Як зробити недорогий лайткуб своїми руками

Для макрозйомки і предметної фотографії потрібне гарне освітлення. Однак правильно висвітлити предмет, щоб показати його природний колір, деталі та красу досить складно. Лайткуб є відмінним рішенням. Він забезпечує розсіювання світла і створює рівномірний фон, на якому можна помістити об`єкт. Хоча світловий куб може коштувати дорого, ця стаття розповість вам, як зробити лайткуб всього за 60 рублів (або зовсім безкоштовно, якщо у вас вже є необхідні матеріали).

Кроки

 1. 1

  Виберіть коробку. Її розмір повинен бути відповідним для об`єктів, які ви збираєтеся фотографувати. Можливо, що вам потрібно буде зробити коробки різних розмірів.

 2. 2

  Зміцніть дно коробки за допомогою пакувальної стрічки. Використовуйте додаткову стрічку, щоб закріпити нижні закрилки всередину. Тоді вони не будуть заважати вам.

 3. 3

  Покладіть коробку на бік. Отвір має бути спрямоване до вас.


 4. 4

  Намалюйте лінії на відстані близько 2,5 см від краю на кожній стороні коробки, в тому числі нагорі. Стандартна лінійка довжиною 30 см має потрібну ширину і з її допомогою можна зробити ідеально рівний край.

 5. 5

  Використовуючи канцелярський ніж, зробіть акуратні розрізи по накресленим лініям. Ви можете використовувати лінійку в якості повірочної, щоб направляти розріз. Розрізи не обов`язково повинні бути ідеально рівними. Важливо, щоб на даному етапі передні закрилки коробки залишалися на місці для додаткової стабільності коробки, яку буде легше розрізати. Робити розрізи легше, якщо заклеїти передні закрилки коробки в закритому положенні.

 6. 6

  Відріжте передні закрилки за допомогою канцелярського ножа.

 7. 7

  Виріжте шматок тонкої обгорткового паперу досить великий, щоб накрити вирізані вами отвори. Потім приклейте її до зовнішньої сторони коробки за допомогою клейкої стрічки. Почніть з одного шару тонкої обгорткового паперу. Після того як ви закінчили коробку і зробили кілька пробних знімків, можливо, з`ясується, що для досягнення потрібного освітлення потрібно додати шари обгорткового паперу.

 8. 8

  Використовуючи канцелярський ніж і ножиці, видаліть всі зайві шматки картону на передній стороні коробки.

 9. 9

  Відріжте шматок матового білого ватману, відповідний за розміром внутрішньої частини коробки. Він повинен мати форму прямокутника, ширина якого дорівнює ширині сторони коробки, а довжина - в два рази більше.
 10. 10

  Вставте аркуш ватману в коробку, зігнувши у напрямку до верхньої частини коробки. Згинайте його акуратно, не мнучи. Ображати лист, якщо це необхідно. Це дозволить домогтися того, щоб фон для ваших фотографій виглядав нескінченним, безкраїм.

 11. 11

  Виріжте шматок матового чорного ватману досить великий, щоб накрити області з обгорткового папером. Це дозволить вам під час зйомки блокувати світло в певних напрямках.

 12. 12

  Додайте підсвітку. Джерело постійного світла, спалахи і навіть стандартні настільні лампи можуть бути розміщені по обидві сторони коробки або над нею, залежно від бажаного ефекту освітлення.

 13. 13

  У процесі роботи зробіть кілька пробних знімків. Перевірте, наскільки добре обгортковий папір фільтрує і розсіює світло. Додайте шари паперу в міру необхідності. Ця фотографія була зроблена в подібному лайткубе і не піддавалася обробці (крім кадрування). Прийшов час робити відмінні фотографії !!

 14. 14

  Зрештою, ваші фотографії повинні вийти чистими, чіткими і без відтінків сірого. Погляньте на зразок фотографії, яка знята в лайткубе, зробленому, як описано вище.

 15. 15

  Готово.

Поради

 • Обов`язково використовуєте матові, а не глянцеві ватмани. Глянцевий ватман відображає світло і створює відблиски.
 • Пробуйте використовувати ватмани інших кольорів або навіть тканину, щоб отримати бажаний ефект.


 • Навчитеся використовувати функцію баланс білого (WB), якщо вона є у вашій фотокамері. Це значно покращить результат при зйомці з використанням даної технології.
 • Якщо ви фотографуєте зверху вниз, виріжте дно коробки так само, як її боки і верхню частину і покрийте обгорткового папером. Потім встановіть коробку відкритою стороною вниз і виріжте отвір розміром з об`єктив в тій частині, яка нагорі. Таким чином, ви зможете покласти предмет на шматок білого матового картону, потім накрити його коробкою і фотографувати через отвір.
 • Можливо, вам буде зручніше накривати об`єкт зйомки лайткубом, видаливши дно коробки.

Попередження

 • Слідкуйте, щоб підсвічування не загорілася!
 • Не вмикайте спалах на камері.
 • Використовуючи канцелярський ніж, дотримуйтеся обережності. Важко робити фотографії без пальців! Завжди ріжте по напрямку від себе і від ваших рук.

Що вам знадобиться

 • Картонна коробка (розмір залежить від того, що ви збираєтеся знімати)
 • 2-4 аркуша білого обгорткового паперу
 • 1 лист матового ватману білого кольору
 • 1 лист матового ватману чорного кольору
 • Клейка стрічка
 • Пакувальна стрічка
 • Лінійка довжиною 30 см
 • Олівець чи ручка
 • Ножиці
 • Канцелярський ніж
 • Джерело постійного світла / спалах / стандартні настільні лампи