо ви хочете, щоб він зажив швидко і без всяких інфекцій. Вся процедура займає кілька хвилин, але позбавить вас від проблем з пірсингом на довгий час. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися як правильно чистити пірсинг пупка, а також що робити, якщо він запалився.
Метод 1 з 3: Як чистити пірсинг

 1. 1

  Один або два рази на день мийте пірсинг антибактеріальним милом. Якщо ви недавно зробили собі пірсинг пупка, то його необхідно ретельно мити хоча б один-два рази на день.
  • Найпростіше це робити в душі. Підставте під пірсинг долоньку, і нехай він промивається теплою водою протягом однієї-двох хвилин.
  • Візьміть антибактеріальну рідке мило, що містить триклозан, і видавіть пару крапель собі на долоню. Зробіть піну і нанесіть її на пірсинг і шкіру навколо нього.
  • Намилюючи пірсинг, одночасно обережно обертайте кільце або рухайте штангу вгору і вниз. Залиште піну в пупку на пару хвилин, потім ретельно промийте його теплою водою.
  • Гарненько промийте пірсинг, інакше мило буде дратувати шкіру.
  • Робіть соляні примочки. Соляні примочки дуже ефективно чистять пірсинг, запобігають інфекцію, і сприяють загоєнню місця проколу. Їх потрібно робити один або два рази на день, поки пірсинг заживає.

  • Щоб зробити соляну примочку, розчиніть чайну ложку морської солі в половині склянки кип`яченої води. Дайте воді трохи охолонути, а потім перелийте її в чистий стакан.
  • Не використовуйте йодовану сіль, кошерну сіль, або англійську солі, так як ви можете отримати роздратування шкіри. Краще купіть в аптеці вже приготований сольовий розчин.
  • Прикладіть край склянки під пірсингом, а потім швидко переверніть його, притиснувши до живота, щоб з нього не витекла вода.
  • Ляжте на диван чи ліжко і тримайте склянку на животі 10-15 хвилин. Якщо ви боїтеся пролити воду, то підкладіть під себе рушник.
  • Промийте пірсинг чистою водою, потім промокніть насухо паперовим рушником або серветкою. Не використовуйте рушник з бавовни, тому що в ньому можуть бути бактерії.

 2. 2

  Знімайте корочку за допомогою ватної палички. Поки ваш пірсинг заживає, в місцях проколу буде виділятися біла або жовтувато-біла рідина. Це частина процесу загоєння і турбуватися про це не потрібно. Тим не менше, коли ця рідина висихає, то вона може утворювати корочку навколо пірсингу.
  • Занурте ватяну паличку в теплу воду і м`яко відокремте корочку від пірсингу. Ніколи не робіть цього пальцями, щоб не занести інфекції.
  • Якщо не видаляти кірку навколо пірсингу, то вона буде накопичуватися і укріпляти навколо кільця, заважаючи ранці зажити.

 3. 3

  Використовуйте масло лаванди. Масло лаванди - це відмінний натуральний продукт, який сприяє загоєнню і зменшує запалення і біль.
  • Ретельно вимийте руки антибактеріальним милом, а потім нанесіть пару крапель олії лаванди на чисту ватяну паличку і протріть нею навколо пірсингу.
  • Плавно провертайте кільце в пупку або рухайте штангу вгору і вниз, щоб масло краще змащувала місця проколів. Потім витер пупок серветкою.
  • Масло лаванди можна купити в аптеці. Перевірте, що на ній чітко позначено "для лікарських цілей". Чим чистіше масло, тим нижча ймовірність подразнення шкіри.

Метод 2 з 3: Знайте, чого потрібно уникати

 1. 1

  Не чистіть пірсинг занадто часто. Якщо чистити пірсинг більше двох разів на день, то шкіра може стати сухою і роздратованою.
  • Тим не менш, ви повинні завжди чистили пірсинг після тренування, або якщо ви недавно сильно потіли, навіть якщо ви вже чистили пірсинг в той день. Пот може сильно дратувати шкіру.

 2. 2

  Не використовуйте для чищення пірсингу медичний спирт або перекис водню. Цього краще не робити, так як вони сушать і подразнюють шкіру.


  • Крім того, ці кошти перешкоджають росту нових здорових клітин в місцях проколу, що уповільнює процес їх загоєння.

 3. 3

  Не використовуйте бацитрацин або інші антибактеріальні мазі. Вони не призначені для лікування проколів, оскільки утримують в рані багато вологи, заважаючи кисню надходити в тканини і сповільнюючи процес загоєння.

 4. 4

  Чи не рухайте кільце в пупку. Чи не рухайте і не крутите кільце або штангу пірсингу протягом перших 3-4 тижнів після проколу, так як це заважає пупка швидше зажити.
  • Провертаючи кільце, ви торкаєтеся до нього частіше, ніж потрібно, збільшуючи ризик інфікування місця проколу бактеріями.

 5. 5

  Не носіть обтягуючий одяг. Вам слід уникати носити обтягуючий або тісний одяг протягом перших кількох тижнів після пірсингу, наприклад, джинси, спідниці, і колготки. Ваше прикраса може зачепитися за одяг і розкрити рану, що буде дуже болісно і уповільнить його загоєння.
  • Ви також можете наклеїти на пупок великий пластир, коли займаєтеся контактними видами спорту, а також коли лягаєте в ліжко, щоб прикраса не зачепилося за що-небудь.

 6. 6

  Чи не знімайте прикраса, поки пірсинг заживає. Ви ніколи не повинні виймати кільце або штангу з пупка, поки пірсинг ще заживає. Місця проколів можуть дуже швидко зарости, так що якщо ви виймете прикраса навіть на короткий час, то ви не зможете втягати його назад.

Метод 3 з 3: Що робити, якщо пірсинг запалився

 1. 1

  Вмійте визначати ознаки інфекції. Іноді, незважаючи на всі зусилля, пірсинг може запалитися. Діяти тоді потрібно негайно, щоб не погіршити стан. Основні симптоми інфекції пірсингу це:
  • Надмірне почервоніння і набряк навколо проколів.
  • Біль, коли ви торкаєтеся до пупка або до прикраси.
  • Виділення зеленого або зелено-червоного гною з проколів.

 2. 2

  Прикладайте теплий компрес. Теплий компрес зможе допомогти зняти запалення. Намочіть чисту ганчірку в теплій воді, відіжміть, потім прикладіть до пупка на три хвилини. Повторіть 3-4 рази на день.

 3. 3

  Промивайте пупок антисептиком і змащуйте антибактеріальної маззю. Після того, як ви зробите компрес, очистіть пірсинг антисептичним засобом, а потім ретельно промийте водою. Висушіть пупок паперовим рушником і нанесіть тонкий шар антибактеріальної мазі.

 4. 4

  Не витягуйте пірсинг з пупка. Якщо ви це зробите, то місця проколів можуть зарости разом з бактеріями всередині проколів. Таку інфекцію важко лікувати. Набагато безпечніше залишити пірсинг у пупку до тих пір, поки ви не позбавитеся від інфекції.

 5. 5

  Якщо симптоми не проходять, то йдіть до лікаря. Негайно зверніться до лікаря, якщо інфекція не проходить протягом доби, або якщо у вас підвищилася температура, і з`явився озноб. Лікар вам може призначити спеціальні антибіотики.

Поради

 • Якщо пупок запалився, то перевірте, чи є у вас алергія на метал. Вам могли замість хірургічної нержавіючої сталі вставити прикраса з іншого металу, що викликає алергію. Йдіть до лікаря і вставте інша прикраса.
 • Коли ви будете провертати кільце під час чищення, то вам спочатку буде дуже боляче, але це необхідно робити.
 • Піклуйтеся про своє пирсинге і, швидше за все, він не запалитися
 • Кровотеча з місць проколів протягом перших кількох днів є нормальним явищем.
 • Якщо ваш пупок запалився, то вам допоможе Bactine.

Попередження

 • Тримайтеся подалі від іонізованої солі та медичного спирту.