Як зшити накидку

Накидка може стати в нагоді де завгодно: на роботі, вдома, на костюмованому святі і т.д. Цей простий, але в той же час ефектний предмет одягу вже багато століть використовують для самих різних цілей: і щоб зігрітися, і щоб візуально збільшити зростання, і щоб надати зовнішньому вигляду більше шарму. Починаючи від Червоної Шапочки і закінчуючи моделлю на подіумі, накидка завжди виглядає чудово. Ця стаття розповість вам, як легко зшити накидки різних фасонів.
Метод 1 з 7: Проста накидка 1: Відкидна накидка (пончо)

Цей тип накидки не займе у вас багато часу, до того ж його можна зробити з підручних матеріалів. Така накидка розорюється не вперед, а з боків. Хоча у неї є спеціальне ім`я - «пончо» - вона вважається видом накидки.

 1. 1

  Підберіть відповідний матеріал. Ви можете використовувати ковдру, простирадло і т.п. Розмір матерії повинен бути достатньо великим, щоб охопити тулуб і плечі дорослого або дитини.

 2. 2

  З тканини викрийте прямокутник або квадрат. Обмітайте краю, щоб матерія обтрепиваются.

 3. 3

  Складіть прямокутник або квадрат вдвічі. Використовуючи маркер для тканини, відзначте середину зігнутою боку - туди буде протягується голова.

 4. 4

  Викроїте горловину. Це можна зробити двома способами:
  • Дуже простий спосіб: просто зробіть рівний розріз поперек тканини.
  • Простий спосіб: Використовуючи маркер, намалюйте невеликий півколо і відріжте його. (Якщо розгорнути тканину, то вийде коло).

 5. 5

  Обмітайте краю горловини, щоб тканина не обтрепиваются.Простого обметочний шва буде достатньо.
  • Якщо ви хочете накидку поізисканнее, обшийте горловину тасьмою.

 6. 6

  Прикрасьте свою відкидну накидку. Ви можете прикрасити свою накидку, якщо прикріпіть по краях бахрому, тасьму і т. П. Якщо ви любите простоту, залиште все, як є. Накидка готова!

  • Такий тип накидки можна легко перетворити навіть в середньовічну або античну туніку. Достатньо лише вкоротити або подовжити рукав, додати пояс і т.д.

Метод 2 з 7: Проста накидка 2: Накидка з великого хустки

Цю недовгу накидку можна використовувати і як модний елемент повсякденного одягу, і для костюмованого свята. Якщо у вас є великий непотрібний хустку і ви не знаєте, що з ним робити, така накидка - прекрасна ідея.

 1. 1

  Підберіть відповідний велику хустку. Відмінно підійде хустка з бавовни, віскози, шовку і т.д. - Головне, що його не шкода буде перетворити на накидку.

 2. 2

  Складіть хустку трикутником.

 3. 3

  Використовуючи кравецькі крейда або спеціальний маркер для тканини, відзначте центр хустки. В обидві сторони від центру відміряйте десь по 12,5 см. Загальна довжина лінії складе близько 25 см.

 4. 4

  Зробіть розріз по лінії. Щоб він був рівним, використовуйте гострі ножиці. Цей отвір для голови.

 5. 5

  Обшийте тканину вздовж по розрізу сметочнимі швом, щоб тканина не обтрепиваются. За бажанням можна додати тасьму.

 6. 6

  На кінчику хустки зробіть отвір і обшийте його, щоб тканина не обшарпані.

 7. 7

  Відріжте десь 115 см щільної стрічки. Направляйте ножиці або по діагоналі, або у формі букви V, щоб кінці не обтрепиваются.

  • В якості альтернативи можна використовувати оксамитову стрічку.
  • Підберіть колір стрічки так, щоб вона красиво доповнювала накидку.

 8. 8

  Просмикніть стрічку через дірочку на кінчику накидки. Одягаючи накидку, ви зможете обв`язати цю стрічку навколо талії, як пояс.

 9. 9

  Якщо буде потрібно, врешті обшийте краю хустки. Тасьма або обметка по краях поліпшать зовнішній вигляд накидки і не дадуть їй сильно майоріти на вітрі, але це не настільки істотно, якщо носити її в приміщенні.

Метод 3 з 7: Проста накидка 3: Накидка-покривало

Модель цієї накидки досить проста. Її передня частина відкрита, а сама накидка скріплюється ґудзиком або іншим з`єднувальним елементом в області коміра.

 1. 1

  Підберіть відповідний шматок матеріалу. Для того, щоб правильно підігнати його під розмір тулуба і плечей власника, він повинен бути досить великим.

 2. 2

  Виміряйте тканину і відріжте прямокутник. При необхідності можете підробити краю.

 3. 3

  Уздовж довгого краю (це буде ваша горловина) прикріпіть нитку для складання тканини-закріпіть нитку хрестоподібним стібком. Горловину можна прикрасити стрічкою, тасьмою і т.п.
  • Саме цей крок перетворює звичайний шматок тканини в корисну накидку. Її можна вдосконалити, якщо вшити підкладку з атласу або флісу. Колір повинен відрізнятися від кольору верху, але поєднуватися з ним.

 4. 4

  Прикріпіть на комір застібку. Тоді ви зможете надійно застебнути накидку. Застібку можна або купити, або зробити своїми руками.
  • Якщо ви хочете зробити застібку вручну, то пришийте два гудзики, а потім з`єднайте їх ланцюжком, мотузкою або стрічкою.

Метод 4 з 7: Накидка середньої складності 1: Накидка-шлейф, що прикріплюється до одягу

А ось ця модель може стати в нагоді для маскараду або спектаклю, коли вам потрібно, щоб накидка міцно трималася на вашому одязі. Довжина накидки - на ваш розсуд, від талії і до кісточок.

 1. 1

  Оберіть плаття, яке ви збираєтеся одягнути з накидкою, - маскарадний або вечірній. У більшості випадків було б краще використовувати довгу сукню, але все залежить від ваших потреб і винахідливості.
  • За бажанням можна прикріпити накидку до верхнього одягу.

 2. 2

  Підберіть відповідний матеріал. Він може бути з тієї ж тканини або того ж кольору, що й сукня, або з взаимодополняющей тканини, іншого забарвлення - це вже залежить від бажаного результату. Відріжте шматок у формі прямокутника.
  • Обмітайте краю тканини, щоб вона не обтрепиваются.

 3. 3

  Для верхньої частини накидки відріжте смужку тканини. Вона повинна бути довше розміру горловини на вашому одязі, так її можна буде потім вкоротити. (Завжди краще, коли є запас, ніж коли бракує).

 4. 4

  Зберіть верхню частину прямокутника:
  • Використовуючи нитку для складання тканини, слід регулювати короткий край прямокутника (ту його сторону, яку ви обрали для верху накидки) під ширину одягу.
  • Пришийте до зібраного краю відрізану раніше смужку тканини.

 5. 5

  Прикріпіть накидку до одягу. Пришийте накидку якраз під коміром одягу. Шийте якраз за місцем з`єднання.
  • Якщо плаття застібається ззаду, то краще пришивати накидку тільки до одного плеча. Інший край можна приєднати застібкою-липучкою або кнопками, тоді розстібати плаття буде набагато легше.

Метод 5 з 7: Накидка середньої складності 2: Римська прямокутна накидка з стрічками

Це ще одна досить-таки проста модель накидки, яка чудово підійде для вистав, вечірок і розігрування з себе справжнього римлянина. Зрозуміло, її використання виходить за рамки римської теми. А якщо ви поспішаєте, а у вас вже є підрубаний прямокутний шматок тканини, то вам не складе труднощів зробити саме цю модель.

 1. 1

  Підберіть відповідний за кольором і довжині шматок тканини. Що стосується виду тканини, підійде будь-який зручний для шиття і красиво звисає матеріал.


  • Хорошим вибором будуть червоні і пурпурні римські кольору, але в кінцевому підсумку зійде саме той колір, який вам потрібен.

 2. 2

  Зробіть мірки з майбутнього володаря накидки (дитини чи дорослого). Ідеальний варіант довжини мантії - від вирізу горловини і трохи нижче колін.
  • Ширина тканини повинна відповідати ширині власника. На відміну від інших типів накидок, у цю модель не можна загорнутися. Ширина плечей - та мірка, яка вам потрібна.

 3. 3

  Використовуючи зняті мірки, відріжте прямокутний шматок тканини (якщо він не був прямокутним).

 4. 4

  Підверніть всі краї як мінімум на 1 см. Потім подверніте ще раз на таку ж ширину.

 5. 5

  На машинці або вручну застрочити підсукані краю.

 6. 6

  До країв горловини пришийте дві стрічки. Для більш акуратного вигляду не забудьте підігнути краю стрічки.
  • Крім стрічок, можна використовувати й інші застібки, але стрічки - найпростіший і надійний спосіб.

 7. 7

  От і все! Остання примірка - і накидка готова.

Метод 6 з 7: Накидка підвищеної складності: Довга накидка з двох шматків

Це м`яка накидка минулих часів, яку в наші дні носять лише супергерої і їм подібні. Для неї потрібен великий круглий шматок тканини, який, хоч і не фіксується на плечах, але для гарного зовнішнього вигляду вирівнюється по довжині.

 1. 1

  Підберіть тканину. Так як шматок тканини повинен бути широким, для цієї мети підійдуть простирадла, тонкі ковдри і т.п. Враховуйте ширину і довжину. У нашому випадку ми за допомогою всього одного шва з`єднаємо два півкола.
  • Для цієї моделі краще використовувати тканину без ворсу і візерунка. Тоді шматки без проблем підійдуть один одному.
  • З вузького шматка тканини теж можна спершу зшити широкий шматок, а потім зробити накидку, але в цій статті ми не ставимо перед собою такої мети.

 2. 2

  Розгладьте тканину. Будь складка може вплинути на зовнішній вигляд готового виробу.

 3. 3

  Розкладіть тканину. Щоб з тканиною було зручно працювати, розправте її на рівній поверхні.

 4. 4

  Виміряйте ширину тканини. За допомогою цього виміру ви будете визначати центр кожного намальованого на тканині півкола.

 5. 5

  Беручи верхній лівий кут тканини за «А», уздовж шматка тканини на відстані від «А», рівному ширині матеріалу, відзначте точку «В» - центр півкола, з якого буде зроблена перша половина накидки.

 6. 6

  Накресліть півколо. Центр півкола - точка «В».

 7. 7

  Відріжте півколо.

 8. 8

  Використовуючи перший півколо як трафарет, покладіть його на інший шматок тканини і відріжте по контуру другий півколо.

 9. 9

  Розрахуйте радіус для вирізу навколо шиї. Навколо точки «В» на другому шматку накресліть півколо - майбутній виріз.

 10. 10

  Викрийте півколо для вирізу навколо шиї. При цьому залиште 2 см на шов.

 11. 11

  З`єднайте частини накидки. Зшийте обидві частини. З обрізків тканини можна зробити комір.
  • Обмітайте краю, щоб вони не обтрепиваются.
  • Знову-таки, як і у випадку з іншими накидками, цю модель можна удосконалити за допомогою підкладки, виготовленої з іншої тканини, іншого кольору. Це і утеплить накидку, і поліпшить її зовнішній вигляд.

Метод 7 з 7: Інші моделі накидок

Крім згаданих, існує безліч інших моделей накидок. Ось лише деякі з них:

 • Накидка Дракули
 • Накидка супергероя
 • Накидка Хелоуіну
 • Накидка Бетмена або Робіна.

Поради

 • Якщо вечірка не за горами, а вам ніколи возитися з подрубкі, ви можете її не робити. Але якщо ви знайдете час хоча б для обметки, це значно збільшить термін служби виробу.
 • Завжди може статися так, що в готовому виробі доведеться щось міняти. Хороша кравчиня легко впоратися з цим завданням.
 • До інших моделях накидок належать накидки супергероя і Червоної Шапочки. Їх пошиття вимагає окремих покрокових інструкцій, які не освітлюються в нашій статті про базові моделях.

Попередження

 • Якщо ви шиєте накидку для дитини, завжди перевіряйте, чи достатньо безпечні застібки і зав`язки і не можуть вони стати причиною удушення. Це попередження може ставитися і до людей будь-якого віку, якщо вони не здатні самі визначити, наскільки небезпечний якийсь елемент одягу.

Що вам знадобиться

 • Відповідна тканина
 • Непомітний маркер для тканини або будь-який інший маркер, який зникне з часом або після прання
 • Ножиці (досить гострі для розкрою тканини)
 • Мірна стрічка або швейна лінійка
 • Голка і нитка / швейна машинка