Як ідентифікувати укуси комах

Укуси комах можуть викликати свербіж, опіки, припухлість або всі разом. У той час, як укуси одних комах можуть подразнювати шкіру кілька хвилин, укуси інших комах можуть мати більш тривалу реакцію. Укуси деяких комах можуть викликати алергічну реакцію або навіть якісь незвичайні реакції. Тому люди повинні знати, як ідентифікувати укуси комах.

Кроки

 1. 1

  Подивіться на комаха. Якщо комаха, яка вас вкусила ще поруч, погляньте на нього.
  • Зверніть увагу на будь-які незвичайні характеристики. Може, комаха має крила? Воно літає? Якого воно кольору? Якої форми його крила: овальні, каплевидні чи інші?

 2. 2

  Уважно огляньте жало і місце укусу. Перевірте наявність проколотих ранок, поява набряклості, висипу або поява інших явних ознак укусу.
  • Деякі ознаки укусів не проходять одразу: роздування або омертвіння тканини навколо укусу, характерне для укусу павуків. Дуже важливо оглянути, як місце виглядає відразу після укусу комах або арахнідами, також уважно слід стежити за цим місцем в перебігу декількох годин і днів.
 3. 3

  Зверніть увагу і на інші ознаки. Не всі ознаки укусу з`являються на самому місці укусу.
  • Млявість, головні болі, занепокоєння, висока температура можуть виявитися ознаками деяких укусів комах. Звертайте увагу на будь-які незвичайні ознаки.

 4. 4

  Проконсультуйтеся в місцевій службі пропаганди знань і досвіду з приводу комахи або павука. У таких службах напевно знають про те, які комахи і павуки водяться в окрузі і допоможуть вам визначити вид комахи або павука.
  • Ви можете відкрити жовті сторінки або завести в Гугл пошук: "ваша країна служба пропаганди знань і досвіду." 5. 5

  Подивіться на веб сторінках і постарайтеся ідентифікувати комаха, яка вас вкусила. Багато медичні установи можуть допомогти он-лайн для визначення комахи, яка вас вкусила.

 6. 6

  Закінчено.

Поради

 • Багато веб сторінки пропонують не тільки фотографії комах і павуків, але також демонструють фотографії найбільш явних і важких форм укусів. Коли ви визначаєте комахи, не потрібно налаштовуватися відразу на погане.
 • Більшість укусів комах подразнюють шкіру тимчасово. Потім наслідки поступово проходять. Якщо у вас немає ніякої алергії на укуси комах або павуків, це добре. До явною і помітної реакції призводять лише укуси найбільш отруйних павуків і комах.
 • Гугл пошук може дати вам результати укусів комах, але не павуків. Павуки- арахніди, а не комахи. Якщо ви підозрюєте, що вас укусив павук, зазвичай це зрозуміло з двох точок в ранці укусу, то заводите в пошук: "укуси павуків".
 • Якщо якесь незвичайне комаха або павук вкусив або вжалив вас, зніміть його на цифрову камеру. Можете спробувати взяти його або його панцир. Якщо реакція буде наростати після укусу, то маючи павука або комаха, лікареві буде легше визначити, що за павук або комаха вас укусив або вжалив.

Попередження

 • Терміново звертайтеся у відділення невідкладної допомоги, якщо відчуваєте задишку, нестачу повітря, набряклість навколо горла або утруднене ковтання. Це можуть бути ознаки анафілактичної реакції.