Як чистити зуби, якщо у вас пірсинг мови

Якщо ви зробили пірсинг язика, це не означає, що ви повинні перестати доглядати за своїми зубами. Крім того, хороша гігієна порожнини рота допоможе вашому пірсингу мови залишитися здоровим і дозволить вам зберегти його довше. Для отримання детальної інформації про те, як чистити зуби з пірсингом мови, дивіться Крок 1 нижче.
Частина 1 з 2: Чищення зубів

 1. 1

  Зніміть прикраси з вашого пірсингу перед їжею. Це запобігає прилипання частинок їжі до вашого пірсингу мови і зменшує їх кількість, від якого вам потрібно позбутися під час чищення.
  • Покладіть прикраси в закриту ємність з 10 мл рідини для полоскання рота (Listerine, Orahex), розлученій в 5 мл води.
  • Поверніть їх на мову тільки після того, як ви почистили зуби.

 2. 2

  Чистіть зуби без прикрас. Всякий раз, коли ви чистите зуби - вранці, після їжі, перед сном - робіть це без ювелірних виробів на вашій мові, щоб уникнути роздратування пірсингу і чистити зуби правильно.
  • Чистити зуби правильно важливо, оскільки це видаляє будь-які частинки їжі з міжзубних просторів, які потенційно можуть прилипати до ювелірних виробів і викликати інфекцію.
  • Таким чином, чистка зубів також допоможе вашому пірсингу мови залишатися здоровим і далі.

 3. 3

  Тримайте щітку під кутом 45 градусів. Почніть з задніх зубів, розмістіть головку вашої зубної щітки під кутом 45 градусів зі щетиною, розташованої біля коренів зубів.
  • Це кращий кут для очищення як зубів, так і ясен, що дуже важливо для запобігання накопичення зубного нальоту і бактерій.

 4. 4

  Чистите невеликими круговими рухами. Замість того, щоб використовувати рух назад і вперед, робіть невеликі кругові рухи. Це ефективно очистить зуби, не ушкоджуючи емаль.
  • Через 15 секунд чистки робіть обертаючі або широко охоплюють руху, щоб вимести все зайве до гострої поверхні зубів.

 5. 5

  Чистіть не менше двох хвилин. Важливо очистити всю поверхню зубів ретельно - передню і задню. Це займе у вас близько 2 -3 хвилин, при необхідності можете використовувати таймер. Не забувайте чистити зуби мінімум два рази, але переважніше три рази на день.
  • Після чищення щіткою почистіть ниткою все міжзубні області, як ви зазвичай робите. Будьте особливо обережні при роботі на ділянках, близьких до отвору на вашій мові, так як торкання рукою цього місця може бути болючим.

 6. 6

  Зубною щіткою очистіть ювелірні вироби поза вашого рота. Чищення ювелірних виробів зубною щіткою за межами вашого рота допомагає видалити залишки їжі, зубний наліт з поверхні металу, що допомагає запобігти мову від зараження.
  • Для очищення ювелірних виробів ретельно вимийте руки, а потім заповніть невелику миску антибактеріальним розчином, приготованим шляхом змішування однієї столової ложки хлоргексидину для полоскання порожнини рота з двома столовими ложками води.
  • Опустіть свою зубну щітку в цей розчин і почистіть їм ювелірні вироби, ретельно вичистивши всі поверхні. Тримайте його над мискою, таким чином, ви не втратите прикраси, якщо вони вислизнути з рук.

 7. 7

  Замініть прикраси. Як тільки ви закінчите роботу з щіткою, зубною ниткою і очищенням ювелірних виробів, закріпіть кулька кільця для мови для того, щоб кільце трималося міцно і безпечно у своєму становищі.
  • Якщо кулька залишається вільним, є шанс, що він може вислизнути з пошкодженої області і потрапити в горло, викликаючи задуху.

Частина 2 з 2: Очищення пірсингу 1. 1

  Полощіть рот солоною водою перед сном. Це ефективний спосіб зменшення кількості бактерій у роті (на додаток до чищення і зубної нитки) і це не залишає залишкового ефекту, на відміну від полоскання хлоргексидином.
  • Щоб підготувати соляний розчин, розчиніть 1 чайну ложку солі в склянці теплої води. Полощіть рот протягом 1 хвилини перед сном.

 2. 2

  Використовуйте хлоргексидин для полоскання рота протягом наступних двох тижнів. Використовуйте розчин на основі хлоргексидину для полоскання рота протягом перших двох тижнів після того, як ви зробили пірсинг. У перший тиждень полощіть рот не менше 5 разів на день, а потім поступово перейдіть до 3 разам на день протягом другого тижня.
  • При виборі рідини для полоскання рота, перевірте, чи містить вона алкоголь. Спиртовмісні рідини для полоскання рота виробляють відчуття печіння навколо області пірсингу.
  • Ополіскувачі для порожнини рота на основі хлоргексидину (при використанні протягом більше двох тижнів) можуть призвести до зміни смаку, відчуття печіння мови і знебарвлення мови.

 3. 3

  Відвідуйте стоматолога кожні шість місяців. Це надзвичайно важливо для підтримки гарної гігієни порожнини рота у всі часи, особливо коли у вас є пірсинг у роті. Хоча хороший домашній догляд є невід`ємною частиною, вам також необхідно відвідувати вашого стоматолога і отримувати професійну чистку і перевірку приблизно кожні шість місяців.

 4. 4

  Ознайомтеся з ускладненнями, які можуть виникнути у зв`язку з пірсингом на язиці. Пірсинг рота вимагає вашого часу, тому що потребує постійного догляду. Частини пірсингу для мови, зокрема, є потенційним місцем для розмноження бактерій всередині вашого рота. Нижче наведені потенційні ризики, які забруднене пірсинг представляє для вашого здоров`я.
  • Інфекції мови.
  • Пошкодження зубів і пломб.
  • Пошкодження ясен.
  • Пошкодження нерва.
  • Проте, цього можна значною мірою уникнути при ретельній гігієні порожнини рота і регулярних візитів до стоматолога. Для отримання додаткової інформації про те, як доглядати за пірсингом у роті, зверніться до цієї статті.

Поради

 • Уникайте споживання алкоголю і не курите сигарети, так як ці звички можуть затримати процес загоєння і збільшити шанси ускладнень, таких, як інфекції. Утримайтеся від жувальних гумок чи жування тютюну.
 • Спробуйте менше говорити протягом перших кількох днів так, як відпочинок - це найкращі ліки для швидкого відновлення.
 • Якщо ви не можете витягти ювелірні вироби з мови і пірсинг занадто чутливий, щоб чистити передні зуби зубною щіткою, спробуйте використовувати палець і зубну пасту для чищення передніх зубів. Це не так ефективно, як чищення зубною щіткою, але це краще, ніж не чистити взагалі.
 • Регулярно відвідуйте стоматолога для контролю стан вашого рота.

Попередження

 • Не носіть пірсинг на язиці, займаючись спортом. Це може викликати задуху, через активність вашого тіла.