Як підготувати дитину до дитячого саду

Підготовка дитини до дитячого саду може бути випробуванням для одних і легше легкого для інших. Все залежить від індивідуальних особливостей дитини. Нижче ви прочитаєте пару рекомендацій щодо того, як допомогти дитини почати новий етап.

Кроки

 1. 1

  Тренуйтеся і звикайте розлучатися. Для деяких, як дітей, так і їхніх батьків, це може бути випробуванням. Якщо ваша дитина ніколи не залишався з нянею або під опікою інших людей, практика розставання є ключовим кроком. Залишайте малюка з довіреною особою пару раз на тиждень на годину або два. Тільки практика виробить звичку.

 2. 2

  Змініть режим денного сну дитини відповідно до режиму дошкільного закладу. Якщо ваша дитина все ще щодня спить вдень, найкраще перевести його на новий режим сну до того, як він стане ходити в садок. Якщо дитина буде перевтомлений під час перебування в дитячому саду, він не отримає очікуваний досвід, оскільки постійно буде відчувати роздратування.

 3. 3

  Оцініть, наскільки дитина привчена до горщика. З одного боку, це очевидно, але часом виявляється, що дитина, що відвідує дитячий садок, не привчений до горщика. Якщо дитина не готовий до дитячого саду, це не тільки покладе додатковий тягар на педагога, а й негативним чином виділить вашої дитини серед однолітків.
 4. 4

  Організуйте зустріч з вихователем разом з дитиною. На зустрічі з вихователем дитини проговорите всі необхідні питання. Більш того, познайомте вихователя з дитиною - це дозволить уникнути напруги в перший день відвідин дитячого саду.

 5. 5

  Відвідайте дитячий садок під час прогулянки дітей або перерви між заняттями - покажіть, як дітям там цікаво і весело. Це допоможе дитині більш комфортно почувати себе в перший день. Наведіть їх на екскурсію за день до першого дня, щоб полегшити перехідний період. 6. 6

  Підготуйте свідомість дитини до змін. Переконайтеся, що дитина розуміє, що відбувається, той факт, що тепер він буде ходити кожен день в дитячий садок і залишатися без батьків на тривалий час. Іноді це буває важко, але можна полегшити процес, затіявши гру, в якій ви граєте роль вчителя, а дитина - учня або навпаки


Поради

 • Розкажіть про різних приємних і цікавих заняттях, якими дитина буде займатися в дитячому садку - малювання, вирізання, читання історій ітд.
 • Спробуйте купити ранець. Незважаючи на те, що дитині в дитячому садку ранець ще не потрібен, можливо, рано чи пізно він знадобиться, щоб скласти фарби або якісь інші матеріали для творчості, і тоді дитина може вести себе, як дорослий, тому що у нього вже є ранець. Іноді в дитячих садах вчать кататися на велосипеді, в тому випадку, якщо ви не готові цим займатися, вам можуть надати допомогу.
 • Поговоріть з дитиною про те, скільки всього приємного його там чекає. Наприклад, "там чудові пісочниці, ти зможеш побудувати свій замок, тобі сподобається" або "там вихователь буде читати вам книжки".

Попередження

 • Будьте уважні до проявів тривоги і страхів розлуки з батьками.