Як гладити шовк

Шовк - ніжна, розкішна натуральна тканина. Її дуже легко порвати і забруднити. Хоча на більшості шовкової одягу значиться "суха чистка", ви можете випрати, висушити і погладити шовк в домашніх умовах, використовуючи делікатні методи.
Частина 1 з 3: Намочить шовк

 1. 1

  Простірніте шовк руками в теплій воді. Додайте кілька крапель мийного засобу в таз або раковину з водою. Коли будете відпирати плями, тріть тканину дуже обережно.

 2. 2

  Дайте шовку отмокнуть 3-5 хвилин. Потім, обполосніть одяг у свіжій теплій воді, поки бульбашки від миючого засобу повністю не перестануть з`являтися.

 3. 3

  Відіжміть шовк (дуже ніжно!), Щоб позбутися від надлишку води. Загорніть його в товсте рушник, щоб ввібрати залишки вологи. Тепер шовк готовий до прасування.
  • Ніколи не вичавлювати шовкову тканину викручуванням - так ви можете її розтягнути або порвати.
  • Якщо ви не хочете прати перед прасуванням. Окропити всю поверхню шовку з пляшки з розпилювачем, щоб добре зволожити тканину.

Частина 2 з 3: Підготувати праска

 1. 1

  Перевірте поверхню праски: немає на ній бруду або плям іржі. Відчистите їх пастою, приготовленої з 1 ст. ложки (15 мл) води і 2 ст. ложок (14 г) харчової соди. Розподіліть пасту по поверхні праски, легко потріть її і усуньте вологою ганчіркою.

 2. 2

  Увімкніть праску. Поставте праску на режим тепла "шовк", або на найслабшу потужність, якщо в ньому налаштувань для делікатних / шовкових тканин. Зачекайте хоча б 5 хвилин, поки він не розігріється.

 3. 3

  Постеліть велику, чисту бавовняну тканину на дошку для прасування. Бавовняний бар`єр не дозволить фарбам з іншої тканини перейти на ваш шовк. І бавовняна підстилка, і та бавовняна тканина, якою ви будете накривати шовк від праски, повинні бути з чистої бавовни, білого або природного кольору.

Частина 3 з 3: Погладить шовк

 1. 1

  Виверніть шовк навиворіт. Завжди варто гладити шовкову тканину із зворотного боку. Вам потрібна не глянцева, а матова сторона.

 2. 2

  Розрівняйте шовкову тканину так, щоб на ній не було складок. Постеліть невеликий відрізок бавовняної тканини на ту частину, з якою ви почнете прасування. Трохи вологи з мокрого шовку може просочитися і на цю накладку.

 3. 3

  Притисніть поверхню праски до поверхні тканини. Наведіть праска по тканині. Ніколи не залишайте його надовго на одному місці, інакше ви ризикуєте спалити шовк. 4. 4

  Приберіть бавовняну накладку і перекладіть її на наступну частину тканини, яку збираєтеся гладити. Коли ви все погладите, повісьте шовк на вішалку на пару хвилин просохнути, перед тим як складати його в шафу.

Що вам знадобиться

 • Праска
 • Дошка для прасування
 • Накладка їх бавовняної тканини
 • Біла бавовняна простирадло (на якій гладити)
 • Пляшка з розпилювачем
 • Харчова сода
 • Вода
 • Волога тканина
 • Вішалка