Як виміряти децибели

[Image: DB meter.jpg | thumb | right | 251px]] Зазвичай, децибелами прийнято вимірювати гучність звуку. Децибел - це десятковий логарифм. Це означає, що збільшення гучності на 10 децибел показує, що звук став в два рази голосніше, ніж початковий. Гучність звуку в децибелах зазвичай описується формулою 10Log10(I / 10), де I - інтенсивність звуку в ватах / метр квадратний.
Метод 1 з 3: Порівняльна таблиця рівнів шуму в децибелах

У наведеній нижче таблиці описані рівні децибел в порядку зростання, і відповідні їм приклади джерел звуку. Також надана інформація про негативні наслідки для слуху навпроти кожного рівня шуму.

Рівні децибел для різних джерел шуму
ДецибелиПриклад джерелаВплив на здоров`я
0ТишаВідсутні
10ДиханняВідсутні
20ШепітВідсутні
30Тихий фоновий шум на природіВідсутні
40Звуки в бібліотеці, тихий фоновий шум в містіВідсутні
50Спокійна розмова, звичайний фоновий шум для передмістяВідсутні
60Шум офісу чи ресторану, голосна розмоваВідсутні
70Телевізор, шум шосе з відстані 15.2 метрів (50 футів)Заметка- деяким неприємний
80Шум заводу, кухонного комбайна, автомийки з відстані 6.1 метра (20 футів)Можливі пошкодження слуху при тривалому впливі
90Газонокосарка, мотоцикл з відстані 7.62 м (25 футів)Висока ймовірність пошкодження слуху при тривалому впливі
100Човновий мотор, відбійний молотокВисока ймовірність серйозних ушкоджень слуху при тривалому впливі
110Гучний рок-концерт, сталеливарний заводМоже бути відразу боляче- дуже висока ймовірність серйозних ушкоджень слуху при тривалому впливі
120Ланцюгова пила, грімЗазвичай настає моментальна біль
130-150Зліт винищувача з авіаносцяМожлива негайна втрата слуху, або розрив барабанної перетинки.

Метод 2 з 3: Вимірювання рівня звуку за допомогою приладів

 1. 1

  Використовуйте ваш комп`ютер. Зі спеціальними програмами та обладнанням, нескладно виміряти рівень шуму в децибелах прямо на комп`ютері. Нижче перераховані тільки деякі способи, як це можна зробити. Зверніть увагу, що використання більш якісного обладнання для запису завжди дасть кращий результат-іншим словами, мікрофона вбудованого в ваш ноутбук може бути достатньо для деяких завдань, але високоякісний зовнішній мікрофон дасть більш точний результат.
  • Якщо у вас Windows 8, спробуйте завантажити безкоштовний додаток Decibel Reader з Microsoft App store. Ця програма використовує мікрофон вашого комп`ютера, щоб записувати звуки гучністю до 96 децибел. Схожі програми також доступні в iTunes app store для продуктів Apple.
  • Ще ви можете використовувати сторонні програми для вимірювання гучності звуку. Наприклад, Audacity - безкоштовна звукозаписна програма, в якій також є простий вбудований вимірювач децибел.

 2. 2

  Використовуйте мобільний додаток. Для вимірювання рівня звуку в будь-якому місці, мобільні додатки припадуть як не можна до речі. Мікрофон на вашому мобільному пристрої швидше за все не дасть такої якості, як зовнішній мікрофон, підключений до комп`ютера, але він може бути напрочуд точним. Наприклад, точність зчитування на мобільному телефоні цілком може відрізнятися на 5 децибел від професійного обладнання. Нижче наведений список програм для зчитування рівня звуку в децибелах для різних мобільних платформ:
  • Для пристроїв Apple: Decibel 10th, Decibel Meter Pro, dB Meter, Sound Level Meter
  • Для пристроїв на Android: Sound Meter, Decibel Meter, Noise Meter, deciBel
  • Для телефонів на Windows: Decibel Meter Free, Cyberx Decibel Meter, Decibel Meter Pro

 3. 3

  Використовуйте професійний вимірювач децибел. Зазвичай це недешево, але, можливо, це найпростіший спосіб отримати точні вимірювання рівня звуку, який вас цікавить. Також такий пристрій називають "вимірювач рівня звуку", це спеціалізований пристрій (можна купити в інтернет-магазині або спеціалізованих магазинах), які використовує чутливий мікрофон для вимірювання рівня шуму навколо і видає точне значення в децибелах. Так як подібні пристрої не користуються великим попитом, вони можна бути досить дорогими, часто ціни на них починаються з $ 200 навіть за пристрої початкового класу.
  • Зверніть увагу, що вимірювач децибел / рівня звуку може називати дещо інакше. Наприклад, інше схожий пристрій під назвою "вимірювач шуму" робить те ж саме, що і вимірювач рівня звуку.

Метод 3 з 3: Математичне обчислення децибел

 1. 1

  Дізнайтеся інтенсивність звуку в ватах / метр квадратний. У повсякденному житті, децибели застосовуються як проста міра гучності. Однак, все не так просто. У фізиці децибели часто розглядають як зручний спосіб вираження "інтенсивності" звукової хвилі. Чим більше амплітуда звукової хвилі, тим більше енергії вона передає, тим більше часток повітря коливається на її шляху, і тим інтенсивніше сам звук. Через прямого зв`язку між інтенсивністю звукової хвилі і гучністю в децибелах, є можливість знайти значення децибел, знаючи тільки інтенсивність рівня звуку (яка зазвичай вимірюється у ВАТ / метр квадратний)


  • Зауважте, що для звичайних звуків значення інтенсивності дуже мало. Наприклад, звук з інтенсивністю 5? 10 (або 0.00005) ват / метр квадратний відповідає приблизно 80 децибелам, що приблизно відповідає гучності блендера або кухонного комбайна.
  • Для кращого розуміння відносини між інтенсивністю і рівнем децибел, давайте вирішимо одну задачу. Для прикладу візьмемо таку: давайте вважати, що ми - звукорежисери, і нам потрібно випередити рівень фонового шуму в студії звукозапису, щоб поліпшити якість записуваного звуку. Після встановлення обладнання, ми зафіксували фоновий шум інтенсивністю 1? 10 (0.00000000001) ват / метр квадратний. Далі використовуючи цю інформацію ми можемо обчислити рівень фонового шуму студії в децибелах.

 2. 2

  Поділіть на 10. Якщо ви знаєте інтенсивність вашого звуку, ви можете легко підставити її в формулу 10Log10(I / 10) (де "I" - інтенсивність у ватах / метр квадратний) щоб отримати значення в децибелах. Для початку поділіть 10 (0.000000000001). 10 відображає інтенсивність звуку з оцінкою 0 на шкалі децибел, порівнюючи інтенсивність вашого звуку з цим числом, ви знайдете його ставлення до початкового значення.
  • У нашому прикладі ми розділили значення інтенсивності 10 на 10 і отримали 10/10 = 10.

 3. 3

  Обчислимо Log10 від цього числа і помножимо його на 10. Щоб закінчити рішення, вам залишилося лише взяти логарифм по підставі 10 від отриманого числа і потім, нарешті, помножити його на 10. Це підтверджує, що децибели - це логарифмічна значення по підставі 10 - іншими словами, збільшення рівня шуму на 10 децибел говорить про подвоєння гучності звуку.
  • Наш приклад легко вирішити. Log10(10) = 1. 1? 10 = 10. Тому, значення фонового шуму в нашій студії дорівнює 10 децибел. Це досить тихо, але все ще улавліваемо нашим високоякісним звукозаписним устаткуванням, тому нам, ймовірно, потрібно усунути джерело шуму для досягнення більш високої якості запису.

 4. 4

  Розуміння логарифмічною природи децибел. Як було сказано вище, децибели - це логарифмічні значення з основою 10. Для будь-якого даного значення децибел, шум на 10 децибел великий - голосніше споконвічного в два рази, а шум більший на 20 децибел - в чотири рази і так далі. Це дає можливість позначити великий проміжок інтенсивностей звуку, які можуть бути сприйняті людським вухом. Найгучніший звук, який людина може почути, не відчуваючи болю - в мільярд разів більше голосний, ніж самий тихий звук, який людина може почути. Використовуючи децибели, ми уникаємо використання величезних чисел для опису звичайних звуків - замість цього нам достатньо трьох цифр.
  • Подумайте, що простіше використовувати: 55 децибел або 3? 10 ват / квадратний метр? Обидва значення рівні, але замість використання наукової форми запису (у вигляді дуже малої частки числа), набагато зручніше використовувати децибели, які є свого роду простим скороченням для легкого повсякденного використання.

Поради

 • Зауважте, що 0 на екрані вимірювача рівня шуму це не те ж саме, що абсолютний 0 на шкалі децибел. Це скоріше говорить про те, що ніяких шумів в рамках робочого діапазону пристрою не зареєстровано.
 • Ватт (як в ват / метр квадратний) - фізична величина потужності. Також існують і інші одиниці вимірювання потужності, такі як кіловати, міліватт і.т.д. - Не забувайте переводити ці величини в вати перед використанням їх у формулі, описаній вище.