Як привчити дітей до дисципліни

Дисципліна - це основа основ, коли мова заходить про виховання дітей, адже їм просто необхідний порядок або, якщо завгодно, структура. Дисципліна ж, у свою чергу, дає їм такий необхідний порядок, дозволяючи чинити правильно в будь-якому ситуації.

Кроки

 1. 1

  Якомога раніше почніть привчати дитину до дисципліни, щоб той раніше дізнався, що добре, а що - погано.

 2. 2

  Обов`язково хваліть дитину за гарну поведінку. Не варто доводити справу до появи у дитини думок, що ваше увагу привертають лише погані вчинки.

 3. 3

  Будьте послідовні. Ніколи не обіцяйте покарати, чи не караючи потім. Подумайте, перш ніж пригрозити наслідками. Дитина не буде вірити в серйозність ваших погроз, якщо ви не будете доводити справу до кінця.

 4. 4

  Пояснюйте дитині наслідки його дій максимально дохідливо.
 5. 5

  І взагалі, говоріть з дитиною. Переконайтеся, що ваша дитина розуміє, яка поведінка ви від нього очікуєте, тільки потім почніть докладніше розглядати ситуацію, в якій, як вам здається, дитина повівся не належним чином. Переконайтеся також, що дитина розуміє наслідки своєї поганої поведінки.

 6. 6

  Пам`ятайте, що суворість покарання повинна відповідати тяжкості проступку. Іноді вистачить і усного зауваження, а іноді доведеться вдатися і до більш радикальних методів.

 7. 7

  Не забувайте, що покарання має ще й відповідати віку. Маленьким дітям складно концентрувати увагу на чомусь протягом навіть невеликого часу, тому вони забудуть причину покарання вже через кілька хвилин. Резонно припустити, що покарання у вигляді домашнього арешту строком на тиждень буде безглуздим! Використовуйте для розрахунків вік дитини - по хвилині покарання за рік життя. 8. 8

  Якщо дитина робить щось, що ви заборонили йому робити, спокійно попросіть його зупинитися. Наприклад, замість того, щоб верещати до хрипу, зриваючи голосові зв`язки, лякаючи дитини і оточуючих, спокійно попросіть дитину зупинитися і поясніть йому наслідки його дій. Якщо дитина поводиться з вами грубо, використовуйте ту ж тактику: спокійно поясніть неприйнятність його поведінки і те, ЧОМУ це неприйнятно. Наприклад, "синок, не треба присягатися - це звучить грубо, куди краще для тебе говорити ввічливо".

 9. 9

  Само собою, все це спрацьовує не кожен раз. І все ж - спробуйте. Якщо дитина продовжує погано поводитися, спокійно зупиніть його ще раз. На цей раз можна зробити голос трохи суворіше, не завадить і серйозний погляд - без посмішки. Можна навіть схрестити руки на грудях: "Досить клястися, я ж попросила".

 10. 10

  Якщо дитина все одно не припиняє порушувати правила, то точно тим же голосом, не змінюючи пози, скажіть, що даєте йому п`ять секунд на те, щоб все ж таки зупинитися, а інакше той буде покараний. Говоріть спокійно, звертайтеся по імені. Наприклад, "Маша, у тебе є п`ять секунд, щоб злізти зі столу, а інакше я тебе покараю."

 11. 11

  Якщо дитина не припиняє порушувати правила, поставте його в кут. Якщо дитина достатньо доросла, спокійно накажіть йому самому дійти до кута і застигнути там, поки ви не покличете його назад. Наприклад, "Маша, п`ять секунд скінчилися. Марш в кут! "

 12. 12

  Коли час покарання скінчиться, обійміть або поцілуйте дитини, щоб показати, що ви більше не зліться, потім знову поясніть, чому дитина не повинна вести себе тим чи іншим чином. Потім попросіть дитину повторити, як він не повинен себе вести - так до нього краще дійде. Після цього закрийте тему і не зліться.


Поради

 • Почитайте навчальну літературу або подивіться програми на тему того, як привчати дітей до дисципліни.

Попередження

 • Не зривається на дитині!