Як вимити вікна за допомогою оцту

Спиртової оцет, відомий також як столовий оцет, може бути основним миючим засобом в будь-якому господарстві. Спиртової оцет - це суміш води з оцтовою кислотою, яку можна використовувати для миття, знезараження і додання свіжості практично будь-якої речі в будинку. Крім того, оцет є абсолютно натуральним засобом і безпечний у разі потрапляння на їжу або вдихання запаху, а універсальність тільки підтверджується потенціалом використання в кулінарії. Найпоширеніше і, мабуть, саме ефективне використання оцту - це застосування для миття скла, в тому числі, вікон. Навчитися мити вікна з оцтом легко, і для цього потрібно мінімум коштів.

Кроки

 1. 1

  Підготуйте для миття область навколо шибок. Найважливіше попередження стосується необхідності вимити віконні рами та підвіконня, щоб видалити з них всю грязь. Це запобігатиме потраплянню бруду на шибки, коли ви будете мити їх з оцтом. Приберіть все з підвіконня, щоб запобігти потраплянню оцту на речі.

 2. 2

  Наповніть невеликої пульверизатор сумішшю води і оцту. Для невеликих вікон розпорошення оцту за допомогою пульверизатора є найефективнішим методом. Змішайте в пульверизаторі приблизно рівні частини столового оцту і води-точно відміряти і те, і інше, немає необхідності, тому що пропорція не грає вирішальної ролі. Ви навіть можете використовувати чистий оцет, щоб відмити зашкарублу бруд, або, навпаки, більшу кількість води, якщо хочеться більш м`якого складу.

 3. 3

  Розбризкайте по поверхні вікна суміш води й оцту. Використовуйте пульверизатор, щоб нанести суміш по всій поверхні скла. Якщо ви плануєте вимити кілька вікон, нанесіть суміш тільки на перший вікно.

 4. 4

  Розітріть суміш по всій поверхні, щоб підсилити дію оцту. Краще всього використовувати тканину без ворсу, але можна скористатися і паперовими рушниками. Особливу увагу приділіть плям і розлучень. Розтирайте швидко, щоб не утворилися сліди від патьоків.

 5. 5

  Витріть всю поверхню скла насухо. Найкраще для цього підходить тканину з мікрофібри, і цей етап необхідно виконати після того, як вся зайва рідина вбралася в тканину без ворсу, якій розтиралася суміш. Витирайте досуха швидкими енергійними рухами, щоб на склі не залишалося слідів від рідини.

Миття з оцтом великих вікон
 1. 1

  Наповніть відро сумішшю оцту з водою. Для миття великих вікон оцет найкраще наносити губкою, а для її змочування більше підходить відро. Так само, як і у варіанті вище, можна використовувати оцет і воду в рівних частинах, але найбільш економним способом буде розведення 1 частини оцту в 4 частинах води. Все, що не буде використано, можна зберегти для наступного разу.

 2. 2

  Нанесіть суміш оцту з водою на поверхню віконного скла.
  • Намочіть губку у відрі і розітріть нею всю поверхню вікна. Так само, як і у випадку з невеликими вікнами, дійте якомога швидше, щоб запобігти появі патьоків.

 3. 3

  Витріть вікно насухо за допомогою гумового скребка. Оскільки витирати насухо вікно необхідно швидко, для великих вікон потрібно гумовий скребок- він також заощадить вам використання великої кількості тканини або паперових рушників. Витріть насухо вікно якомога швидше.

 4. 4

  Пройдіться по поверхні скла серветкою з мікрофібри. З її допомогою ви можете видалити залишки вологи в куточках скла і повністю витерти оцет. Перш ніж перейти до наступного вікна, видаліть за допомогою мікрофібри всі утворилися патьоки.

Попередження • Намагайтеся не мити вікна під прямими променями сонця, оскільки в цьому випадку вони висихають дуже швидко, і утворення патьоків і розлучень на склі практично неминуче.

Що вам знадобиться

 • Тканинна ганчірка або паперовий рушник
 • Пульверизатор
 • Столовий оцет
 • Вода
 • Рушник без ворсу
 • Тканина з мікрофібри
 • Відро
 • Губка
 • Гумовий скребок