Як годувати грудьми під час вагітності

Багато жінок помилково вважають, що вони не можуть завагітніти в період годування груддю. Це невірно. Хоча годування грудьми дійсно представляє якийсь захист від вагітності через низку мають місце бути гормональних змін, для більшості жінок можливість завагітніти все одно зберігається. Вся справа в тому, що овуляція може відбутися вже на другому тижні після пологів, що рівним чином зачіпає годуючих матерів. На жаль, деякі жінки вважають, що вигодовування дитини при настанні чергової вагітності варто негайно припинити. Це повністю йде врозріз з реальністю. Насправді, якщо ви продовжуєте годувати грудьми під час вагітності, це не несе ніякого ризику вашому здоров`ю, здоров`ю немовляти або дитини в утробі за умови, що ви продовжуєте додержуватися головним принципам в галузі харчування. Більшість докторів, акушерок і навіть Ла Лече Ліга, міжнародна громадська організація підтримки годуючих жінок, заявляють, що годування грудьми в період вагітності абсолютно безпечно. Якщо ви потрапили в аналогічну ситуацію, вам буде корисно дізнатися кілька простих кроків, які гарантують благополучне проходження процесу годування.
Метод 1 з 4: Дбайте про Себе

 1. 1

  Збільште час на відпочинок. Стандартна вагітність породжує втому. Годування грудьми при виношуванні наступної дитини, ймовірно, викличе підвищену стомлюваність.
  • Щоб боротися з втомою, крім проходження здорової дієти важливо отримувати адекватну кількість відпочинку. Це означає не тільки міцний нічний сон, але і заздалегідь відведені паузи для відпочинку в денний час.

 2. 2

  Харчуйтеся збалансовано, спираючись на поживні продукти. Переконайтеся, що ви споживаєте необхідні поживні речовини, щоб забезпечити необхідну кількість молока для немовляти і витримати процес вагітності.

 3. 3

  Приділіть підвищену увагу до турботи про сосках. Два найбільш поширених ознаки ранньої вагітності - чутливість сосків і хворобливі відчуття в грудях. Якщо ваші соски характеризуються підвищеною чутливістю, то годування вашої дитини може виявитися набагато складнішим завданням, ніж при попередній вагітності.
  • Уникайте використання мив, кремів або лосьйонів на ваших сосках. Вони можуть викликати роздратування і підвищити чутливість.
  • Не тріть соски рушником після купання. Дозволяйте їм висушуватися природним чином якомога частіше. Якщо перед вами стоїть необхідність висушити їх за допомогою рушника, просто злегка поплескайте їм по поверхні сосків.
  • Переконайтеся, що в процесі годування дитина надійно зафіксований в одному положенні, щоб запобігти тресканье сосків і хворобливі відчуття.
  • Якщо ви дійсно помітили тріщини на сосках, що вжито всіх заходів, щоб уникнути погіршення стану. Тріскаються соски можна підлікувати кремами з ланоліном, натуральними зволожуючими кремами для сосків і змазуванням їх грудним молоком.

 4. 4

  Приймайте пренатальні вітаміни, щоб гарантувати оптимальне здоров`я. Більшість вагітних жінок продовжує прийняття пренатальних вітамінів на весь період тривалості годування.

  • Якщо ви ще не додали їх в повсякденний розпорядок дня, обов`язково зробіть це.

 5. 5

  Збільште споживання кальцію.
  • На відміну від вашого немовляти, ви можете недоотримувати необхідну кількість кальцію. Під час годування грудьми ваше тіло пристосоване до того, щоб харчові потреби вашої дитини стають першочерговим пріоритетом. Тому мізерне споживання кальцію не торкнеться кістки вашої дитини, але воно може безпосередньо торкнутися вашої рухової системи.
  • Ви можете підвищити споживання кальцію за допомогою більшої кількості знежирених молочних продуктів, сирих овочів і мигдалю. Навіть багата кальцієм дієта передбачає додаткове одержання організмом даного елемента.

 6. 6

  Пийте велику кількість води, щоб уникнути зневоднення. Випивайте майже 3 літри води в день. Це особливо важливо, тому що значна частина спожитої води направляється на цілі вироблення молока і підтримки здорової вагітності в цілому.

 7. 7

  Уникайте алкогольних напоїв. Хоча невеликі кількості алкоголю необов`язково завдадуть шкоди вам і вашому немовляті, спиртні напої представляють величезну небезпеку для дитини, якій ще тільки з`явитися на світ.

 8. 8

  Будьте обережні з морепродуктами. Обмежте споживання запеченої риби до 340 грамів на тиждень, консервованої - до 170 грамів на тиждень. Уникайте стейків з тунця, меч-риби, макрелі, акули або будь-який інший риби з підвищеними змістами ртуті.

 9. 9

  Підвищіть кількість калорій у вашому раціоні за рахунок виключно здорових продуктів і остерігайтеся споживання порожніх калорій, які не мають ніякої харчової цінності. Дотримуйтеся корисних, поживних продуктів.


  • Їжте багаті білками і харчовими волокнами продукти.
  • Скажіть "ні" порожнім калоріях, які містяться в цукерках та іншої нездорової їжі.
  • Уникайте будь-яких продуктів, здатних викликати проблеми травлення у вас або вашого немовляти, наприклад, гострої їжі.

 10. 10

  Уникайте споживання тютюнових виробів. Вони шкідливі як для вас, так і вашого новонародженого і майбутньої дитини.

 11. 11

  Будьте в курсі таких токсичних речовин, як пестициди, які можуть з легкістю потрапити у ваш організм, при цьому бути передані як грудному, так і майбутній дитині.

Метод 2 з 4: Знайте, що очікувати

Існує кілька характерних особливостей, які можуть проявити себе як наслідок годування під час чергової вагітності. Вони є абсолютно нормальними і не повинні викликати у майбутньої матері тривогу.

 1. 1

  Пам`ятайте, що годування грудьми пов`язано з виробленням гормону, що провокує маткові скорочення. Це цілком нормальний прояв. Проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви зіткнулися з ним в процесі вагітності.

 2. 2

  Чекайте можливе зниження вироблення молока протягом другого триместру та / або зміни в запаху молока. Якщо дитина вважатиме новий смак неприємним, то може статися відібрання.

Метод 3 з 4: Будьте в курсі поширених проблем

Навіть при самому ідеальному перебігу вагітності наступне годування грудьми може завдати шкоди вашому тілу і грудей, який може виявитися ще більш серйозним при виношуванні чергової дитини. Ось кілька речей, на які варто звернути увагу, щоб переконатися, що ваші груди в повному порядку.

 1. 1

  Слідкуйте за больовими відчуттями, тріщинами або кровотечею, які не припиняються навіть після 1 хвилини із закінчення годування дитини. Рана в сосках може призвести до шкірної або грудної інфекції.

 2. 2

  Слідкуйте за огрубінням молочних залоз. Оскільки тканини молочних залоз розбухають, груди можуть стати дуже твердою і болісно пульсувати. Вона може стати теплою на дотик і, як результат, призведе до легкої лихоманці. При виявленні огрубіння використовуйте теплі компреси і сцеживайте зайве молоко.

 3. 3

  Перевірте груди на наявність хворобливості або невеликий червоною шишки, які є ознакою закупорки молочного потоку. Це область у грудях, яка не дозволяє молоку текти через наявність пробки в протоках. Закупорка звичайно охоплює тільки одну грудь і може викликати невеликий дискомфорт. Найефективніший спосіб позбавлення від даного небажаного прояви полягає в продовженні годування груддю регулярно і якомога частіше.

 4. 4

  Почервоніла, набрякла, болюча область в молочній залозі може свідчити про маститі. Крім представлених раніше симптомів, можливий озноб, висока температура і м`язовий біль. Містить потребує лікування. Доктор пропише вам антибіотик, безпечний для прийняття під час вагітності.

 5. 5

  Зверніться за медичною допомогою у разі виявлення крові в молоці. Кров може бути від яскраво-червоної до блідо-рожевою. Вона також може бути виявлена в стільці вашої дитини. Кров у молоці - одна з ознак раку молочної залози, так що негайний візит до лікаря вкрай важливий.

Метод 4 з 4: Зверніться за підтримкою професіоналів

 1. 1

  Проконсультуйтеся з медичним працівником, щоб переконатися, що ви досить здорові для продовження годування дитини.
  • Іноді годуючі матері можуть стикатися з недоліком ряду вітамінів і мінералів, наприклад, кальцію або заліза. Це особливо актуально для тих жінок, які не дотримувалися збалансованої дієти під час вагітності, і тих, хто в недавньому часі страждав від сильної нудоти і блювоти. Просте аналіз крові може виявити наявність дефіциту цих елементів. Якщо недолік буде виявлений, то доктор пропише відповідні добавки.

 2. 2

  Проконсультуйтеся з компетентним дієтологом, який зможе допомогти вам у визначенні способів задоволення ваших харчових потреб. Якщо ви порахуєте ваш нинішній раціон мізерним, або у вас виникне бажання запитати про більш здорових способах харчування, або ви просто захочете дізнатися про деяких особливих підходах до включення всіх корисних продуктів в вашу щоденну дієту, то дієтолог надасть вам потрібну підтримку.

 3. 3

  Знайдіть фахівця з годівлі грудьми, який проконсультує вас з особливих дієтичним потребам. Кожен з них навчається принципам харчування годуючих мам, однак професійні навички деяких також охоплюють дієтичні потреби вагітних годуючих матерів.

Попередження

 • Шалені вагітні жінки повинні вважати належне харчування вищим пріоритетом. Якщо ви відчуваєте, що недоотримуєте поживні речовини, або ви сумніваєтеся в тому, які додаткові поживні речовини повинні бути включені в ваш раціон, зв`яжіться з фахівцем для консультації.