Як навчатися за кордоном

Ви неймовірно схвильовані бути удостоєним шансу навчатися за кордоном і випробувати на собі нову культуру. Крім того, що вас чекає незабутня пригода, в процесі ви також зможете розширити межі свого пізнання. Можливо, ви трохи переживаєте про те, що вам так чи інакше доведеться вийти з зони комфорту, але це цілком природно. Якщо ви хочете дізнатися, як правильно вчитися за кордоном, дотримуйтесь цих порад.
Метод 1 з 2: Підготуйтеся до навчання за кордоном

 1. 1

  Виберіть правильну освітню програму. Цей крок є найважливішим. Ви повинні будете вирішити, яка програма є кращою саме для вас, а не для ваших двадцяти найближчих друзів в університеті. Так, ви повинні визначитися безпосередньо з програмою, яку вам належить пройти, і містом, де ви будете навчатися. Зробити це можна наступним чином:
  • Якщо ви не сильні в якому-небудь іноземною мовою або не маєте конкретних переваг щодо іноземної культури, проведіть невелике дослідження. Погортайте путівники та пошукайте в Інтернеті, щоб зрозуміти, який місто вас особливо приваблює. Як тільки ви звузили свій список до декількох точок на карті, розпитайте ваших знайомих, що мають подібний досвід навчання за кордоном за схожою програмою, і поцікавтеся, як це було.
  • Якщо ви більш-менш володієте будь-яким іноземною мовою, ймовірно, ви захочете вчитися в країні саме цієї мови. Ви повинні перевірити, проходження скількох дисциплін гарантовано кожною програмою.
  • Ви можете зробити вибір між своїм чи іншим університетом для оформлення участі в програмі. Кожен з цих варіантів має свої переваги і недоліки. При виборі програми за допомогою свого навчального закладу, цілком імовірно, що залік пройдених за кордоном дисциплін пройде без будь-яких труднощів. Крім того, ви будете перебувати в оточенні знайомих вам людей і, отже, відчувати себе більш комфортно. Нарешті, оформлення через домашній університет значить менший обсяг паперової тяганини. З іншого боку, якщо ви обираєте програму за межами свого університету, вам буде доступно набагато більше варіантів. Більш того, навчання з групою людей, яких ви ніколи не зустрічали, допоможе вам проявити себе. Однак даний варіант припускає набагато більше роботи по вступу в програму.
  • Як тільки ви зробили вибір щодо програми і заповнили анкету, необхідно поцікавитися поточними вимогами до студентських візах і упевнитися, що ваш паспорт дійсний. У кожної країни дані вимоги разняться, так що прийміть це на замітку.

 2. 2

  Пориньте в місцеву культуру. Серйозно задумайтесь про майбутню подорож на кілька місяців вперед, що в кінцевому підсумку дозволить почати його повністю готовим як фізично, так і морально. Ось, що ви можете зробити:
  • Вдосконалюйте мовні навички. Якщо програма передбачає знання іноземної мови, запишіться на мовні курси, при цьому не забуваючи про самостійну роботу. Щоб розвинути навички розуміючи, дивіться фільми в оригіналі.
  • Запишіться на курс про культуру країни. Якщо ваш університет пропонує курс історії чи мистецтва інтересуемой країни, обов`язково скористайтеся даною можливістю.
  • Спробуйте національну кухню країни. При наявності бажання можна з легкістю відшукати місце, де всього лише за невелику плату у вас з`явитися можливість скуштувати страви родом з країни, що розташовується в сотнях і тисячах кілометрах. Спробуйте це зробити і почніть звикати до думки про те, що саме цю їжу вам незабаром належить вживати щодня.
  • Спілкуйтеся з друзями, які навчатимуться в тій же самій країні або місті. Ви можете почати процес занурення в культуру країни країни.

 3. 3

  Підготуйте себе до місця призначення. Як тільки ви дізнаєтеся, де вам доведеться жити, прочитайте все відносно цього міста: блоги, путівники, книги про історію міста. Це надихне вас на швидку зустріч з самим містом і всіма цікавими куточками, які вам належить побачити своїми очима.
  • Складіть must-do список. Складіть список принаймні двадцяти речей, які ви повинні зробити в місті до вашого від`їзду.
  • Відзначте в путівнику всі місця, які ви обов`язково відвідати.
  • Поговоріть з людьми, які мали досвід проживання або навчання в даному місті. Запишіть їх рекомендації.
  • Регулярно стежте за погодою в місті призначення. Це допоможе вам правильно зібрати валізу з речами.

Метод 2 з 2: Використовуйте можливості по максимуму

 1. 1

  Безпосередньо занурся в місцеву культуру. Це повинно стати вашою найголовнішою метою перебування за кордоном. Дійсно, ви мріяли вчитися в зарубіжній країні, тому що ви в захваті від її культури і традицій. Крім того, ви, безсумнівно, горите бажанням розширити свій погляд на світ. Саме тому ви повинні вхопитися за кожну випадає вам можливість спробувати щось нове, отримати новий досвід і вийти із зони комфорту. Постарайтеся зробити наступне:
  • Якщо ви знаходитесь в країні, де говорять іноземною мовою, повністю поринете в нього. Спробуйте говорити цією мовою максимально часто, читайте і серіали на місцевих каналах.
  • Насолоджуйтесь кухнею зарубіжжя. Незважаючи на те, що ви практично напевно будете сумувати за своїм улюбленим продуктам з рідного краю і не повинні відмовити собі час від часу, спробуйте ласувати місцевою кухнею якомога частіше.
  • Ознайомтеся з нюансами місцевої культури. Якщо ви знаходитесь в країні, де сієста є загальноприйнятою, також вдаючись до її використання.
  • Насолоджуйтесь місцевої музичної і танцювальної культурою. Відвідайте концерт або яке-небудь виступ.
  • Дивіться місцеві фільми. Сходіть до кінотеатру, що знаходиться у вашому новому місці проживання. Вам гарантовано веселе проведення часу, навіть якщо ви будете не в змозі що-небудь зрозуміти.
  • Відвідайте максимально можливу кількість музеїв, виставок та інших культурних місць зустрічі. Вивчіть все можливе про цю країну, робіть нотатки.
  • Невелика пауза - це норма. Спечіть традиційні російські млинці, подивіться "Інтернів `. Ви ж можете дозволити собі трохи розслабитися, чи не так?

 2. 2

  Спілкуйтеся з правильними людьми. Левова частка того, наскільки гладко пройде ваша подорож за кордон, залежить від того, ким ви будете оточені. Компанія може бути доленосний для всієї поїздки, так виберіть своїх друзів ретельно. Ось те, що ви можете зробити:
  • Знайдіть декілька близьких друзів у вашій групі. Підтримувати відносини з людьми, які приймають участь у цій же програмі, - безсумнівний плюс, так як ви зможете спільно брати участь в забавних заходах і не відчувати себе занадто самотнім.
  • Сфокусуйтеся на знаходженні друзів, які є є уродженцями міста. Цілком природно, що спочатку ви будете соромитися зустрічей з новими людьми і подолання мовного бар`єру, але варто пам`ятати, що іноземці, як правило, дуже доброзичливі по відношенню до гостей. Крім того, такі товариші можуть підказати, куди краще сходити поїсти, де можна погуляти, і де сконцентровані пастки для туристів.
   • У розмові з цими людьми намагайтеся дотримуватися їх рідної мови. Найбільш ймовірно, вони попросять дати їм шанс практикувати свою російську з вами. Ви можете прийняти дану пропозицію, але ні в якому разі не втрачайте шанс поговорити з носіями мови на споконвічно чужому вам.
  • Якщо ви перебуваєте у іноземній сім`ї, скористайтеся можливістю спілкування з ними. Ви можете дізнатися багато нового про культуру країни в розмовах з ними. Будучи запрошеним сім`єю відвідати якийсь захід, не відкидайте дану пропозицію.
  • Ваша головна мета повинна полягати в тому, щоб не бути черговим туристом. Якщо ви проведете весь свій час, постійно теліпаючись в компанії тридцяти хлопців з вашого університету, то розширити свої горизонти, швидше за все, не вийде.

 3. 3

  Користуйтеся можливістю подорожувати. Якщо ви вчитеся за кордоном, то велика ймовірність, що ви перебуваєте в межах лише сотні кілометрів від приголомшливих місць. Проїзд в ці країни обійдеться вам набагато дешевше порівняно з подорожжю з вашої рідної країни, так що ви повинні обов`язково використовувати відповідний момент для відвідування кілька екзотичних місць. Тим не менш, не варто забувати, що вашою головною метою як і раніше залишається дослідження тієї країни, в яку ви приїхали вчитися.


  • Подорожуй по країні, де ви навчаєтесь. Це дасть вам можливість зрозуміти деякі нюанси і традиції різних регіонів країни. Даний крок також допоможе вам оцінити справжнє значення курсу історії мистецтва, які ви пройшли для підготовки до подорожі.
  • Заплануйте кілька поїздок в довколишні країни. Ідеальний варіант: ви можете відвідати міста, де навчаються ваші друзі, тим придбавши кілька гідів по цій країні.
  • Бажано завжди мати компаньйона по подорожам. Це не тільки зробить їх більш забавними, але і має сенс з точки зору забезпечення безпеки.
  • У тому випадку, якщо ви подорожуєте і не можете залишитися з одним, ймовірно, ви зупинитеся на більш дешевої альтернативі готелям - хостелах. Вони можуть бути досить непоганим варіантом для притулку та нових знайомств, проте в такому випадку рекомендується не спускати очей зі своїх речей. Крім того, необхідно заздалегідь ретельно дізнатися все про хостелі, в якому ви плануєте зупинитися.
  • Багато студенти, учні за кордоном в осінній період, обожнюють їздити в Мюнхен на Октоберфест. При бажанні брати участь у цьому жвавому святкуванні замовте квитки на кілька місяців, можливо, навіть до вашого від`їзду за кордон.
  • Незважаючи на те, що освітня програма дає вам дивовижну можливість подорожувати, упевніться, що у вас є достатньо часу для проведення вихідних в спочатку вибраному місті. Таким чином, ви звикаєте до ритму життя там і стаєте власником унікального шансу по достоїнству оцінити місто, де ви живете на даний момент.
  • Якщо ви дійсно прийняли рішення помандрувати, завжди заздалегідь повідомляйте своїм друзям, професорам і керівникам програми про свої переміщення.

 4. 4

  Не забувайте про навчання. Саме так. Поєднання "Навчання за кордоном" припускає, що ви будете проводити половину свого часу або в класі, або беручи участь в освітніх поїздках в музеї, палаци, замки та інші історичні місця. Не дозволяйте собі забувати про абсолютну унікальність шансу з перших рук отримати знання про культуру , яка зачаровує вас. Чиніть відповідно з наступними порадами:
  • Чи не філоньте на заняттях. Приділяйте необхідну кількість часу, щоб вловити всі доносімое до вас, робіть замітки і успішно здавайте екзамени.
  • Не поспішайте в розмові з вашими викладачами. Вони є справжніми представники місцевої культури і можуть навчити вас багато чому.
  • Будьте уважні під час культурних пікніків. Не варто проводити свій час в Луврі або Альгамбре, хихикаючи десь наприкінці групи, в той час як викладач намагається донести до вас щось важливе. Ви можете упустити можливість вивчити щось, що могло бути залишитися у вашій пам`яті на все життя, і ви будете сильно шкодувати про це.

 5. 5

  Будьте уважні в поїздці на туристичному автобусі. Якщо вам в ході вашої освітньої програми пощастить прокотитися на туристичному автобусі, не закривайте очі і не надто занурюйтесь у відновлення від похмілля. Замість цього дослухайтеся те, що каже гід, і робіть позначки для себе.
  • Вчіться самостійно. Якщо ви вивчаєте мистецтво в Мадриді, обов`язково зробите подорож в Прадо. Немає нічого краще, ніж самостійний похід в музей в зарубіжній країні.
  • У процесі спілкування з місцевими жителями - сподіваємося, що такий процес для вас дійсно має місце бути - використовуйте їх як можливості вивчити що-небудь про принципи і перспективи місцевої культури. Уникайте ситуації, немов ви берете інтерв`ю, просто задайте кілька запитань про те, що вони думають про аспекти життя їх країні і за кордоном.

 6. 6

  Долайте тугу за домом. Ви мріяли вчитися за кордоном з того самого моменту, як вступили до університету, що робить досить складним уявити ситуацію, що даний досвід буде дещо затьмарений. Тим не менш, ви повинні бути готові до того, що настане момент, коли на вас накотить туга за свою сім`ю, своїх друзів, традиціям і кухні вашої батьківщини. Завчасна підготовка до цього полегшить процес боротьби з ностальгією. Ось кілька методів, вдавшись до яких, можна повністю викорінити небажані сентиментальні настрої:

  • Якщо ви відчуваєте тугу за домом, складаєте список всіх дивовижних можливостей, які ви отримуєте, навчаючись за кордоном: зустріч нових людей, дегустація чудових їжі. Це змусить вас почувати себе більш вдячними за свій досвід.
  • Поспілкуйтеся з іншим студентам, учнями за кордоном. Ймовірно, що вони мали або мають той же самий досвід, так само як і ефектні методи боротьби з нудьгою.
  • Якщо ваша сім`я може це собі дозволити, попросіть їх відвідати вас з візитом у другій половині освітньої програми. Зустріч з ними їх змусить вас почувати себе набагато ближче до будинку і полегшить можливі хвилі ностальгії надалі.
  • Підтримуйте контакт з людьми з батьківщини. Напишіть електронною поштою або в Facebook друзям, говорите з родиною по телефону за наявної можливості. Однак не робіть з цього звичку, в іншому випадку ви продовжите зациклюватися на тому, що відбувається вдома.
  • Візьміть кілька речей, які нагадують вам про будинок. Це може як ваша улюблена плюшева іграшка, так і улюблений компакт-диск або колекція улюблених фільмів. Привезіть кілька фотографій своїх друзів і сім`ї, але не розвішуйте занадто багатьох з них, інакше ви будете почувати ще більш сильну точку по будинку.
  • Якщо один з ваших кращих друзів також вчиться за кордоном, відвідайте його або її, щоб влаштуватися в новому середовищі.
  • Робіть записи в журналі, в якому ви можете міркувати про свою ностальгії паралельно з дивовижними враженнями від програми.

 7. 7

  Думайте про безпеку. Ви можете вчитися за кордоном з жменькою або навіть кількома дюжинами студентів з вашого університету, але ви ніколи не повинні забувати, що знаходитеся в зарубіжній країні. Це цілком очевидно, але насправді це означає тільки те, що ви не повинні провести себе так, як на батьківщині. Перебуваючи в новому середовищі, ви можете бути оточені людьми, яких ви тільки зустріли або кого ви навряд знаєте. Іншими словами, будьте напоготові. Щоб поєднати приємне з безпечним, перебуваючи за кордоном, необхідно виконати ряд наступних умов:
  • Знайте міру алкоголю. Хоча вечірки з великою кількістю алкоголю - одне з найпопулярніших способів проведення часу навчаються за кордоном студентів, не треба пити так багато, як ви це звикли робити на батьківщині. Веселитися не заборонено, але не варто доводити веселощі до тієї точки, коли ви вже не знаєте, що з вами відбувається. Це може спричинити за собою те, що ви можете опинитися на вулиці, не пам`ятаючи адреса, що, в свою чергу, може обернутися реальними проблемами.
  • Пам`ятайте вашу адресу. Запишіть його в мобільнику, на листку паперу, вкладеному в гаманці, а також зафіксуйте його в пам`яті.
  • Проводьте виправдане кількість часу з місцевими жителями. Навчання за кордоном, звичайно, як ніщо інше асоціюється з ризиком і веселощами, але не забувайте, що ви перебуваєте в чужій країні, і не поспішайте спрямовуватися в гості до того, кого ви тільки зустріли. Незважаючи на те, що іноземці навряд чи є небезпечними тільки з причини своєї "іностраних", ваші шанси опинитися в несприятливій ситуації все одно залишаються високими, адже ви будете діяти поза зоною комфорту.
  • Не робіть дурниці виключно заради завоювання симпатій вашого оточення. Не дозволяйте перебуванню за кордоном стати змаганням на самий безглуздий вчинок тільки для того, щоб справити враження на групу людей, яких ви навряд знаєте. Проявляйте повагу до приймаючої країні, що не глушите один за іншим келихи з маловідомими напоями, що не обжимати на танцполі з одним з місцевих жителів виключно заради того, щоб здаватися крутим.
  • Дотримуйтеся правил. Отримати достатню частку пригод можна і без прояву безтурботним сутності. Поліція за кордоном може бути не настільки ж поблажливою до ваших витівок, як у вашому рідному місті. Просто поводьтеся в рамках закону.

Поради

 • Якщо ви плануєте оселитися у приймаючої сім`ї, заздалегідь напишіть їм лист про те, як ви раді зупинитися у них.
 • Якщо вам, книжковому хробакові, випаде шанс навчатися там, де російська мова зовсім не поширений, захопіть достатню кількість книг на всю тривалість поїздки. Ваше завдання полягає не в набиванні валізи виключно книгами, а в уникненні ситуації, коли книги рідною мовою не тільки важко знайти, але вони дуже дорогі.