Як повісити римські штори

Римські шори - це класичне оформлення вікон. Вони служать в якості захисту від сонця і, свого роду ізоляцією приміщення у разі необхідності, не займаючи при цьому багато місця. Римські штори - це просте і стильне рішення для оформлення вікон, не химерно і не сперечається з іншим декором кімнати. Вони робляться під розмір вашого вікна і встановлюються всередині і зовні віконного отвору, а також зі стелі. Якщо ви витратилися на дорогі штори, можете заощадити, навчившись вішати їх самим.
Метод 1 з 2: внутрішня Установка

 1. 1

  Визначте місце установки. Під внутрішньою установкою мається на увазі вішати штори усередині віконного отвору, коли вони прямо прилягають до вікна. Цей варіант хороший, якщо у вас глибокий віконний отвір. Для цього ви кріпите штори до «стельової» частині отвору, такий же, як його «стіни» з правої і лівої сторони.

 2. 2

  Повірте на рівність внутрішню частину віконного отвору. Часто, з роками або внаслідок нестачі в будівництві верхня частина віконного отвору буває нерівною. Скористайтеся нівеліром, щоб проверіть- прикладіть нівелір до верхньої частини вікна і переконайтеся, що маленький пухирець знаходиться точно посередині позначки на інструменті. Якщо верхня частина виявиться не вирівняною, потрібно буде встановити невеликий клин. Клин - це тонка вирізана під кутом дерев`яна деталь, яка вбивається для вирівнювання перекриття.

 3. 3

  Помітьте місце для установки штор. Розпакуйте і складеними прикладіть їх до внутрішньої частини віконного отвору туди, де збираєтеся їх повісити. Скористайтеся плотницким олівцем, щоб помітити місця для кронштейнів на шторах. Зазвичай кронштейни розміщують на 3 дюйми від краю штор. Ви можете використовувати кілька кронштейнів для великих штор, в цьому випадку вони повинні бути рівномірно розподілені між двома крайніми кронштейнами.
  • Можете спочатку зробити заміри на шторах, а потім перенести їх на поверхню віконного отвору замість того, щоб піднімати штори наверх, якщо так буде зручніше.

 4. 4

  Встановіть кронштейни. За допомогою шурупів, що входять у комплект римських штор, встановіть кронштейни. Так як установка буває різною в залежності від типу штор, дотримуйтесь інструкцій, що додаються саме до вашого типу штор. Зазвичай кронштейни кріпляться врівень з краєм віконного отвору, а далі в отвори в кронштейнах вбиваються шурупи.

 5. 5

  Повісьте штори. Римські штори оснащені тонкими кріпленнями, відповідними тим, що встановлені вами у віконному отворі. Щоб повісити штори, потрібно лише правильно вставити обидва кронштейна- плавно підсунути верхню частину штори вперед, поки закріплювання не замикатися і не будуть надійно встановлені в отворі. Регулювати штори ви можете за допомогою прикріпленого затягує шнурка.

Метод 2 з 2: зовнішня установка

 1. 1

  Виберете місце для установки. Зовнішня установка - це коли ви вішаєте штори за межами віконного отвору, зазвичай прикріплюючи їх прямо до стіни, трохи вище самого вікна. Бажано, щоб віконний отвір був міцний, що витримує вагу.

 2. 2

  Визначте місце для кріплень. Прикладіть штори до віконного отвору, туди, де хочете їх повісити. Скористайтеся плотницким олівцем, щоб помітити це місце на стіні. Край кронштейнів повинен бути врівень з краєм отвору вікна. Зазвичай кронштейни розміщують на 3 дюйми від краю штор, але можна і на всю довжину. Якщо використовуєте кілька окремих кронштейнів, розподіліть їх рівномірно по верхньому краю штор.
  • Завжди перевіряйте, щоб ваші штори були вирівняні перш, ніж позначати місця для кронштейнів.
  • Якщо побажаєте, можете просто заміряти штори повністю, а потім визначити місця для кронштейнів.

 3. 3

  Установка кронштейнів в стіні. Використовуйте кронштейни і шурупи для установки, що йдуть в комплекті зі шторами. Прикладіть кожен кронштейн до зазначеного місця на стіні, так, щоб випираюча від стіни частина була нагорі. Болтами прикріпіть кронштейни до стене- звичайно йде по два болти на кронштейн. Установка кронштейнів трохи розрізняється для різних видів римських штор, тому дотримуйтесь інструкцій, що додаються саме до ваших штор.

 4. 4

  Натягніть штори. Верхня частина римських штор повинна мати плоскі кронштейни, які з`єднуються з тими, що ви прикріпили до стіни. Акуратно натягніть штори, так, щоб кронштейни нагорі закріпилися. Потягніть за шнур, який регулює штори, перевірити, що вони надійно закріплені і нормально функціонують.

Поради

 • Якщо ви встановлюєте штори не на дерево, а на інший матеріал, вам знадобляться інші типи шурупів і затискачів. Просвердлюють отвір під шуруп при установці штор на гіпсокартон або пластик. Використовуйте увігнуті анкерні і відкидні болти. Просвердлите отвори і використовуйте короткі металеві болти для установки штор на металеву поверхню. У висновку необхідно відзначити, якщо штори кріпляться на бетонну, кам`яну, цегляну або викладену плиткою поверхню, використовуйте твердосплавне свердло, а також відповідні дюбелі, або анкери для фіксації штор.

Що вам знадобиться

 • Римські штори


 • Нівелір
 • Свердло
 • Викрутка
 • Шурупи для дерева
 • Олівець
 • Кронштейни
 • Кріпильні болти
 • Анкери
 • Відкидні болти
 • Гайка з вушком
 • Клин
 • Шурупи для металу
 • Твердосплавне