Як уникнути удару блискавки

Уявіть на секунду, що ви стоїте посеред вулиці в жаркий, сухий день. Погода прекрасна, але тут раптом небо починає темніти, хмари закривають сонце. Вдалині ви бачите спалаху світла і чуєте гуркіт грому. Ви відчуваєте, що буря наближається, і разом з нею наближається страх.Молнія є потужною силою природи, але мало хто по-справжньому розуміє, що це таке. Блискавка - це сильний електричний розряд, який виходить з хмари. Наприклад, уявіть, що ви натираєте взуття, стоячи на килимі. У даній ситуації ви - хмара, на вашому тілі знаходиться накопичене статичну електрику, що очікує виходу. Наступне, до чого ви доторкаєтеся - земля. Бах! Ви відчуваєте поштовх, можливо, навіть бачите іскру між вашим пальцем і землею. Блискавка - це те ж саме, тільки в набагато більшому масштабе.Молнія найчастіше вибирає найкоротший шлях, вражаючи найвищий об`єкт на своєму шляху. Саме тому вона потрапляє в громовідводи: це хороші провідники і найвищі об`єкти навколо. Вони діють, відводячи електрику в землю, де воно не принесе ніякої шкоди. Не можна повністю убезпечити себе від удару блискавки, але, дотримуючись деякі нескладні правила, можна уникнути серйозних травм або навіть смерті.

Кроки

 1. 1

  Уникайте відкритого простору, наприклад, полів або майданчиків для гольфу. Тут ви - найвищий об`єкт, а отже - найдоступніша мету.

 2. 2

  Тримайтеся подалі від металів. Блискавка - це електрику, а метали відмінні провідники, так само, як і ви. Разом ви - прекрасна мета.

 3. 3

  Під час грози в жодному разі не підходьте близько, а тим більше не перебуваєте у воді. Вона теж хороший провідник електрики, а тому становить небезпеку.

 4. 4

  Ніколи не ховайтеся під високими деревами. Чим вище дерево, тим більша ймовірність, що в нього потрапить блискавка, а разом з ним постраждаєте і ви.
 5. 5

  Під час грози не запускайте повітряних зміїв, це може бути вкрай небезпечно.

 6. 6

  Не варто розкривати парасольку, тому що він містить безліч металевих деталей. Адже краще намокнути під дощем, ніж загинути від удару блискавки.

 7. 7

  Як не дивно, машина - цілком безпечне місце на час грози. Незважаючи на те, що вона металева і здається прекрасної метою, якщо в неї потрапить блискавка, електрика пройде по поверхні машини і піде в землю, не заподіявши вам ніякої шкоди. 8. 8

  Якщо Ви з якоїсь причини залишилися в полі наодинці з грозою, сховайтеся в будь-якому можливому поглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, сядьте навпочіпки і пригніть голову (але не лягайте на землю плазом).


Поради

 • Вивчіть прогноз погоди заздалегідь, щоб убезпечити себе.
 • Є дуже простий спосіб перевірити, наскільки далеко від вас знаходиться гроза. Порахуйте, скільки секунд пройшло між спалахом блискавки і гуркотом грому. Потім поділіть число, що вийшло секунд на 5, і ви дізнаєтеся відстань до грози в милях.
 • Якщо під час грози ви перебуваєте вдома, то постарайтеся в цей час не приймати душ і ванну, тримайтеся подалі від електроприладів, не використовуйте телефон і комп`ютер.
 • Можна судити про те, на якій відстані від вас знаходиться гроза, по звуку грому. Якщо ви перебуваєте в епіцентрі грози, то почуєте гучний нетривалий звук, а якщо вона знаходиться від вас на досить великій відстані, то гуркіт грому буде тихіше, але тривати довше.

Попередження

 • Удар блискавки може вбити вас на місці. Найкращий вихід уникнути небезпеки - не залишати будинок під час грози. Обов`язково подивіться прогноз погоди заздалегідь, якщо ви плануєте перебувати на вулиці весь день.
 • Якщо ви ховаєтеся від грози в канаві або будь-якому іншому поглибленні, остерігайтеся зливового паводку.