Як відучити дитину жувати комір

Деякі діти жують свій комір, непоправно розтягують його і хвилюють вас, змушуючи думати, що вони повертаються в дитинство. Ось кілька способів впорається з цією проблемою і не погіршити її.

Кроки

 1. 1

  Зрозумійте, чому у дитини виникло бажання жувати комір. Жування коміра - реакція на стрес в житті вашої дитини. Часто діти, таким чином, полегшують свої переживання і такі емоції, як сором`язливість, розчарування, занепокоєння, дискомфорт і т.д. Ці емоції можуть бути викликані різними факторами, наприклад дразнением в школі, зміною шкіл, переїздом, втратою одного, проблемами в сім`ї і т.д.

 2. 2

  Знайте, що не можна робити. Чи не набридає дитині з приводу жування коміра. Найчастіше це дію подібно рефлексу і ваша дитина вдаються до нього, не усвідомлюючи того. Постійно бурмочучи на дитину і просячи його перестати жувати, кричачи на нього або навіть караючи за це, ви не зможете допомогти справі. Швидше за все, така поведінка стане додатковим тиском на вашу дитину.
 3. 3

  Постарайтеся з`ясувати причину неспокою. Набагато важливіше з`ясувати причину невпевненості дитини і полегшити його страждання. Деяких ситуацій, які змінюють життя сім`ї, такі як переїзд, неможливо уникнути, але ви можете, роблячи все можливе, бути кам`яної опорою для дитини, пояснюючи йому все, що відбувається, і як скоро все повернеться на круги своя. Якщо жування, виявляється реакцією на боязнь певних ситуацій, допоможіть дитині розвинути в собі самовпевненість, розмовляючи з ним про них. Можливо, незайвим буде записати вашої дитини на карате або якусь іншу спортивну секцію, яка поєднує розвиток тіла і духу. 4. 4

  Будьте обережними. Ви можете також придумати непомітні жести-знаки, які ви будете подавати дитині для нагадування того, що він жує комір. Не гучні, показні або нав`язливі, а маленькі, зрозумілі тільки вам двом. Це може бути постукування по плечу або торкання до власного коміра. Немає необхідності подавати більш помітні знаки.


Поради

Перевірте, що одяг, який носить ваша дитина, не заважає йому. Іноді діти реагують на матеріал, з якого зроблена одяг, особливо якщо він «кусається». Діти можуть намочити її, щоб уникнути некомфортного відчуття на шкірі.

Що вам знадобиться

 • Відволікання уваги
 • Терпіння