Як замінити водонагрівач

Водонагрівач є важливим побутовим пристроєм, покликаним забезпечити наявність гарячої води в будинку. Якщо з дна водонагрівача починає протікати вода, то прийшов час замінити його. Витік є ознакою зносу і корозії резервуара. Зазвичай водонагрівачі служать не менше 10 років, а деякі здатні пропрацювати всі 20 років. Водонагрівач слід замінити відразу ж після виявлення витоку, щоб не допустити затоплення і необхідності додаткового прибирання.
Метод 1 з 3: Підготовка та планування

 1. 1

  Коли потрібно міняти водонагрівач. Зазвичай водонагрівачі працюють близько 8 - 15 років. Якщо раптом він перестав працювати, то існує досить велика ймовірність необхідності заміни.
  • Якщо ви помітили, що з дна резервуара капає вода або під ним знаходиться іржава калюжа, то це може означати, що сталевий резервуар проіржавів наскрізь. Таке пошкодження не підлягає ремонту, а резервуар доведеться замінити.
  • Якщо ви зіткнулися з такими проблемами, як нестача або відсутність гарячої води, то ваш нагрівач, судячи з усього, потребує ремонту, а не заміні. Якщо ви не можете розібратися в чому проблема, запросіть сантехніка-професіонала.

 2. 2

  Зателефонуйте місцевому інспекторові з Водоканалу. Водопровідні норми можуть залежати від регіону проживання, тому найкраще подзвонити в Водоканал і поцікавитися особливими вимогами для вашої місцевості і необхідністю отримання дозволу на заміну водонагрівача.
  • Також можете повідомити опис нового водонагрівача і матеріалів, які ви плануєте використовувати при установці. Інспектор може щось підказати вам або дати ділову пораду, який допоможе при виконанні установки.
  • Якщо ви вперше змінюєте водонагрівач і турбуєтеся про безпеку, то можна викликати місцевого інспектора Водоканалу або електрика-контролера для перевірки виконаної роботи.

 3. 3

  Інструменти і матеріали. Для заміни водонагрівача потрібно чимало інструментів і матеріалів. Щоб заощадити час і нерви, рекомендуємо вам зібрати всі необхідні засоби до початку роботи. Точний список інструментів і матеріалів буде залежати від типу нагрівача, але зазвичай використовується наступне:
  • Інструменти: викрутка, розвідний ключ, трубний ключ, Труборіз, інструмент для зняття ізоляції / обрізки проводів, ізолента, герметизуюча стрічка, будівельний рівень, рулетка, ганчірки і захисні окуляри.
  • Матеріали: новий газовий (або електричний) водонагрівач, труби для підведення газу та води, фітинги, припой, перепускний клапан, відвідна труба, склад для трубного різьблення, труба вентиляції та з`єднувачі.

Метод 2 з 3: Демонтаж старого водонагрівача

 1. 1

  Вимкніть подачу газу. У першу чергу необхідно відключити подачу газу. Для цього може знадобитися перекрити клапан відключення подачі газу вручну або за допомогою розвідного ключа.
  • Коли газ відключений, рукоятка клапана повинна бути під прямим кутом до труби. Щоб упевнитися, перевірте пальник. Перед продовженням впевніться у відсутності запаху газу.
  • При заміні електричного нагрівача видаліть запобіжник або вимкніть автоматичний вимикач, щоб вимкнути живлення водонагрівача.

 2. 2

  Злийте резервуар. Вимкніть подачу води, повернувши отсечной клапан на водопроводі холодної води.
  • Для зливу води з резервуара відкрийте кран гарячої води на самому нижньому поверсі будинку. Резервуар без води стане легше, його буде простіше переміщати.
  • Підключіть шланг до зливного краника на резервуарі і обережно відкрийте кран. Зливайте воду у відро або розташований поруч слив.
  • Будьте дуже обережні, так як вода може бути дуже гарячою.

 3. 3

  Від`єднайте труби підведення газу і води. Після того як резервуар став порожнім, пора переходити до від`єднання труб подачі газу і води.
  • Використовуйте два розвідних ключа для від`єднання газової труби біля муфти або розтруба. Потім за допомогою розвідного ключа скрутіть трубу з газового вентиля. Якщо у вас електричний водонагрівач, тоді просто від`єднайте електропроводку.
  • Від`єднайте лінії холодної та гарячої води. Якщо труби припаяні, то їх потрібно буде відрізати за допомогою труборіза або ножівки по металу. Лінія зрізу повинна бути максимально прямій.
  • Від`єднайте вентиляційну трубку від водонагрівача, відкрутите гвинти, що з`єднують їх між собою. Виштовхніть трубку.

 4. 4

  Виконайте демонтаж старого резервуара. Після відключення всіх комунікацій, обережно відсуньте його в сторону.
  • Вам може знадобитися допомога, так як в старих водонагрівачах часто залишається багато опадів, через що вони стають дуже важкими. Якщо ваш водонагрівач розташований у підвалі, візьміть напрокат спеціальний візок, за допомогою якої можна буде спустити новий водонагрівач і підняти старий.
  • При утилізації старого нагрівача слід дотримуватися вимог закону і правил безпеки. Зв`яжіться з місцевою службою утилізації відходів, щоб дізнатися правила утилізації водонагрівачів. Майже скрізь закони забороняють викидати такі побутові прилади на звалищах відходів.

Метод 3 з 3: Установка нового водонагрівача

 1. 1

  Встановіть новий водонагрівач в потрібне місце. Витріть з підлоги всю пролиту воду, потім встановіть новий водонагрівач в потрібне місце.


  • Розгорніть нагрівач, щоб місця з`єднань збігалися з відповідними трубами.
  • Використовуйте будівельний рівень для перевірки установки водонагрівача. При необхідності, використовуйте дерев`яні дошки для регулювання рівня.

 2. 2

  Встановіть клапан температури і скидання тиску. Обмотайте пару шарів ущільнювальної стрічки навколо різьблення нового клапана температури і скидання тиску (входить в комплект водонагрівача) і закріпіть його за допомогою трубного ключа або плоскогубців. Підключіть зливну трубу.

 3. 3

  Закріпіть патрубки. Візьміть два відрізки мідної труби 3/4 дюйма довжиною 30 см і прикріпіть до кожного з них новий адаптер.
  • Припаяйте адаптери до труб на робочій поверхні далеко від водонагрівача, так як не потрібно використовувати джерело тепла поряд з резервуаром.
  • Підключіть адаптери до висновку гарячої води та вводу холодної води у верхній частині резервуара, використовуючи мастику для закладення стиків трубопроводу або ущільнювальну стрічку.
  • Згідно деяким місцевим нормам також потрібно прикріплювати пластмасові штуцери до нижньої частини кожного патрубка. Це дозволяє уникнути гальванічної корозії, що дуже важливо в місцевості з жорсткою водою.

 4. 4

  Підключіть трубопроводи гарячої та холодної води. Для підключення трубопроводів гарячої та холодної води, зріжте або подовжите старі труби, щоб вони доходили до нових патрубків.
  • Спаяти разом два краю труби, використовуючи мідні компенсуючі або діелектричні муфти (для запобігання електролізу).
  • Якщо вам не вдається правильно вирівняти нову і стару труби, з`єднайте їх за допомогою шматків гнучких мідних труб чи колін з кутом 45 градусів.

 5. 5

  Повторно підключіть вентиляцію. Візьміть вентиляційну трубу і розташуйте її безпосередньо над витяжним ковпаком водонагрівача. Для закріплення використовуйте гвинти для листового металу діаметром 3/8 дюйма.

 6. 6

  Підключення газопроводу. Перед повторним підключенням газової труби необхідно очистити різьбові кінці труб за допомогою металевої щітки або дрантя, а потім нанести невелику кількість мастики.
  • Використовуйте два трубних ключа, щоб вкрутити в газовий вентиль перший штуцер, потім виконуйте збірку залишилися фітингів.
  • В останню чергу встановлюється двосторонній фітінг, так як він з`єднує нову трубу зі старою. Після завершення з`єднання можна включити подачу газу.
  • Для підключення електричного нагрівача до джерела живлення виконайте повторне підключення електропроводки і кабеля заземлення до розподільній коробці.

 7. 7

  Перевірка відсутності витоків. Для перевірки витоків змочіть губку в мильній воді (використовуйте мило для посуду) і прикладіть її до всіх нових сполук водонагрівача.
  • При наявності витоку на поверхні губки будуть утворюватися мильні бульбашки. У такому випадку необхідно буде додатково затягнути, повторно виконати з`єднання або викликати сантехніка-професіонала.
  • Відсутність пухирів означає, що всі з`єднання виконані надійно і можна включити воду і електроживлення.

 8. 8

  Заповнення резервуара. Щоб наповнити резервуар, включіть головний кран і клапан подачі холодної води. Увімкніть віддалений кран гарячої води - спочатку з нього нічого не буде текти або бризки води. Коли з крана піде нормальний потік води, це буде означати, що резервуар заповнений.

 9. 9

  Увімкніть живлення. Для включення нового водонагрівача розпаліть пальник і встановіть ручку в положення "ВКЛ". Встановіть значення температури близько 45 - 55 градусів Цельсія.
  • Якщо у вас електричний водонагрівач, то для включення живлення встановіть на місце запобіжник або включіть автомат на щитку харчування.

Поради

 • Зливаючи воду з бака необхідно дотримуватися обережності. Вона може бути дуже гарячою і стати причиною опіків.
 • Якщо при демонтажі старого або установці нового резервуару виникають проблеми, то краще викликати досвідченого сантехніка чи електрика.