Як зробити прибирання в кімнаті за 10 хвилин

Багатьом прибирання дається важко. Якщо ви хочете навчитися швидко з нею розправлятися, дотримуйтесь інструкцій в даній статті. Це легко, швидко і навіть весело. Так давайте ж приступимо!

Кроки

 1. 1

  Почніть з одного кута в кімнаті і потім рухайтеся по колу. Обходячи кімнату по периметру, підбирайте все, що лежить на підлозі, на спинках стільців і, в цілому, не так на місці.

 2. 2

  Пересуваючись по кімнаті, розкладайте речі по місцях.
  • Якщо якісь з речей зберігаються в цій кімнаті, розкладайте їх відразу по місцях.

 3. 3

  Розкладіть речі, які зберігаються в інших кімнатах, по купках.
  • Все, що зберігається в одній кімнаті, повинно лежати в одній купі.

 4. 4

  Зібравши і розклавши по місцях речі в своїй кімнаті, зберіть всі інші купки речей і віднесіть їх до відповідного приміщення.
  • Якщо вам не потрібно забирати речі в іншу кімнату, то необхідності в купках немає. Просто якщо носити в різні кімнати речі по одній, ви втратите на прибирання масу часу. Захопіть з собою відразу всі речі, які потрібно забрати в іншу кімнату.

 5. 5

  Заведіть звичку. Пройдіться по кімнаті, зберіть всі речі, протріть пил, пропилесосьте і розкладіть все по місцях.

 6. 6

  Зітріть пил з меблів. Почніть з темних предметів, оскільки на темних поверхнях пил видніше. Не користуйтеся сухий тряпкой- купіть чистячі засоби для меблів або просто скористайтеся вологою і злегка мильною ганчіркою. Таким чином, під час прибирання пил не буде розлітатися по кімнаті. Розпорошите трохи освіжувача повітря в дверному отворі і втирайте злегка залишки в одвірки, тоді при вході в вашу кімнату люди будуть почувати приємний запах.
 7. 7

  Після того як протрете пил, пройдіться по кімнаті з пилососом. Якщо ви будете пилососити до того, як протираєте пил, то пил знову осяде внизу і доведеться пилососити заново. Ніщо не робить такого ефекту чистоти, як вичищені килими. Купуйте засіб з ароматом для пилососа - тоді під час прибирання ваша кімната ще й наповниться приємним запахом. У довгостроковій перспективі подібний підхід заощадить вам час. Не очищувати фіранки або оббивку меблів. Це займає дуже багато часу, відволікаючи вас від більш важливих завдань.
  • Для того щоб убити неприємні запахи на килимах і меблевій оббивці, злегка окропити їх розчином розведеного у воді оцту в пропорції 1: 5.

 8. 8

  Придбайте або зробіть самостійно розбризкується чистячі розчини, після яких не вимагається відтирати бруд. Тоді ви зможете окропити розчином плями і, надавши хімічним речовинам здійснювати свою дію, займетеся прибиранням в іншому місці. Пізніше просто поверніться і протріть поверхню вологою губкою.

 9. 9

  За бажанням можна бризнути в кімнаті освіжувачем повітря.

Як зробити прибирання більш захоплюючим заняттям

 1. Робіть прибирання під музику. Увімкніть під час прибирання свою улюблену музику, так час пролетить набагато швидше.
  • Рухайтеся під музику, наприклад, підбирайте речі в такт мелодії.
 2. Зіграйте в гру "пилосос". У цій грі ви стаєте "пилососом". Встаньте в кутку кімнати і подумки розділіть її на квадрати. Візьміть всі речі, що лежать в одному квадраті, і перемістити їх в наступний, так щоб перший квадрат став абсолютно чистим. Потім перейдіть в наступний квадрат і так по порядку. Це досить цікаво, оскільки в міру просування ви будете явно бачити результат.

 3. Гра "Прибирання за кольорами". Виберіть колір, наприклад, синій. Тепер виберіть і відкладіть всі речі синього кольору. Потім зробіть те ж саме з речами зеленого, червоного, рожевого, оранжевого кольорів і так далі.


  • Можна зіграти в ту ж гру, класифікуючи речі не за кольорами, а за категоріями (наприклад, одяг, іграшки, DVD, електроніка і так далі).
 4. Перетворіть прибирання в змагання з одним або з рідними. Вам знадобиться таймер, олівець і аркуш паперу. Встановіть таймер на дві хвилини. Виберіть і розкладіть по місцях якомога більше речей, поки другий їх підраховує. По завершенні часу помінятися ролями. Потім порівняйте, скільки зробив кожен з вас.

Поради

 • Слухайте музику і сконцентруйтеся на цілі.
 • Чи не звикайте запихати речі в комору, під ліжко або в ящики. Можливо, так простіше додати кімнаті чистий вид, але пізніше, коли ви не зможете знайти те, що вам потрібно, ви про це будете шкодувати. Економний і зручний варіант - тримати під ліжком коробки, за якими можна розсортовувати речі. Крім того, їх легко діставати і не потрібно перебирати всі речі.
 • Перш ніж ви почнете робити прибирання, переодягніть піжаму, вмийтеся, зачешіться і почистіть зуби. Ви відчуєте себе бадьоріше і не будете страждати сонливістю і втомою.
 • Покладіть використані вологі серветки в ящики з білизною для підтримки приємного запаху. Можна розвісити їх в шафі. Можна також, перебираючи ящики, покласти туди пакетики з лавандою. Приємний запах буде не тільки в кімнаті, але і в чистих речах!
 • Щоб швидше досягти мети, видаліть з кімнати все, що вас може відвернути.
 • Прибирання під ліжком: просто відсуньте ліжко, виметіть з під неї все, що там накопичилося і розкладіть по категорям «Залишити» і «Викинути». Наприклад, дістаньте всі іграшки, а потім підметіть або пропилесосьте все сміття.
 • Миші і таргани можуть завестися в кімнаті, де підтримується порядок, але там, де підтримується чистота, вони не живуть. Пам`ятайте, що між порядком і чистотою є деяка різниця.
 • Якщо ви хочете, щоб у вашій кімнаті був яскраво виражений весняний запах, розпорошите освіжувач повітря по всіх горизонтальних поверхнях і закрити всі вікна і двері. Освіжувач буде випаровуватися і залишатися в кімнаті.

Попередження

 • Не намагайтеся пересувати занадто важкі речі. Попросіть кого-небудь допомогти вам або не займайтеся цим зовсім.
 • Коли пилососите, переконайтеся, що ніщо вам не заважає. Не ходіть по дротах і кабелях, ви можете затнутися і або пошкодити кабель, або змахнути їм що-небудь з поверхонь.
 • Не дозволяйте дітям брати в руки чистячі і миючі засоби. Розпорошуйте їх самостійно, а дітям доручайте тільки протирати поверхні.
 • Не піднімайте важкі предмети вище рівня грудної клітки. Подібні дії можуть призвести до серйозних травм.
 • Нахиляючись, не піднімайте на спину важких предметів. Для того щоб що-небудь підняти, використовуйте силу ніг.
 • Допомагайте дітям розкладати речі там, куди вони не дотягуються.
 • Використовуючи освіжувач повітря переконайтеся, що він не потрапить дітям в очі!