Як дисциплінувати впертого дитини

У ранньому та підлітковому віці діти схильні до упертості. Часом це сторона їх особи, з якою батькам необхідно справлятися, в інших випадках це просто спосіб визначити межі і відстояти свою власну свободу робити або не робити що-небудь. Важливо навчити впертого дитини самовиражатися і справлятися зі своїм стресом більш здоровими способами. Привчайте впертого дитину до дисципліни, зберігаючи спокій, слухаючи і розуміючи його і подаючи добрий приклад прийнятної поведінки.

Кроки

 1. 1

  Спостереження за впертим дитиною

 2. 2

  Зберігайте спокій. Відповідаючи на впертість гнівом або криками, ви зміцнюєте віру дитини у те, що негативне поведінка працює.

 3. 3

  Дивіться, як поводиться ваша дитина. Він може відмовлятися робити що-небудь або продовжувати робити що-небудь після того, як ви сказали йому цього не робити.
  • Визначте, що заподіює дитині незручність і змушує його чинити опір. Фахівці з дитячого розвитку вважають, що діти проявляють упертість, якщо відчувають стрес або напруга і не знають соціально прийнятного способу висловити ці почуття.
 4. 4

  Виведіть дитини з цієї ситуації. Це може бути громадське місце, де дитина відмовляється дотримуватися правил, або обідній стіл, за яким він не демонструє належні манери або відмовляється їсти.
  • Дайте дитині час, щоб заспокоїтися. Коли він буде виведений з обставин, які призвели до впертому поведінки, ви отримаєте можливість зрозуміти справжню проблему.

 5. 5

  Слухайте свою дитину. Іноді замість хитрощів і стратегій необхідно просто спілкуватися.
  • Пам`ятайте, що однією з причин впертого поведінки може бути те, що дитина бажає більше уваги від свого батька. Дайте своїй дитині час, який необхідно йому, щоб поговорити з вами про те, що може бути причиною проблем чи тривог.

 6. 6

  Привчайте до дисципліни з любов`ю і терпінням. Дітям потрібно відчувати любов і безпеку, навіть коли у них неприємності.


  • Створіть спокійну обстановку в будинку. Якщо в ньому багато криків, суперечок і загроз, дитина буде адаптуватися до них і ставати більш впертим.

  • Ведіть себе так, як хотіли б, щоб поводилися ваші діти. Ви повинні бути зразком для наслідування. Якщо ваша дитина бачить, що ви проявляєте упертість, він буде чинити так само, бо це ефективно для вас.

 7. 7

  Зробіть позитивну поведінку привілеєм. Якщо дитина відмовляється робити роботу по дому, спробуйте щось на кшталт "Хочеш допомогти мені завантажити білизну?" Або: "Якщо сьогодні ти будеш слухатися, я дозволю тобі накрити на стіл до обіду".

 8. 8

  Наочно продемонструйте винагороду. Замість слів "Ти не можеш кататися на велосипеді, поки не одягнеш шолом" спробуйте "Як тільки одягнеш шолом, ти можеш кататися на велосипеді".

 9. 9

  Надайте варіанти виходу з впертого поведінки. Якщо ваша дитина відмовляється йти спати, замість того, щоб боротися з цим, запропонуйте йому кілька різних варіантів, і ваша дитина зможе зробити вибір.
  • Створіть умови для співпраці. Замість того щоб оголошувати, що пора лягати спати, скажіть "8:00. Хочеш спочатку почитати книгу, поспівати або обійнятися?" Так ви сповістіть дитини про те, що йому пора в ліжко, в той же час пропонуючи приємні справи, якими можна зайнятися, коли він туди потрапить.

Поради

 • Зверніться по допомогу, якщо вам здається, що дитина виходить за рамки впертого поведінки, яке є нормальним, і стає злим і жорстоким. Якщо є проблеми з нападами гніву або ваша дитина висловлює почуття небезпечними або страшними способами, негайно зверніться до психотерапевта або поговоріть зі своїм педіатром.
 • Вмійте відступити. Якщо впертий дитина відмовляється надіти куртку, а на вулиці 5 градусів, нехай буде так. Зрештою дитина замерзне і сам усвідомить, що в холодну погоду необхідна куртка.