Як використовувати в резюме ключові слова

Багато компаній використовують програмне забезпечення для управління масовим підбором персоналу. Відправляючи своє резюме, ви можете розраховувати, що воно буде прочитано реальною людиною тільки в тому випадку, якщо воно пройде "тест на ключові слова" і займе досить високе місце в рейтингу серед інших резюме. Відповідно, вкрай важливо навчитися включати ефективно включати ключові слова в своє резюме. Почніть з Кроку 1, щоб дізнатися про це більше.
Частина 1 з 3: Розуміння роботи програмного забезпечення для масового підбору персоналу

 1. 1

  Вивчіть роль програмного забезпечення в процесі підбору персоналу. Оскільки компанії отримують у відповідь на свої оголошення про відкриті вакансії величезна кількість резюме, іноді вони приймають рішення на першій стадії відбору резюме використовувати програмне забезпечення, що дозволяє автоматизувати процес і поставити його на потік. Програмне забезпечення для процесу підбору персоналу дозволяє співробітникам переглядати особисто набагато меншу кількість резюме.

 2. 2

  Майте на увазі, що програмне забезпечення орієнтується на ключові слова. Коли ви розміщуєте своє резюме в мережі, програми з підбору персоналу сканують їх на наявність зазначених рекрутером ключових слів. Ключові слова (наприклад, "продажу" або "холодні дзвінки"), як правило, відображають навички, знання і досвід, необхідний для опублікованій вакансії.

 3. 3

  Зверніть увагу, що ключові слова можуть мати різну вагу. Деякі рекрутери визначають цінність ключових слів. Наприклад, для роботи в продажах роботодавець може вказати в якості ключових слів "укладення угод" та "напрацювання бази клієнтів", але одне може бути важливіше іншого. Чим більше у вас в резюме буде зустрічатися ключових слів з найвищою цінністю.

 4. 4

  Усвідомте, що ваше резюме буде оцінюватися відповідно з використанням ключових слів. Програма підбору персоналу прораховує кількість і частоту вживання ключових слів у вашому резюме (а також вага кожного з них) і, тим самим, ваш рейтинг серед інших кандидатів. Використання правильних ключових слів значно збільшує ваші шанси на зустріч з реальною людиною на співбесіді.

Частина 2 з 3: Пошук правильних ключових слів

 1. 1

  Уважно прочитайте оголошення про вакансії. Приділіть час, щоб прочитати оголошення цілком. Вам необхідно вивудити з нього максимальну кількість інформації про анонсируемой посади і тип особистості, яку шукає компанія.

 2. 2

  Виділіть потенційні ключові слова. Читаючи оголошення, виділяйте для себе слова і фрази, які здаються особливо важливими - в основному, ті слова, які описують необхідну або бажане освіту, досвід і навички. Виділені вами слова стануть основними ключовими словами.

 3. 3

  Перегляньте аналогічні оголошення про роботу. Рівень деталізації може значно відрізнятися в різних оголошеннях. Якщо оголошення про конкретної посади занадто коротке і вам бракує деталей, приділіть якийсь час пошуку і читання оголошень про вакансії на аналогічну посаду в тій же сфері, навіть якщо ви не плануєте по ним поводитися. В цих оголошеннях можуть бути використані корисні ключові слова, яких немає у вашому оголошенні. Додайте їх у свій список.

 4. 4

  Досліджуйте сферу діяльності компанії для виявлення додаткових ключових слів. У кожній сфері діяльності є свій набір ключових слів. У сфері гостинності, наприклад, значна ключова фраза "дохід з одного номера". Вставивши ці слова в своє резюме (маючи на увазі, що ви можете зробити це чесно), ви збільшите ймовірність проходження першого раунду відбору, здійснюваного програмою підбору персоналу.

Частина 3 з 3: Ефективне використання ключових слів

 1. 1

  Додайте всі необхідні ключові слова, виявлені в процесі дослідження. Визначивши важливі ключові слова і фрази в оголошенні про вакансію, інших подібних оголошеннях та індустрії, в цілому, наскільки можливо, вставте їх у резюме. Можливо, буде потрібно поміняти якісь слова місцями або замінити свої формулювання ключовими словами і фразами - це призведе ваше резюме у відповідність до вимог, на які спирається робота програмного забезпечення для підбору персоналу. 2. 2

  Включайте ключові слова як у повній, так і скороченій формі або абревіатурі. Програма може бути запрограмована як на слово цілком, так і на його скорочення. Щоб бути впевненими в результаті, використовуйте обидві форми. Буде прикро, якщо ваше резюме не буде розглянуто тільки тому, що в ньому зазначено "ROI", а програма шукає "дохід на інвестиції."
  • Найпростіший спосіб використовувати і ту, і іншу форму - записати терміни в ряд в їх повному варіанті, а поруч у дужках вказати скорочення або абревіатуру.

 3. 3

  Використовуйте ключові слова у всіх розділах свого резюме. Не обмежуйтеся використанням ключових слів тільки у розділі навичок. В цілому, згадка ключових слів в різних розділах резюме збільшить ваш рейтинг. Вставляти ключові слова можна різними способами. Спробуйте, наприклад:
  • використовувати ключові слова в заголовку і відразу під ним. Додавайте ключові слова в заголовок на самому початку резюме, а потім повторіть їх в короткому списку 3-5 основних навичок, які, власне, і можуть бути цими ключовими словами.

  • використовувати ключові слова в Резюмування своїх навичок. Якщо ваше резюме включає в себе параграф, суммирующий навички, що підтверджують кваліфікацію, використовуйте в ньому ключові слова.

  • використовувати ключові слова в основному розділі навичок. Опишіть свої навички за допомогою максимальної кількості ключових слів. Так програмі буде легше розпізнати відповідність вашої кваліфікації вакансії.

  • використовувати ключові слова в розділі досвіду. Вставте в опис свого попереднього досвіду максимальну кількість ключових слів. Використовуйте їх якомога більше в перерахуванні попередніх місць роботи.

Поради

 • Не бійтеся повторювати одні й ті ж слова в різних розділах свого резюме. У більшості випадків, ви від цього тільки виграєте, оскільки програми відстежують, в тому числі, і частоту вживання ключових слів.
 • Не забувайте редагувати своє резюме під кожну вакансію. Це займає час, але вживання вірних ключових слів значно збільшує ваші шанси.