Як тренувати футбольну команду

Тренування футбольної команди стане дуже корисним і захоплюючим досвідом для будь-якого, хто коли-небудь грав у футбол або просто був з ним пов`язаний. Новий спортивний досвід, допомога місцевій команді, гра в швидкому темпі і можливість впливати на розвиток футболістів - ось лише кілька плюсів тренерської роботи. З чого ж починати людині, яка ніколи нікого не тренував?

Кроки

 1. 1

  Розуміння основ гри. Вам не обов`язково потрібно навчитися всьому і відразу, тому що багато чого залежить від віку та рівня спортсменів. Для вивчення основ можна читати допомоги по правилам, основним моментам гри і пенальті. Можна спостерігати за матчами і вчитися в інших тренерів, щоб відчути ритм гри.
  • Компанія Sports Interactive створює відеоігри, які допомагають отримати певний досвід у тренуванні команди і управлінні клубом. Гра називається Football Manager. Якщо ви граєте в неї, то у вас напевно вже є певні пізнання в цьому ремеслі.

 2. 2

  Хороший футбольний тренер:
  • Володіє хорошими навичками спілкування

  • Дає настанови

  • Допомагає гравцям

  • Надихає їх
  • Передає гравцям частину повноважень
  • Розвиває ігровий потенціал
  • Мотивує гравців

  • Уміє слухати

  • Дисциплінований
  • Подає особистий приклад

 3. 3

  Вирішіть, чи будете ви займатися цим професійно. Ви можете стати тренером на добровільних засадах. Якщо ви хочете отримувати гроші за тренерську роботу, то вам необхідно володіти певною кваліфікацією і почати з нижчих ліг, щоб потім дістатися до провідних чемпіонатів і отримати можливість забезпечувати всю сім`ю. 4. 4

  Гра вашої команди повинна подобатися глядачам, так як вони прийшли підтримати команду, а ви повинні віддячити їм цікавим матчем, щоб потім вони знову прийшли на стадіон.

 5. 5

  Приведіть у порядок фінанси. Одним з найважливіших показників роботи тренера для гравців та клубу є управління фінансами та страхуванням. Фінансове становище має високу важливість з тієї причини, що в професійному футболі гравцям необхідно платити пропорційно їх умінням і ролі в команді, адже хороші гравці отримують вищу зарплату, плюс вам потрібно купувати нових гравців з інших клубів. Міцна фінансова база допомагає клубу розвиватися. Рекомендується застрахувати клубний автобус, спортивний інвентар і навіть футбольне поле.

 6. 6

  Читайте ЗМІ. Увагу безлічі світових ЗМІ зосереджено на футболе- це телебачення, радіо і газети- найбільше значення мають журнали. Щомісяця видається журнал, присвячений Англійської Прем`єр-Лізі.

 7. 7

  У клуб необхідно залучити кращих медичних працівників. Футбол пов`язаний з великою кількістю травм, часто потрібна допомога фізіолога, терапевта і фізіотерапевта. Ці фахівці працюють в клубі на умовах повної зайнятості. Вам як тренеру завжди необхідно знати функціональний стан і готовність гравців, тому приділіть особливу увагу медичним аспектам.

 8. 8

  Вирішіть питання з транспортом. Транспорт необхідний для того, щоб добиратися на виїзні матчі. Великі клуби та національні збірні подорожують на літаках і автобусах. У багатих клубів є власний автобус.

 9. 9

  Будьте в курсі певних особливостей:
  • Велику частину часу ви будете проводити на вулиці, оскільки матчі і тренування проходять поза приміщенням.

  • Це активна робота і у вас не вийде просто сидіти на стільці. Вам потрібно буде показувати гравцям, чого ви від них хочете.

  • Вам не обійтися без помічників. Вам потрібно знайти окремих тренерів для захисників, півзахисників, нападників і воротарів, а потім координувати свою роботу з ними.

Поради

 • Щоб отримати довгостроковий контракт ви повинні бути людиною, здатною змінювати ситуацію, привести команду до успіху і перемагати в 88 відсотках матчів. Якщо ви саме такий фахівець, то ви можете пропрацювати в клубі все життя, адже власники клубів люблять співпрацювати з тренерами, здатними вигравати трофеї.
 • Професійний тренер, який працює в англійських клубах, може отримувати до 3 мільйонів фунтів на рік. Це величезні гроші - приблизно 58 тисяч фунтів на тиждень. Чим більше і успішніше клуб, тим вище заробітна плата.
 • У роботі ви можете зіткнутися з великою кількістю негативу в свою адресу. Вас можуть лаяти і принижувати журналісти та інші тренери, критикувати вашу команду і методи роботи, тому ви повинні володіти психологічною стійкістю, щоб слова інших людей не впливали на вас. Якщо у вас хороші стосунки з командою, то гравці і вболівальники будуть стояти за вас горою. Вболівальники підтримують команду в вдалі і важкі часи.
 • Хороша фізична підготовка і активність стануть додатковим плюсом для тренера і команди.