Як видалити голку дикобраза

Дикобрази - затворницький тварини, але можуть завдати хворобливі травми, якщо відчувають загрозу. Якщо ви, інша людина або тварина зазнали нападу дикобраза, ви повинні відвідати лікаря або ветеринара щоб видалити голки. Видалити їх в домашніх умовах можна тільки в тому випадку, якщо вони нечисленні і не перебувають у таких чутливих сферах, як очі, або якщо у вас немає доступу до медичної допомоги. Акуратно виконайте наступні кроки, щоб зменшити ймовірність інфекції або пошкоджень органів.
Метод 1 з 3: Видалення голок у собак чи інших тварин

 1. 1

  Лікуйте тварина швидко. Голки дикобраза набагато рідше викликають ускладнення, якщо їх видалити протягом перших 24 годин. Тварини, яких оглянули протягом цього періоду, майже завжди повністю відновлюються. Несвоєчасне лікування збільшує ймовірність ускладнень на очах, пошкодження суглобів і виникнення інфекцій. Собаки, які мають пошкодження від голок в районі пащі, не зможуть їсти, поки голки не будуть видалені.
  • Багато ветеринарні лікарні приймають пацієнтів навіть вночі в разі надзвичайних ситуацій.
  • Якщо ви не можете відразу допомогти тварині, намагайтеся, щоб воно не обходило пошкоджені ділянки і не ламало ігли.Удержівайте тварину, щоб мінімізувати будь-які рухи, якщо голки знаходяться в грудях або на животі, де рани вважаються найнебезпечнішими.

 2. 2

  Відведіть тварину до ветеринара, якщо це можливо. Видалення голок у тварини в домашніх умовах є болючим процесом, і навіть самий ніжний звір чинитиме опір. Якщо тварина прокололи десятьма або більше голками, особливо в районі пасти і очей, або тварина має тенденцію до агресивної поведінки, докладете всіх зусиль, щоб знайти ветеринара. Видаляйте гри вдома тільки в крайньому випадку.
  • Якщо голки увійшли в область очей, видаляти їх самостійно небезпечно. Щоб витягнути зламані голки в цій галузі, може знадобитися медичне обладнання, бо їх треба виявити і не завдати серйозної шкоди.
  • Якщо голки знаходяться навколо пащі, тварина може мати голки і біля горла. Їх важко знайти і видалити в домашніх умовах, і це може вплинути на здатність вашого тварини є.

 3. 3

  У вас повинен бути один або декілька помічників для того, щоб стримувати тварина. Якщо тварина не маленьке і надзвичайно спокійне, ви повинні попросити друга утримувати його на місці. Виберіть когось, кому собака симпатизує, якщо це можливо, для подальшої мінімізації стресу і боротьби. Боротьба під час видалення голок може призвести до того, що голки увійдуть ще глибше, де ви їх вже не зможете дістати.
  • Не блокуйте тварині пащу, якщо немає голок навколо морди, бо голки можуть бути зламаними і їх не видно, а ви можете проштовхнути їх ще далі. Майже всі собаки, які постраждали від голок, мають голки в цій області, крім інших місць, тому ретельно перевірте місця проколів або невеликі голки у пащі і морди, перш ніж припустити, що закривати пащу безпечно.

 4. 4

  Перевірте наявність голок на всьому тілі тварини. Більшість тварин отримують травми в декількох місцях, і деякі голки можуть бути настільки маленькими, що їх важко побачити. Якщо тварина сама намагається позбутися голок, вони можуть впитися в лапи і поранити їх, адже дикобраз міг вдарити тварину кілька разів.
  • Подивіться пащу тварини, використовуючи ліхтарик, щоб побачити заднє небо і горло. Якщо є голки, ветеринар може видалити їх безболісно для собаки.
  • Подивіться на область подушечок лап і вздовж лап і ніг.
  • У той час як голки на грудях або животі зустрічаються набагато рідше, ніж в інших місцях, ви все одно повинні перевірити ці місця на наявність невеликих голок. Голки на ніжних ділянках шкіри і під шкірою в цьому районі можуть бути небезпечні.

 5. 5

  Тварина має бути розслаблене, наскільки це можливо. Рухайтеся і говорите повільно, м`яко тримайте собаку, наскільки це можливо, хоча завжди будьте готові ухилитися від укусу. Перед зняттям голок з лиця тварини, прикрийте свої очі рукою чи нехай помічник зробить те ж саме.

 6. 6

  Ніколи не ріжте голку перед видаленням. Ви, можливо, чули або читали поради про те, що потрібно обрізати голку навпіл, так, щоб її було легше видавити і видалити. Не слідуйте цій раді: за голку буде важче вхопитися і вона може розвалитися під шкірою на кілька частин.

 7. 7

  Візьміться голку біля основи плоскогубцями або затискачем. Використовуйте плоскогубці з плоскими щелепами, які можуть твердо вхопити підставу голки поруч з кожей.Возможно, вам доведеться скористатися більш дрібними плоскогубцями, щоб видалити дрібні голки. Затискачі або невеликі медичні щипці, призначені для закріплення, є відмінним вибором.
  • Візьміть голку твердо, але не достатньо сильно, щоб її зламати.
  • Не тягніть голки пальцями. Вони покриті крихітними шипами і лусочками, які будуть викликати біль і травмувати шкіру.

 8. 8

  Потягніть голку швидко в протилежному напрямку. Витягуйте голку, міцно схопивши її за основу, і тягніть по прямій лінії, якщо це можливо. Спробуйте ковзати голкою з отвору безпосередньо, а не вбік, так як це може викликати нове пошкодження або поломку всередині тварини.
  • Видалення голки набагато менш болісно, якщо зробити це швидко. Ви повинні бути впевнені, що у вас є тверде зчеплення з голкою і прагнути тягнути в правильному напрямку, перш ніж смикати.

 9. 9

  Якщо у голки відвалився наконечник, видалити його дезінфікувати пінцетом. Подивіться біля основи голки, чи видно там наконечник. Якщо він розірваний, це може викликати інфекцію або навіть пройти в органи тварини. Вам потрібно буде продезінфікувати пінцет і спробувати видалити шматочок голки.
  • Для дезінфекції металевого пінцета, промийте його в проточній воді, потім покладіть в каструлю з киплячою водою на п`ять хвилин. Обережно вийміть щипцями, покладіть на чисте паперовий рушник і дайте охолонути протягом декількох хвилин, перш ніж почати працювати.
  • Якщо ви не бачите кінчик голки в колотої рани, або ви не в змозі його видалити, негайно ведіть пса до ветеринара.

 10. 10

  Спробуйте витягнути інші голки. Беріть кожну голку прямо біля шкіри. Тягніть її твердо і швидко, щоб мінімізувати біль. Завжди тягніть в протилежному напрямку від входу, не під кутом. Перевіряйте наявність наконечника після кожної віддаленої голки, щоб переконатися, щоб він не залишився всередині тварини.
  • Перевірте тварина ще раз на наявність голок, можливо, ви щось пропустили. Краще бути впевненим, тому що віддалені голки призводять до швидкому і надійному відновленню.

 11. 11

  Перебінтуйте або продезінфікуйте рани в залежності від місця розташування. Зробіть перев`язку, якщо рани знаходяться на тулубі тварини, тому що там може бути значна кількість крові. Інші рани слід залишити відкритими, щоб ви могли стежити за інфекцією. Але ви повинні прикласти до них дезінфікуючі або антисептичні препарати, щоб зменшити ризик зараження. Чи не дезинфікуйте рани на грудях.
  • Опустіть ватний тампон в перекис водню для легкої дезінфекції інструменту і для очищення ран.

 12. 12

  Зробіть тварині вакцину проти сказу. У той час як шанси на зараження сказом є досить низькими, хвороба може призвести до летального результату, так що не пропустіть цей крок. Будь-яке теплокровних тварин може захворіти на сказ, у тому числі кішки, собаки, птахи, коні і худобу. Ваш місцевий лікар або ветеринар повинен знати, чи є у вашому районі випадки сказу і повинен зробити вакцинацію.
  • Ссавці, такі як собаки і кішки, можуть не тільки захворіти на сказ, а й передати його людям. Попросіть лікаря вакцину проти сказу для себе, особливо якщо ви не зробили вакцинацію тварини відразу.
  • Навіть якщо ваш вихованець отримав вакцину протягом останніх трьох років, попросіть лікаря зробити ще одну ін`єкцію.

 13. 13

  Шукайте ознаки ускладнень протягом найближчих декількох тижнів. Якщо тварина все ще хворіє через тиждень або присутні ознаки інфекції, негайно везіть його до ветеринара. Червоні або опухлі ділянки, гній або тепла на дотик шкіра, можуть вказувати на інфекцію.
  • Якщо тварина кульгає або реагує на м`які дотики до суглобів, ви повинні привести його до ветеринара. Голка може застрягти в глибині тіла.
  • Якщо у тварини голки були в пащі або горлі, годуєте його м`якою їжею протягом декількох днів, поки воно не видужає.


  • Ветеринар може прийняти рішення призначити антибіотики, якщо інфекція дійсно присутня. У домашніх умовах без консультації ветеринара не намагайтеся давати тварині нічого сильнішого антибиотического лосьйону.

Метод 2 з 3: Видалення голок у людини

 1. 1

  У серйозних випадках зверніться до лікаря. Якщо голок багато, то лікар витягне їх менш болісно. Не намагайтеся видалити голки з особи або горла в домашніх умовах.

 2. 2

  Попросіть людини зберігати спокій. Процес видалення є болючим і вимагає, щоб пацієнт сидів на місці протягом тривалого періоду часу, поки всі голки не витягнуть. Видаліть голки якомога швидше.
  • Якщо потерпілий смикається, є ризик того, що верхівка голки може поламатися і пройти глибше, а це створить серйозні проблеми. Відведіть людини до лікаря, якщо він не може сидіти нерухомо.

 3. 3

  Ніколи не обрізайте голку перед видаленням. Багато людей відрізають голку, перш ніж вийняти, щоб вона стала менше і її можна було б видавити. Професіонали радять не робити цього, оскільки це може ускладнити витягування і може призвести до її розпаду на кілька осколків.

 4. 4

  Візьміть голку плоскогубцями або затискачем. Можливо, вам будуть потрібні плоскогубці різних розмірів, якщо є як маленькі, так і великі голки. Голки вимагають інструментів для видалення, тому що вони мають колючі кінці уздовж поверхні, які дають їм легко чіплятися за об`єкт, але їх важко видалити в протилежному напрямку. При спробі витягти голку вручну вона буде проходити крізь пальці.

 5. 5

  Візьміть голку в основі. Використовуйте інструмент, щоб захопити її якомога ближче до шкіри, якщо це можливо. Можна навіть підтягнути шкіру внизу від голки, щоб обережне витягування її зламало і не викликало занадто багато болю.

 6. 6

  Тягніть голку гладко. Використовуйте потужне швидкий рух, щоб витягнути голку. Не крутіть її, тому що вона може поламатися. Спробуйте витягнути її під тим же кутом, як вона увійшла, прямо назад з рани.

 7. 7

  Розгляньте область, де була голка, щоб переконатися, що верхівка відірвалася. Зламані голки можуть залишитися в шкірі і викликати інфекцію. Зверніться до лікаря, якщо це відбудеться.
  • Якщо ви не в змозі звернутися до лікаря, продезінфікуйте пару чистих (без бруду) пінцетів, помістивши їх в киплячу воду на п`ять хвилин. Видаліть їх щипцями з води і дайте охолонути на чистому паперовому рушнику протягом декількох хвилин, перш ніж видаляти наконечник голки з рани.

 8. 8

  Повторіть процес видалення для кожної голки, яку можете знайти. Попросіть пацієнта сказати, де він ще відчуває біль. Це може вказувати на більш дрібні голки або їх уламки, які жоден з вас не помітив. Видаліть їх як описано вище.

 9. 9

  Вилікуйте рани. Опустіть ватний тампон в перекис водню і протріть рани. Стерильні тампони зі спиртом, виявлені в аптечці, також підійдуть. Використовуйте м`яке мило і воді, якщо ніщо інше не доступно.

 10. 10

  Застосуйте мазь з антибіотиком на рани. Ви можете накласти пов`язку з маззю, щоб утримувати її на місці, якщо потерпілий братиме участь в активній діяльності, або якщо він буде чесати рану. В іншому випадку, можете постраждалу область і не перев`язувати і спостерігати за інфекцією.

 11. 11

  Перевіряйте рану кожен день на наявність ознак інфекції. Можлива інфекція може з`явитися як почервоніння, набряк і гній. Ви повинні звернутися до лікаря, якщо це станеться, щоб вам прописали безпечний і ефективний антибіотик для боротьби з інфекцією.
  • Якщо у людини є якісь незрозумілі болі протягом наступних кількох тижнів, потрібно піти до лікаря і згадати інцидент з дикобразом. Є ймовірність, що десь залишився наконечник голки і можливо він пройшов вглиб тіла, де він може завдати серйозної шкоди.

 12. 12

  Попросіть лікаря вакцину проти сказу, якомога швидше. Хоча сказ в основному передається через укуси, ви не повинні ризикувати. Якщо ви підхопили вірус сказу від дикобраза і не зробили швидку вакцинацію (або не робили це в недавньому минулому), існує висока ймовірність смерті.
  • Навіть якщо потерпілий пройшов вакцинацію протягом останніх трьох років, попросіть лікаря зробити ще одну.

Метод 3 з 3: Зниження ймовірності зустрічі з дикобразом

 1. 1

  Не думайте, що ваша тварина навчиться уникати дикобраза. Багато собаки та інші тварини, поранені дикобразом, зустрічаються з ним не один раз. Якщо ваш вихованець був поранений дикобразом у вашому районі, то, швидше за все, зіткнеться з ним знову і може спровокувати його знову.

 2. 2

  Визначте можливі місця проживання дикобраза. Дикобрази живуть у невеликих закритих приміщеннях. Печери, простору в нижній частині колоди або кам`яні насипи - все це може бути їх будиночком. Тримайте тварина на повідку, проходячи повз таких місць, або поверніть тварина, якщо воно вирішить піти дослідити ці місця. Якщо хтось стикався з дикобразом поряд з вашим будинком, це може говорити про те, що він може жити під підлогою, в погребі чи в кутку сараю.
  • Лігво дикобраза можна легко виявити, якщо ви будете слідувати дивних звуків гавкання, хрюкання, стогонів або криків. Ці звуки є найбільш поширеними під час осіннього сезону спарювання.

 3. 3

  Якщо ви зіткнулися з дикобразом, повільно відступайте. Всупереч міфу, дикобрази не агресивні і не в змозі кидати свої голки. Поки ви відступаєте, дикобраз не повинен заподіяти вам шкоди. Подивіться навколо, щоб переконатися, що поруч немає інших дикобразів. У той час як вони зазвичай живуть по одному, ви можете виявити матерів з малюками або декількох дикобразів в лігві в зимовий період.

 4. 4

  Знайте, коли дикобрази активні. Дикобрази зазвичай сплять протягом дня, так що ваші тварини рідко можуть з ними зустрітися в цей період. Тримайте тварин у приміщенні або в загонах протягом ночі. Якщо ви хочете виявити дикобразів, щоб переконатися, що вони живуть на вашій території, вам, можливо, буде потрібно ліхтар або окуляри нічного бачення. Залишайтеся подалі від підозрілих лежбищ.

 5. 5

  Викличте професіоналів, які допоможуть вивести дикобраза з вашою території. Окрім можливості отримання травми, дикобрази з`їдають деревину і садові рослини, завдаючи великих збитків. Зателефонуйте до органів, що контролюють питання про дику природу або професіоналам з безпечного виведенню тварин.
  • Не намагайтеся зробити це самі, так як ви можете отримати серйозні травми

Попередження

 • Не намагайтеся знеболити або заспокоїти ваша тварина без ветеринара. Навіть побутові препарати можуть бути небезпечні, якщо використовуються не для тієї породи або в неправильній дозуванні.
 • Розламані голки будуть рухатися глибше в тіло, а не назовні у напрямку до шкірі. Це може бути небезпечно і завжди є приводом негайно піти до лікаря або ветеринара.
 • Дикобрази зазвичай воліють жити в дикій природі далеко від людей. Якщо ви в поході в дикій місцевості, будьте в курсі попереджувальних сигналів, таких як запахи і голосові шуми, включаючи стогони, клацання зубами і крики. Будьте обережні, дозволяючи вашому собаці бродити поруч з передбачуваним місцем проживання дикобраза, в тому числі поряд з дуплами дерев, земляними барліг або кам`янистими курганами.

Що вам знадобиться

 • Плоскогубці або затискачі
 • Пінцет
 • Мило і вода
 • Мазь з антибіотиком
 • Утримування морди (тільки якщо немає голок або проколів в районі голови або пащі тварини).