Як вилікувати мозоль

Як вилікувати мозоль

Мозолі - це потовщення шкірного покриву, які можуть з`явитися на шкірі в місцях, схильних постійних навантажень і тиску. Зазвичай це пальці або п`яти. Звичайно, вони можуть з`явитися і на інших частинах тіла, схильних тертя і подразнення. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою і не знаєте, як її позбутися, просто прочитайте цю статтю!
Метод 1 з 2: Лікуємо мозолі домашніми засобами

 1. 1

  Гарненько распарьте мозоль. Іноді, коли мозоль тільки-тільки з`явилася, це найпростіший спосіб. Як тільки шкіра стане м`якою, можна буде спокійно видалити мертву шкіру. Потримайте мозоль під теплою водою близько десяти хвилин. Потім потріть її пемзою. Повторіть таку процедуру кілька разів.

 2. 2

  Намажте мозоль зволожуючим кремом. Він володіє тим же ефектом, що і гаряча вода, тільки діє швидше. Щоб досягти максимального ефекту, распарьте мозоль в гарячій воді, а потім нанесіть зволожуючий крем. Він допоможе пом`якшити шкіру. Гарненько намастіть мозоль зволожуючим кремом хоча б раз на день.

 3. 3

  Допоможуть позбутися від мозолі два продукти: хліб і оцет. Покришите трохи хліба в тарілочку і додайте ложку оцту. Перемішайте. Потім нанесіть цю суміш на мозоль. Повторюйте процедуру 2 рази на день.

 4. 4

  Не забувайте підстригати нігті на ногах! Довгі нігті займають додатковий простір у взутті, що може викликати дискомфорт. Якщо взуття починає натирати або раптом стає тісній, будьте готові до появи мозолів. Стрижіть нігті на ногах мінімум раз на два тижні, тому що вони ростуть досить швидко, хоча не так швидко, як нігті на пальцях рук.

 5. 5

  Підкладайте силіконовий клин під ступню (метатарзальних подушка з сепаратором). Він розроблені для того, щоб розподіляти тиск рівномірно, запобігаючи утворенню мозолів і грубої шкіри. Якщо мозоль вже встигла з`явитися, вона швидше пройде. Помістіть такий силіконовий клин під пошкоджену ділянку шкіри і спокійно ходите.

 6. 6

  Змініть взуття. Якщо ви помітили, що мозоль з`явилася після того, як ви купили нову пару взуття, відразу ж змініть це взуття на іншу. Якщо вам шкода викидати зовсім недавно куплену пару взуття, купіть у взуттєвому магазині піну "Шу Стретч" для розм`якшення і розтяжки взуття з усіх видів шкіри. Наприклад, «SALAMANDER Shoe Stretch». Таким чином, ви зможете адаптувати взуття до форми вашої ноги і більше не будете відчувати дискомфорту.

 7. 7

  Носіть спеціальні ортопедичні устілки, які будуть тримати ногу в зручному положенні. Це також запобіжить тертя. Вставте такі ортопедичні устілки у взуття, яка створює дискомфорт.

Метод 2 з 2: Звертаємося за професійною допомогою

 1. 1

  Зверніться до фахівця, який зможе видалити мозоль. Вірите чи ні, але це навіть не боляче! Мертві тканини позбавлені нервових закінчень, тому ви не будете відчувати біль. Біль ви відчуваєте не через те, що тисніть на мозоль під час ходьби, а через те, що під мозолем розташовані здорові тканини, до яких підходять нервові закінчення. Лікар просто видалить мертві тканини за допомогою скальпеля.

 2. 2

  Використовуйте саліцилову кислоту. Її потрібно нанести безпосередньо на мозоль. Кислота пом`якшить шкіру і «розгладить» мозоль. Але будьте обережні! Кислоту необхідно наносити саме на мозоль, чи не потрапте на здорові тканини, інакше можна поранитися! Крапайте трохи саліцилової кислоти на мозоль щодня після того, як прийміть душ або ванну, і до тих пір, поки мозоль остаточно не пройде.


  • Можна використовувати зволожуючий лосьйон для тіла, він пом`якшує і зволожує шкіру.

 3. 3

  Якщо ви занесли інфекцію в мозоль, терміново зверніться до хірурга! Він видалить мозоль, щоб інфекція не поширилася на здорові тканини. Вдатися до цього методу варто лише тоді, коли ви занесли інфекцію в ранку, або інші способи просто не допомагають.
  • Вам може бути призначений курс антибіотиків, якщо зараження серйозно.

Поради

 • Намагайтеся не носити занадто тісне взуття, а також взуття на високих підборах.
 • Давайте ногам достатньо відпочинку. Надмірне навантаження призводить до найрізноманітніших проблем, наприклад, до набряків і мозолях.
 • Слідкуйте за тим, щоб ноги завжди були сухими та чистими. У душі використовуйте пемзу. Міняйте шкарпетки якомога частіше.
 • Щоб не допустити появу мозолів на руках, надягайте рукавички, коли працюєте з інструментами.

Попередження

 • Якщо ви відчуваєте сильну різкий біль, терміново зверніться до лікаря! Якщо у вас проблеми з серцево-судинною системою, обов`язково повідомте про мозолі лікаря. Якщо ви страждаєте діабетом, невропатією, артеріальними захворюваннями і т.д., обов`язково повідомте лікаря про мозолі.