Як давати один одному більше свободи

Нам потрібно давати один одному більше свободи, щоб кожен міг розвиватися, бути собою, виражати себе. Це потрібно, щоб ми могли як давати, так і приймати такі дивовижні явища, як ідеї, відкритість, гідність, радість, турбота і залученість. ~ Макс де Пре

Як не дивно, відносини, що здаються ідеальними, в яких пара робить все разом, насправді можуть дуже швидко розвалитися. Людина відчуває себе як у клітці, якщо борг зобов`язує його проводити весь час зі своїм партнером і пов`язувати з ним всі свої бажання. В цілому, свобода потрібна людині в тій же мірі, що і почуття прихильності до іншої людини. Щоб не потрапити в пастку надмірної залежності від однієї людини, важливо якомога раніше розпізнати ознаки такої поведінки і обговорити з партнером можливі кроки, які дозволять обом людям в парі рости як особистості.

Кроки

 1. 1

  Шукайте тривожні симптоми. Ви всі завжди робите разом? Або якщо у вас є вільний час, ви прагнете провести його тільки зі своїм партнером, навіть не розуміючи, чия була це ідея? А може, вам знайоме почуття власництва, надмірної прив`язаності до партнера, яка доходить до нав`язливості, і ревнощів? Вам здається, що ви задихаєтеся у своїх відносинах? Або навпаки - вас охоплює відчай, коли ви розумієте, що вам доведеться робити щось без вашого партнера?

 2. 2

  Переконайтеся, що ваші стосунки - це не співзалежність. У співзалежності немає нічого хорошого. Такі відносини наповнені напругою, перфекционизмом і надмірною увагою до іншої людини і самим відносинам. У них завжди присуствует бажання контролювати партнера, а також відчайдушна взаємна потреба у партнері, яка випливає з інших проблем (наприклад, з важкого дитинства, страху втратити людей або отсуствія цілей у житті та бажання компенсувати відсутність сенсу іншою людиною). Люди в співзалежних відносинах відчувають, що не можуть існувати як окремі особистості, тому туляться один до одного в спробі зібрати одну особу з двох половинок. Якщо ви вважаєте, що в цьому криється ваша проблема, вам обом слід звернутися за допомогою до психотерапевта, оскільки без неупередженого втручання третьої сторони ви будете продовжувати жити цією залежністю. Вам потрібно буде навчитися ставитися до всього з меншою серйозністю, радіти життю, розважати себе окремо і разом.

 3. 3

  Обговоріть цю проблему між собою. Спечіть печиво, заваріть чашку чаю або кави, покличте свого партнера в спокійне місце і скажіть, що вам потрібно поговорити про дещо. Ви не повинні звучати занадто серйозно і трагічно - це розмова повинна бути позитивним. Почніть зі слів про те, як сильно ви любите людину і як ви раді тому, що він є у вашому житті. Потім спокійно і відверто скажіть, що ви вважаєте, що будь-які міцні відносини повинні ґрунтуватися на постійному індивідуальному зростанні кожної людини в парі і розвитку самої пари. Вам варто донести до свого партнера думка про те, що вам обом потрібно дати один одному трохи більше свободи, оскільки це тільки зміцнить ваш союз.
  • Не звинувачуйте людини, не вказуйте йому на його промахи. Починайте пропозиції з "я вважаю" або "я думаю" і говорите про цілі і про те, що ви хочете бачити у відносинах, а не про те, що ви вважаєте помилковим. Чи не нападайте на партнера.
  • Дайте своєму партнеру зрозуміти, що це вам важливо відчути себе тією людиною, в якого він закохався колись, і що це ви втрачаєте себе і хочете знову стати собою.
  • Постарайтеся барвисто описати своєму партнерові, як розширення особистих горизонтів допоможе вашим відносинам, адже ви зможете тоді ділитися один з одним новими відкриттями, які ви зробите кожен окремо. Скористайтеся метафорою психотерапевта Венді Аллен: уявіть, що ви пливете кожен у своєму каное поруч, а не в одному каное разом. Венді Аллен стверджує, що час, проведений порізно, дозволяє кожному з партнерів більше цінувати свою власну особистість, а це зміцнює почуття близькості з іншою людиною.
  • Постарайтеся дати визначення тому, що ви вважаєте більшою свободою. Це позбавить вашого партнера від переживань і сум`яття, оскільки він може не зрозуміти, що ви маєте на увазі під свободою. Якщо він зрозуміє, яка свобода вам потрібна, це буде викликати менше суперечок і невдоволення. Для вас свободою може бути:

   • свій особистий вільний час;   • час на відпочинок;
   • робочий простір і час;
   • емоційний відпочинок від партнера;
   • фінансова незалежність.

 4. 4

  Поясніть своєму партнеру, що у ваших життях повинні бути й інші люди. Радник по сімейних справах Анна Холлондс вважає помилковим уявлення багатьох пар про те, що вони можуть дати одному все, що потрібно людині. Скажіть, що вам потрібні інші люди, і поясніть партнеру, що йому також варто спробувати спілкуватися з оточуючими більше. Проводьте більше часу з друзями, яким вас обох не вистачає, і це стане для вас обох стимулом. Дуже часто у кожного в парі є свої власні друзі, і це нормально - всім потрібно частіше зустрічатися з друзями і довіряти своєму партнеру, коли він робить те ж саме. Якщо мова йде про друзі однієї статі з вашим партнером, це звичайно не важко-набагато складніше звикнути до думки про те, що друзі можуть бути і протилежної статі - нехай це буде другим етапом прийняття свободи партнера. Ви можете допомогти один одному проводити час з іншими людми наступними способами:
  • влаштовуйте вечірки, на які заборонено приходити з супутником або супутницею;
  • запрошуйте друзів, коли вашого партнера немає вдома;
  • відпускайте партнера на риболовлю чи мальчішнікі- самі в цей час запишіться в спа або на сеанс сквошу, щоб відвернути себе від думок про партнера. 5. 5

  Скажіть своєму партнеру, що ви хочете бути з ним спорідненими душами, а не сусідами по камері. Вам обом потрібно буде працювати над своїм внутрішнім страхом бути знедоленими, беззахисністю, почуттям образи, недовірою, відчуттям втрати. Постарайтеся переконати партнера, що ви прив`язані до нього і будете верни- скажіть, що ви хочете, щоб ви обидва працювали над відносинами, приходячи до компромісів, які підуть на користь обом.

 6. 6

  Приділяйте час своїм власним інтересам. Домовтеся з партнером виділяти час для хобі і занять, якими ви захоплювалися раніше. Важливо потроху вчитися проводити час порізно - приблизно четверо часу ви повинні віддати повністю собі, хоча кожен сам визначає для себе пропорцію. Приготуйтеся до того, що це буде непросто.

 7. 7

  Займайтеся різними речами, залишаючись при цьому парою. Це може здатися страшним, але ви ввійдете в смак. Ви зможете довести один одному, що якщо кожен з вас навчиться бути незалежним, це буде тільки на благо вам обом. Ось кілька прикладів таких занять:
  • За вечерею в гостях сідайте в різних місцях.
  • На вечірках окремо спілкуйтеся з різними людьми. Поцілуйтеся на прощання і обмінюйтеся ніжними поглядами протягом усього вечора, отримуючи при цьому задоволення від спілкування з іншими людьми. Після вечірки діліться один з одним свіжими враженнями і плітками! Нехай оточуючі здивуються тому, наскільки міцна ваша зв`язок і наскільки ви в ній вільні.
  • Відправляйтеся у відпустку разом, але на відпочинку займайтеся різними речами. Катайтеся на лижах, поки він катається на сноуборді. Плавайте, поки вона займається серфінгом. Так ви будете разом, але при цьому кожен з вас отримає необхідну йому свободу. Їжте разом і час від час займайтеся яким-небудь спільною справою. А ще можна чергувати спільні та індивідуальні заняття - наприклад, окремо робіть те, що подобається кожному з вас, а потім разом відправляйтеся в похід. З часом ви навчитеся.
  • Якщо у вас є діти, по черзі звільняйте один одного від турбот про них. Не вимагайте нічого натомість. Використовуйте вільний час для відпочинку і пам`ятайте, що кожен з вас заслуговує короткий перепочинок.

 8. 8

  Заспокойте свого партнера. Поясніть йому, що дати один одному більше свободи, щоб стати ближче як пара, - це обов`язкова умова будь-яких відносин. Люди в міцних парах завжди готові скорегувати особистий простір коли відчувають, що проводять разом дуже багато часу, і коли розуміють, що стали віддалятися один від одного. Скажіть своєму партнеру, що якщо він відчує, що ви приділяєте йому занадто мало уваги, ви кинете все і вислухаєте його. Постарайтеся переконати його, що ви не хочете назавжди віддалитися - ви всього лише хочете, щоб ви обидва дали один одному можливість розвиватися, зберігаючи при цьому вашу любов. Звичайно, в складних ситуаціях (наприклад, під час хвороби або сильного стресу) вам буде потрібно змінити тактику, але ви зможете зробити все, якщо тільки зважитеся працювати над відносинами.

Поради

 • Якщо ви стали ініціатором змін, ви повинні слідувати своїм же рекомендаціям і не скаржитися партнеру на те, що він проводить час окремо від вас. Якщо вам здається, що це буде проблемою, подумайте про це зараз. Не варто просити собі того, чого ви не зможете дати самі. Ви повинні бути готові до того, що вам доведеться придушувати в собі ревнощі і подозрітельность- це - перевірка вашої любові. Згадайте відомий вислів Річарда Баха: "Якщо любите людину - відпустіть його. Якщо він повернеться, він ваш. Якщо ні - він ніколи не був вашим".
 • Ваша розмова має бути доброзичливим. Не варто починати цю розмову, якщо ви роздратовані або зліться на партнера. Чи не вивалюйте перед партнером всі ваші невдоволення і вимоги, не вказуйте йому на те, якими мають бути відносини, оскільки це може прозвучати як ультиматум. Такий підхід до діалогу лише викличе у вашому партнері страх бути відкинутим, а сама розмова спонукає його до самозахисту і виправдань, і в результаті нічого не зміниться.
 • Коли ви почнете помічати позитивні зміни, не вказуйте на це партнеру - нікому не подобається отримувати оцінки за те, як людина проживає своє життя. Якщо ваш партнер отримує задоволення від здобутої свободи, скажіть, що це робить ваші відносини більш щасливими і стабільними. Але пам`ятайте, що розглядати відносини під мікроскопом можна - нехай все розвивається природним чином, а ваше завдання полягає в тому, щоб радіти всім тим хорошим речам, які трапляються з вами обома.
 • Займіться яким-небудь спортом. Фізичні вправи - це відмінний спосіб позбутися стресу і гніву, які можуть поставити ваші відносини під удар.
 • Не відмовляйтеся від спілкування з друзями. Підтримуйте зв`язок, зустрічайтеся з людьми зі схожими інтересами. Якщо ви весь час проводите час тільки зі своїм партнером, ви навчитеся цінувати той час, який ви віддасте друзям, а це тільки зміцнить ваші стосунки.
 • Якщо ваш партнер не розуміє вашу пропозицію або висловлює занепокоєння, не відмовляйтеся від цієї думки. Поговоріть з ним про те, чому надмірна прихильність викликає в ньому тривожні почуття, і спробуйте пояснити, як зміняться ваші стосунки, якщо ви зможете дати одне одному більше свободи. Якщо ви швидко здастеся, змінити щось в майбутньому буде практично неможливо, тому що ви обидва будете розуміти, що не готові викорінити проблему.

Попередження

 • Якщо ваш партнер не може піти на ті зміни, які ви пропонуєте, подумайте про те, чи готові ви продовжувати ці відносини. Ви самі вирішуєте, що важливіше: неминуча нудьга або ваш партнер.