Як відключити подачу води в бачок унітазу

Ремонтуючи щось в баку унітазу, ви навіть не уявляєте, якими проблемами може обернутися несправність або повна відсутність клапана подачі води. Подальші поради детально опишуть вам, як змити воду в унітазі, не перекриваючи воду в усьому домі.

Кроки

 1. 1

  Пошукайте кран на трубі, яка веде до бака вашого унітазу.Якщо ви знайдете його, спершу погляньте на стан клапана подачі води, завдяки якому в баку наповнюється вода (відображено червоною стрілкою на зображенні). Найчастіше це буде звичайний кутовий клапан. З часом, через малу використання, цей клапан може стати дуже тугим і крихким. Примусове його відкриття або закриття може призвести до протікання або поломки. Акуратно спробуйте повернути ручку за годинниковою стрілкою (Не перекручуйте занадто сильно), щоб перекрити подачу води в унітаз. Якщо ви успішно повернули його без жодних проблем, можете пропустити наступні кроки і продовжити зі своїм ремонтом.

 2. 2

  Якщо у вас стоїть стара система (до 1970 років), у вашого унітазу може не бути запірного клапана. Зніміть з бачка кришку і знайдіть поплавок (1). Це буде невеликий ємність з повітрям, плаваюча на поверхні води в бачку. Коли він плаває на певній висоті, клапан не дає воді литися в бачок. Коли ви змиваєте унітаз, поплавок падає вниз з рівнем води, тим самим відкриваючи водяну засувку. Це дозволяє унітазу наповнитися водою, припиняючи подачу води, коли поплавок знову досягає певної висоти. Щоб не дати воді литися в бачок, ви повинні закріпити поплавок, щоб не дати відкритися засувці після того, як змиєте воду.

 3. 3

  Спробуйте підставити під важіль (3) шматок дошки і оперти її об стінку бака, щоб утримувати важіль на одному рівні. Якщо стінки бака занадто високі для цього, тоді закріпіть дошку вище рівня поплавця, а потім обв`яжіть дротом важіль і шматок дошки, щоб утримувати поплавець у вертикальному положенні.
 4. 4

  Змийте унітаз, щоб злити всю воду. Бак повинен з`явитися на екрані, а обмотані шматок дошки повинен утримувати важіль, не даючи клапану заповнити бачок водою.

 5. 5

  Після завершення ремонтних робіт, просто приберіть дошку, дозволяючи поплавцю заповнити бак водою.

Поради

 • Якщо клапан подачі води під баком весь поржавів, краще не намагатися його повернути, якщо звичайно ви не готові замінити його на новий. Старі клапани часто починають протікати, якщо ними багато років не користувалися.
 • Намагаючись повернути старий клапан, рекомендується обв`язати його шматком тканини і міцно схопити трубним ключем, щоб не дати клапану погнутися, поки ви будете намагатися повернути його. Намагаючись силою відкрити або закрити клапан, ви можете тим самим відкрутити і гайку на трубі, через що може початися текти.


 • Якщо ви проводите ремонтну роботу всередині бака, подумайте над тим, щоб також замінити клапан подачі води.

Попередження

 • Іншою частою проблемою відкриття клапана є шум. Через те, що вода під тиском рухається по погано закріпленому клапану зі зношеними частинами, старий клапан може скрипіти, гриміти і вібрувати. Це може траплятися при кожному змиванні води.
 • Ретельно огляньте стан клапана, за допомогою якого вода заповнює бак унітазу (відображений червоною стрілкою на зображенні). Найчастіше це буде звичайний кутовий клапан. З часом, через малу використання, цей клапан може стати дуже тугим і крихким. Примусове його відкриття або закриття може призвести до протікання або поломки.
 • Цей метод підійде тільки при невеликому ремонті всередині бака. Будь-яка інша серйозна прокладка труб повинна проводитися з повністю перекритою подачею води.

Що вам знадобиться

 • Дошка, довжиною від 35 до 45 сантиметрів
 • Дріт або вішалка