Як збільшити тривалість ваших занурень

Ви новачок в підводному плаванні? Або у вас вже є досвід плавання навколо світу? Ось кілька кроків, слідуючи яким ви можете збільшити час вашого занурення.

Кроки

 1. 1

  Вчіться правильно дихати. Це найважливіший прийом, оскільки одне з основних правил дайвінгу полягає в тому, щоб ніколи не затримувати дихання.
  • Дихайте природним чином. Це може здаватися парадоксальним, але чим більше ви зосереджуєтесь на те, як ви дихаєте, тим швидше ви використовуєте свій повітря. Кращим способом, щоб уникнути цього є концентрація уваги на те, що вас оточує, на те, що ви бачите. Ви - дайвер, насолоджуйтеся цим!
  • Для підтримки нейтральної плавучості (якщо вам це не вдається, пригадайте, що ви вивчали на інструктажі) також дуже важливий контроль над вашим диханням, тому що він буде впливати на те, будете ви триматися на поверхні або опускатися на дно. Це нормально, приділяти увагу вашому диханню для цієї мети.
   • Ні за яких обставин не затримуйте дихання довше, ніж на 2-3 секунди. Це загрожує надмірним заповненням легенів повітрям (вони можуть надутися як повітряна куля), а також насиченням вашої крові вуглекислим газом.
  • Зберігайте спокій, це допоможе вашому тілу витрачати менше кисню. Дайверу-початківцю буде складно зберігати достатню кількість кисню, щоб занурюватися нарівні з досвідченим дайвером. Це відбувається, тому що досвідчений дайвер відчуває себе під водою більш впевнено, хоча і фізичне загартування теж грає важливу роль. Якщо ви помітили, що дихаєте рвучко і швидко, зупиніться щоб вирівняти ваш подих.

 2. 2

  Використовуйте спеціальні комп`ютери для дайвінгу. Більшість кваліфікованих дайверів навчені використовувати підводні монітори, для контролю рівня азоту в крові. Це дозволяє вам визначати, наскільки глибоко і довго ви можете занурюватися.
  • Проблема даних моніторів полягає в тому, що їхні свідчення ґрунтуються на показнику вашої максимальної глибини занурення (або декількох показників занурень, залежно від монітора). Це не дуже точна інформація. Наприклад, ви могли провести 90% часу занурення на глибині 12 метрів, але якщо ви після цього проведете кілька хвилин на глибині 22 метрів, прилади покажуть, що ви пробули на цій глибині весь час.
  • Комп`ютери для дайвінгу відстежують вашу глибину кожну хвилину (якщо не кожну секунду) і обчислюють рівень азоту в крові набагато більш точно. Комп`ютери також обчислюють граничне час безпеці, коли вам необхідно підніматися на поверхню і стежать за рівнем кисню в балоні.
 3. 3

  Обов`язково використовуйте ласти при зануренні. Дайвери одягають їх не тільки для того щоб компенсувати вагу свого устаткування, але і також щоб зробити плавання більш ефективним.
  • Продуктивність занурення необхідна, щоб отримати більше часу для плаванія- ви витрачаєте меншу кількість енергії і, відповідно, споживаєте менше кисню. Досвідчені водолази зазвичай складають руки, щоб здійснювати ними рухи тільки в разі необхідності, для стабілізації, дотику або захоплення чого-небудь.
  • Плавайте з досить прямими і жорсткими ногами, щоб максимізувати силу вашого поштовху. Керуйте своїми ногами і ластами, а також використовуйте контроль дихання, щоб легко піднятися або зануритися.
  • Уникайте швидких ударів із зігнутими колінами, а також «собачого стилю». Ця техніка дуже неефективна, ви витратите більше повітря, пройшовши меншу кількість відстані, при цьому менше контролюючи свої ласти. Я бачив багатьох дайверів, які використовуючи собачу техніку, розбивали прекрасні частини коралових рифів і піднімали пісок, дуже сильно погіршуючи видимість всім іншим.
  • Постарайтеся не використовувати руки, плаваючи. Це відмінна виверт для новачків. З часом, коли ви будете підвищувати рівень контролю занурень, і навчіться робити більшість необхідних рухів за допомогою ласт, ви звикнете покладатися набагато менше на свої руки. Поспостерігайте за вашим інструктором в наступний раз-він найімовірніше плаває зі схрещеними на грудях руками, або витягнувши їх уздовж тіла. Прагніть наслідувати цьому.

 4. 4

  Залишайтеся в хорошій фізичній формі. Дайвінг - дуже поблажливий вид спорту-він не загрожує високими навантаженнями і не вимагає відмінної фізичної форми, проте надмірна вага може перешкодити вам.
  • Зайва вага збільшує силу, з якою вас виштовхує вода на поверхню, тому при зануренні вам буде необхідно більше ваги на поясі. Велике тіло вимагає також великих гідрокостюмів, які є більш жорсткими і не такі прості в підгонці.
  • Знаходження в хорошій фізичній формі дозволяє вам плавати з меншим водним опором і меншими зусиллями (з тих причин, які згадані в розділі плавання з ластами). Крім того жировий прошарок споживає зайвий кисень, який могли б використати ваші м`язи, щоб збільшити ваш час перебування під водою.
  • Сильний дайвер також витратить менше енергії, ніж слабкий, таким чином, витрачаючи менше кисню. 5. 5

  Пийте багато води, а також будьте відпочили перед заняттями. Зневоднення - дуже небезпечний стан для дайвера. Фільтроване повітря, який ви вдихаєте з балона, дуже сухий (це необхідно для того щоб уберегти балон від іржі), тому ви витрачаєте велику кількість енергії, плаваючи, при цьому пріючи.
  • Зневоднення збільшить кількість необхідного вам повітря, оскільки ваші еритроцити не працюють на повну силу. Дайвінг в стані зневодненого організму, також збільшує рівень азоту в крові.
  • Дайвінг в стомленому стані теж не дуже хороша ідея. Це може призвести до ще більшої втоми або виснаження, і може викликати судоми або інші серйозні проблеми під водою. Не перевантажуйте себе занадто сильно, ви повинні бути на висоті - фізично і морально, перед зануренням.
  • Заняття дайвінгом із застудою, може бути дуже ризикованим заняттям, особливо якщо ваші вуха теж застуджені. Якщо ви вирішили це зробити, занурюйтесь дуже повільно і повертайтеся до поверхні відразу, якщо відчуваєте себе гірше. Ніякої дайвінг не варто розриву барабанних перетинок!

 6. 6

  Будьте першими у воді. Пірнаючи із загальною човни з іншими водолазами, переконайтеся в тому, що ви і ваш костюм готові намокнути, і як тільки вам дозволено стрибнути - зробіть це, постарайтеся опинитися у воді першими.
  • Вхід у воду в числі перших позбавить вас від ізнемоганія на пригріві в жаркому костюмі. Якщо ви стрибну одним з перших, це буде означати, що ви ні за що не пропустіть свого.

 7. 7

  Залишайтеся на мілководді, не пропускаючи нічого. Чим дрібніше ви знаходитеся, тим менше кількості стисненого азоту потрапляє вам в кров, і кожен вдих використовує менше повітря з балона. Це дозволить вам залишитися під водою довше, не змінюючи балон, а мала кількість азоту в крові допоможе залишитися довше при повторному зануренні.
  • Не пропускайте нічого важливого або дивного. Знаходження протягом тривалого часу під водою без можливості спостерігати навколишній світ не надто веселе заняття, так що переконаєтеся в тому, що ви перебуваєте на достатній глибині для цього!

 8. 8

  Використовуйте на поверхні трубку замість регулятора. З трубкою ви можете видивлятися ваших приятелів з поверхні. Іноді необхідно поплавати на поверхні перед спуском. Більшість людей без трубки в такому випадку плавають у зворотному напрямку, поки ви, не використовуючи регулятор, все ще перебуваєте на поверхні.


Поради

 • Завжди перевіряйте готовність і функціонування вашого обладнання перед зануренням, і переконайтеся, що стежте за ним належним чином.
 • Якщо ви страждаєте морською хворобою, входження у воду придушить вашу нудоту (так як ви будете нижче хвиль, замість того щоб бути на них). Це ще одна з причин, чому потрібно якомога швидше входити у воду. Якщо нудота не проходить, нижче поверхні води (на це може знадобитися кілька хвилин), можливо, це щось більше, ніж морська хвороба. З регулятором нічого не трапиться, якщо вас знудить, так що не турбуйтеся про несправності обладнання.
 • Використовуйте ребрізер, якщо ви хочете максимізувати свій час занурення. Немає необхідності згадувати, що ви в обов`язковому порядку повинні пройти додаткове навчання.

Попередження

 • Протягом 24 годин після останнього занурення не літайте і не піднімайтеся на піднесення більше, ніж 500-600 метрів над рівнем моря.
 • Підводне плавання може бути дуже небезпечним для життя і здоров`я видом спорту, якщо ви не пройшли належне навчання або ще не готові пірнути.
 • Незважаючи на свідчення вашого комп`ютера, про кількість залишився в балоні кисню, ніколи не перевищуйте розважальний межа в 40 метрів.
 • Ніколи не використовуйте ваше спорядження, перебуваючи повністю на поверхні. Крім того, що це небезпечно для вас і вашого здоров`я, це також може пошкодити регулятор і з`єднання.