Як полюбити блек метал

Блек-метал! Це темна сторона всієї метал-музики, що прийшла до нас з Норвегії, Швеції, Німеччини, Фінляндії, і навіть США. Першими групами, які почали грати в цьому стилі, були треш-метал групи, що сформували прототип блек-металу на початку 1980-х- їх називають першою хвилею, і це були групи Venom, Hellhammer, Celtic Frost, Mercyful Fate, і Bathory. В кінці 1980-х і початку 1990-х з`явилася друга хвиля, в основному складається з норвезьких груп, таких як Burzum, Mayhem і Darkthrone. Незважаючи на те, що поняття "третя хвиля" не існує, сучасні блек-метал групи безсумнівно додали нові музичні і ліричні елементи в цей стиль.

Кроки

 1. 1

  Дізнайтеся, де з`явився блек-метал. Блек-метал, ймовірно, є єдиним жанром метала, в якому місце походження групи відіграє визначальну роль в її звучанні. Приміром, норвезький блек-метал повністю відрізняється від шведського, а американський блек-метал дуже відрізняється від фінського. Наприклад, шведський блек-метал робить акцент на мелодійності і зрозумілості, в той час як американський блек-метал є більш агресивним і жорстоким.

 2. 2

  Не весь блек-метал є сатанинським. Насправді, більшість кращих представників цього жанру не несуть подібного послання. Приміром, у групах Enslaved, Immortal, Burzum і Absu немає сатанинського послання.

 3. 3

  Почитайте тексти пісень в блек-металу. Якщо група співає про сатанізм, яка це форма сатанізму? Атеїстична, теистическая, люціферіанского? Групи можуть співати про все, починаючи від скандинавської міфології і закінчуючи метафізикою відносин Бога і диявола. Групи докладають багато зусиль для створення музики, і тексти часто відображають речі, які дуже близькі автору.

 4. 4

  Блек-метал - це насамперед атмосфера! Багато людей не розуміють блек-метал, тому що вони не розуміють його призначення, яким є створення атмосфери! Структура пісні і похмурий шум покликані передати вам відчуття холодної норвезької зими, глибин пекла, або лісів Вашингтона. Вам не варто слухати блек-метал і чекати, що він зробить на вас вражаючий ефект. Вам потрібно сісти, послухати, і перетравити. Найкраще слухати блек-метал, паралельно чимось займаючись, наприклад водінням машини або заповненням документів.

 5. 5

  Час! Щоб звикнути до блек-металу, знадобиться дуже багато часу, особливо тим, хто звик слухати традиційний метал або навіть дез-метал. Практично жодна група, за винятком Immortal і Swedes, не має в своїх піснях приспіву. Блек-метал навмисно прагнув бути максимально складним для розуміння жанром музики, тому коли ви слухаєте його, пам`ятайте про це.
 6. 6

  Думайте про блек-металу, як про мистецтво. Блек-метал, ймовірно, є найглибшим і комплексним жанром метала. Групи не просто грають і співають про вікінгів або диявола, вони показують вам його гниле обличчя і примушують відчувати на собі подих Берсерк. Почавши слухати блек-метал, ви станете представником справжньої еліти метала.

Поради

 • Подивіться документальний фільм "Поки світ не забере нас", щоб отримати уявлення про ранню блек-метал сцені Норвегії і дізнатися деякі факти з музичної історії.
 • Пам`ятайте, що вокальні та інструментальні партії (особливо барабанні) в блек-металу є досить складними і вимагають серйозної підготовки. Деякі думають, що грати цей жанр дуже легко, тому що можна просто взяти гітару і почати смикати струни, але очевидно, що це не так.
 • Щоб полюбити цей жанр, може знадобитися деякий час, тому не здавайтеся.
 • Блек-метал - це дуже андеграундний стиль музики, часто навмисно. Фанати справжнього блек-металу не люблять гурти, що грають традиційний метал, тому що вони постійно на виду. У вас повинна бути свого роду неприязнь до популярної музики, щоб по-справжньому оцінити блек-метал.


 • Групи для любителів жанру: Wolves in the Throne Room, Arckanum, Behexen, Otargos, Tsjuder, Judas Iscariot
 • Для найбільших поціновувачів: Mayhem, Burzum, Darkthrone, Gorgoroth, Dissection, Taake, Emperor
 • Блек-метал дуже різноманітний. Його можна класифікувати не тільки по піджанрам, але і по країні походження і навіть по регіонах в цій країні. Wolves in the Throne Room з Америки добре вміють передавати атмосферу однією піснею, яка триває від десяти до п`ятнадцяти хвилин, в той час як групи на кшталт Funeral Mist зі Швеції роблять акцент створенні хаосу в своїх піснях.
 • Не поспішайте. Послухайте групи Ulver, Dimmu Borgir, Immortal, Dark Funeral і Watain. Поступово ви зможете перейти до більш інтенсивним блек-метал груп.
 • Уникайте норвезької монополії на жанр. Слухайте групи зі Швеції, США, Німеччини і навіть Східної Європи. Багато людей, яким не сподобався норвезький блек-метал, продовжують слухати цей жанр завдяки групам з інших країн.
 • Хороші групи для початківців: Dimmu Borgir, Dark Funeral, Naglfar, Immortal, Watain і більше мелодійні Agalloch

Попередження

 • На етапах становлення жанру, деякі виконавці прославилися тим, що підпалювали церкви і вбивали людей. Ці часи минули, але у деяких раніше залишилися войовничі настрої.
 • Виступи блек-метал груп можуть бути досить страхітливими. Деякі групи, наприклад Watain, використовують частини тіл тварин і кидають їх у натовп, а такі групи, як Mayhem, заподіюють собі каліцтва та запалюють вогні. Шукайте групи з цікавими виступами, і відвідуйте їх.
 • Більшість блек-метал груп пишуть тексти на різні теми, при цьому деякі представники жанру можуть мати неофашистські настрої.
 • Деякі фанати блек-металу можуть вести себе неприпустимо. Вони думають, що вони представляють еліту метала, і проявляють зневагу до всіх інших. Ці люди ставляться до музики занадто серйозно, і на них не варто звертати уваги.