Як запустити лотерею

Лотерея - вид конкурсів, в якому учасники набувають квитки в обмін на шанс виграти призи лотереї. Наприкінці лотереї номери всіх квитків перемішуються, а потім один дістається наосліп, щоб визначити номер переміг у лотереї квитка. Проведення лотерей регулюються державою. Вони повинні використовуватися для збору коштів на заходи, організовувані зареєстрованими неприбутковими організаціями, і вся виручка повинна піти на благодійність. Будь-яке така подія, організовується комерційною організацією має визначатися або як лотерея, або як тоталізатор. У цьому випадку лотерея регулюється законом зовсім інакше. Якщо ви хочете провести лотерею не для прибутку, а для збору коштів на благодійність, виконуйте інструкції, наведені нижче.

Кроки

 1. 1

  Зверніться в місцеве державне агенство з регулювання економічної діяльності, щоб дізнатися, чи може ваша організація легально провести лотерею.

 2. 2

  Визначтеся з призом. У всіх лотереях є як мінімум один щасливчик, який отримує головний приз в кінці лотереї. У лотереї може бути і більше одного призу або навіть призові рівні (перший, другий, третій і т.д.), засновані на порядку випадкового витягування номерів.

 3. 3

  Роздрукуйте квитки. Лотерейні купони повинні містити конкретну інформацію про подію і вашої організації:
  • На лицьовій стороні квитка розмістіть інформацію про назву організації, її адресу та номер телефону, списку призів, датою закінчення, назву лотереї та сайті.
  • На зворотному боці розташуйте місце для даних учасників лотереї: ім`я, адресу та номер телефону.  • Квитки можуть мати номери на них, або ж номери можуть бути відсутні. Закони можуть наказувати обов`язкова наявність номера квитки, тому перевірте належні правові акти перед друком квитків

 4. 4

  Продайте квитки. Попросіть покупця написати його дані на купоні, потім розірвіть купон на 2 частини, залишивши собі частину з контактними даними покупця і віддавши йому частину з інформацією про саму лотереї. Існує безліч способів продажу лотерейних квитків:
  • Від дверей до дверей. Організатори та їхні діти можуть дзвонити в двері будинків і запрошувати людей брати участь у лотереї.
  • Онлайн. Просування лотереї онлайн - хороший спосіб отримати широку аудиторію без довгого ходіння пішки, але вам слід перевірити закони, що регулюють лотереї, так як онлайн-лотереї дозволені не скрізь.
  • Вітрини магазинів. Місцеві магазини і бутіки, особливо ті, які надають призи безкоштовно, можуть дозволити вам розмістити флаєри на вікнах або дверях магазину.


  • Додайте рекламу. Недорогі рекламні оголошення в місцевих газетах і журналах загальної тематики допоможуть вам ефективно залучити цільову аудиторію.
  • Намети. Намети на торгових площах поруч з магазинами, на виставках, карнавалах і фестивалях - хороший спосіб привернути учасників лотереї.
  • Захід по збору коштів. Продайте лотерейні квитки прямо на заході, де і відбудеться підведення підсумків лотереї.

 5. 5

  Підведіть підсумки лотереї. Як правило, це відбувається до кінця анонсованого заходи по збору коштів після того, як ви продали максимально можливу кількість лотерейних квитків. Просто попросіть призначеного людини вийняти один із квитків з мішечка, де вони всі лежать і назвіть або ім`я переможця, або виграв номер ..

 6. 6

  Зв`яжіться з переможцями, які не були присутні на оголошенні результатів, щоб оповістити їх про виграні ними призах.

Поради

 • Постарайтеся зробити кілька призових рівнів. Наприклад, зелені квитки дорожчі, але призи, які можна виграти по них, краще, ніж по червоних квитках, які дешевше.
 • Ціну квитка встановлюйте відповідно до цінністю призів. Лотерейні квитки, як правило, стоять скрізь від 30 до 500 рублів.
 • Якщо ваша організація планує організовувати лотереї на постійній основі, можливо, варто купити обладнання для друку квитків, адже це може виявитися дешевше, ніж замовляти їх друк в друкарнях.
 • Місцевий бізнес часто жертвує призи та надає безкоштовні місця для реклами лотерей, що проводяться для збору коштів на благодійність.

Попередження

 • Не скрізь лотереї легальні. Ознайомтеся з місцевим законодавством, щоб бути впевненими, що ви дієте в рамках закону.