Як перевести дитину на коров'яче молоко

До того, як дитині виповниться один рік його або її необхідно годувати грудним молоком або молочною сумішшю, навіть після того, як в раціон дитини була введена тверда їжа. Але після першого Дня народження дитини, ви можете почати переводити його на незбиране коров`яче молоко. Почніть з кроку 1, щоб такі зміни відбувалися легко.
Частина 1 з 2: Введення коров`ячого молока

 1. 1

  Зачекайте поки вашому дитині не виповниться один рік. Діти віком до року не можуть правильно перетравлювати коров`яче молоко. До того ж, дітям необхідна саме те поєднання поживних речовин, які забезпечує грудне молоко або молочна суміш. Коров`яче молоко не підходяща заміна грудного молока або суміші. Тому почекайте, поки вашій дитині не виповниться рік, щоб перевести його на коров`яче молоко.

 2. 2

  Проконсультуйтеся з вашим педіатром. У більшості випадків, ви можете почати переводити дитину на коров`яче молоко після першого Дня народження вашої дитини. Проте краще всього проконсультуватися з лікарем. Він або вона може дати конкретні вказівки, які підходять вашій дитині.

 3. 3

  Вибирайте незбиране молоко. Молоко - важливе джерело поживних речовин для маленьких дітей. Воно багате вітаміном D, кальцієм, білками і жирами, які дуже важливі для росту і розвитку вашої дитини. Щоб максимально збільшити ці переваги, пропонуйте дитині незбиране молоко, а не молоко з низьким вмістом жиру або знежирене молоко. В усякому разі до того моменту, як вашій дитині виповниться два роки.

 4. 4

  Поставте мету, щоб дитина випивав 2 склянки молока в день. Після того, як дитині виповнився рік він чи вона буде їсти різноманітну тверду їжу: фрукти, овочі, цільні злаки і білки. Якщо це дійсно так, ви не повинні покладатися на коров`яче молоко в якості основного джерела живлення, як це було з грудним молоком або молочною сумішшю, коли ваша дитина був молодший. Дві склянки молока в день має бути достатньо, особливо якщо ваша дитина їсть інші види молочної продукції, такі як йогурт і сир.
  • Пам`ятайте, що ваша дитина не повинен різко почати вживати 2 склянки коров`ячого молока в день, якщо до цього він або вона зовсім не пив (а) його. Найкраще вводити коров`яче молока поступово.

 5. 5

  Зрозумійте, що ваша дитина може противитися. У коров`ячого молока смак не ідентичний смаку грудного молока або молочної суміші, так що спочатку ваша дитина може відмовитися від нього. Якщо це станеться, не хвилюйтеся, з часом він або вона полюбить молоко. Для того, щоб дізнатися, як привчити дитину пити молоко, перейдіть до частини 2.

 6. 6

  Прослідкуйте за можливу алергічною реакцією. Молоко - досить поширений алерген. Як і з іншою їжею ви повинні звертати увагу на будь-яку побічну реакцію. Ознаками алергії на молоко або непереносимості лактози можуть бути: блювота, діарея, біль у животі, висип. Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина не переносить коров`яче молоко, проконсультуйтеся з вашим педіатром.

Частина 2 з 2: Полегшення переходу на коров`яче молоко

 1. 1

  Зменшіть споживання вашою дитиною грудного молока або молочної суміші. Ваша дитина з великою ймовірністю нормально поставиться до коров`ячого молоко, якщо його або її не постійно годувати грудним молоком або молочною сумішшю. Також немає необхідності робити різкі зміни якщо ви можете перейти на коров`яче молоко поступово, але не більше одного годування за раз, замінюючи грудне молоко або суміш коров`ячим молоком.

 2. 2

  Обмежте споживання соку або інших напоїв. Заохочуйте дитину пити молоко, обмежуючи кількість соку, яке він або вона зазвичай випиває. Солодкі напої на цьому етапі слід виключити повністю.

 3. 3

  Спробуйте змішувати коров`яче молоко з грудним молоком або молочною сумішшю. Якщо ваша дитина відмовляється пити коров`яче молоко, спробуйте змішати коров`яче молоко з його або її звичайним напоєм. Потім ви зможете поступово відрегулювати пропорції. Для досягнення найкращих результатів, змішуйте грудне молоко або суміш і коров`яче молоко коли у них однакова температура - в ідеалі близько 37 градусів. Ви можете експериментувати з пропорціями. Наприклад, ви можете спробувати такі пропорції:
  • Змішуйте? чашки грудного молока або молочної суміші з? чашки коров`ячого молока протягом першого тижня. Ваша дитина не помітить великої різниці.
  • На другому тижні змішуйте грудне молоко або суміш з коров`ячому молоком в рівних пропорціях.


  • Використовуйте? чашки молока і? чашки грудного молока або суміші на третьому тижні.
  • Запропонуйте чисте коров`яче молоко на четвертому тижні.

 4. 4

  Наливайте коров`яче молоко в незвичайні чашки або пляшечки. Іноді подача молока в яскравій, нової чашці може залучити вашого малюка. А якщо ваша дитина раніше використовує пляшку, подумайте про перехід до використання чашки, можливо, йому захочеться випити коров`яче молоко з великим бажанням, якщо воно не буде знаходитися в посуді, яка знайома йому і пов`язана з грудним молоком або молочною сумішшю.
  • Будьте обережні, щоб не наповнити чашку доверху, і ретельно стежте за вашою дитиною. Ви ж не хочете, щоб ваша дитина асоціював коров`яче молоко з розладом через те, що він або вона його постійно розливає.

 5. 5

  Пропонуйте молоко в правильний час. Ваша дитина погодиться випити молоко з більшою готовністю, якщо він або вона відпочив (а) або щасливий (а). Спробуйте запропонувати молоко, коли він або вона тільки прокинеться або запропонуйте, як перекус між основними прийомами їжі. Голодні діти мають схильність бути примхливими.

 6. 6

  Підігрійте молоко. Якщо ви хочете, щоб смак коров`ячого молока був більше схожий на смак грудного молоко або молочної суміші, акуратно підігрійте молоко до кімнатної температури (або трохи тепліше). Ваша дитина може погодитися випити його в нагрітому стані, навіть якщо відмовляється пити його холодним.

 7. 7

  Не переживайте. Не турбуйтеся, якщо ваш малюк відмовиться від коров`ячого молока, і не намагайтеся «переламати» дитини. Будьте наполегливі, але при цьому спокійні. Продовжуйте пропонувати молоко в різний час доби і в різних чашках або пляшках, і чекайте поки ваша дитина почне охоче пити його.

 8. 8

  Хваліть зусилля своєї дитини. Якщо ваша дитина вип`є молоко, хваліть і заохочуйте його або її.

 9. 9

  Додавайте коров`яче молоко в іншу їжу. Якщо ваша дитина на початку відмовляється від коров`ячого молока, спробуйте змішувати його з їжею, яку вона чи вона любить, наприклад, з картопляним пюре, кашами або супами.

 10. 10

  Доповнюйте харчування іншими молочними продуктами. Якщо ваша дитина п`є мало незбираного молока, запропонуйте йому: йогурт, сир та інші молочні продукти.


Поради

 • Якщо ваша дитина продовжує відмовлятися від коров`ячого молока, проконсультуйтеся з педіатром. Можна використовувати інші молочні продукти, але вашій дитині все одно можуть знадобитися додаткові харчові добавки.
 • Будьте терплячим (ой). Перехід на коров`яче молоко може зайняти якийсь час. Переходити на коров`яче молоко поступово - правильне рішення. Особливо якщо це допомагає вашій дитині полюбити його.