Як убезпечити себе, якщо ви залишилися вдома одна (для дівчинки)

Чим більше вам буде років, ніж все частіше ваші батьки будуть залишати вас вдома одну, тому не виключено, що ви будете мало не підстрибувати на місці, коли будете чути, наприклад, дверний дзвінок. І ви, швидше за все, не будете знати, що робити. Незалежно від того, наскільки ви були готові залишитися вдома самі, ця стаття вам допоможе підготуватися до цього. Скористайтеся нашими порадами, і ви будете почувати себе в цілковитій безпеці. Обов`язково покажіть цю статтю своїм батькам, щоб ви всі знали, що можна очікувати, і що потрібно робити, якщо трапиться щось непередбачене. Якщо ви залишаєтеся вдома самі, то щоб відчувати себе впевнено, вам потрібно багато чого знати і вміти. Чим більше ви будете знати, тим більш впевненими будете ви і ваші батьки. На сімейній раді розробіть план і чітко дотримуйтесь його пунктами - і тільки так ви будете відчувати, що ви контролюєте ситуацію.

Кроки

 1. 1

  Зв`яжіться з батьками. Після того, як ви повернетеся додому і заборону двері, що ви будете робити? Перш за все, здзвонитеся з батьками і скажіть, що ви вже вдома, і що у вас все добре.

 2. 2

  Дізнайтеся, як вести себе в таких ситуаціях:
  • Дзвонить телефон. Що вам потрібно робити, якщо задзвонив телефон? Відповідати на дзвінок? Почекати, поки спрацює автовідповідач? Якщо ви вирішите зняти трубку, то що відповісти людині, що знаходиться на іншому кінці дроту?
  • Хтось подзвонив у двері. Найбільш оптимальний варіант - не підходити до дверей, щоб не видати своєї присутності. Якщо ви когось чекаєте, то перш, ніж відкрити двері, подивіться у вічко.
  • Прийшов електронний лист або хтось дзвонить по скайпу. Вам дозволяють виходити в інтернет, якщо батьків немає вдома? Чи можна вам відповідати по скайпу?

 3. 3

  Уточніть у своїх батьків сенс фрази «залишатися вдома». Можливо, у вашій родині це означає, що вам доведеться весь час знаходитися всередині будинку чи, може, вам дозволять виходити у двір.

 4. 4

  Час обіду: Що вам дозволяють їсти, коли нікого немає вдома? Чи дозволяють вам самій готувати їжу? Може, є прилади, якими вам не дозволено користуватися?

 5. 5

  Дотримуйтесь своєму режиму. Зробіть домашнє завдання, виконайте обов`язки по дому: пограйте з котом, винесіть сміття, приберіть у себе в кімнаті. Можливо, у ваших батьків одна думка, у вас - інше. Обговоріть всі моменти і продумайте режим, який буде вас влаштовувати.

 6. 6

  Завжди замикайте двері і ні в якому разі не залишайте ключ зовні, адже це може бути небезпечно! Візьміть собі за правило весь час класти ключ в одне і те ж місце, наприклад, у вазочку. Це має бути перше, що ви повинні зробити після того, як закриєте за собою двері.

 7. 7

  Ознайомте з планом евакуації на випадок, якщо в будинку виникне пожежа.

 8. 8

  Підтримуйте зв`язок з родичами або кращим другом: якщо щось трапиться, ви зможете піти до них.

 9. 9

  Тримайте батьків в курсі будь-яких змін у вашому режимі. А взагалі намагайтеся перш, ніж щось зробити, порадитися про це зі старшими.

 10. 10

  Ніколи нікому не кажіть про те, що ви вдома одна. Можна бути ввічливою і без того, щоб усі знали про те, ви вдома самі. Якщо хтось хоче поговорити з вашою мамою, скажіть, що вона зараз зайнята, і пообіцяйте «Я скажу їй, що ви дзвонили» і повісьте трубку. У подробиці вдаватися ні в якому разі не потрібно.
 11. 11

  Довіряйте своїй інтуїції. Якщо ви відчуваєте, що вам щось не подобається, обов`язково зверніть на це увагу. Чуття - велика річ! Якщо ви в чомусь запідозрили сусіда чи перехожого, або якщо вас турбує щось інше, відразу ж зв`яжіться з батьками. Не сприймати всерйоз шосте відчуття - вкрай невдячна справа.

 12. 12

  Ніколи не відмикайте двері і нікого не спускайте в будинок. Ігнорування дверного дзвінка не є проявом грубості, якщо мова йде про вашу безпеку. Придумайте з батьками які-небудь правила з цього приводу.

 13. 13

  Продумайте план Б. Навіть якщо вам здається, що ви повністю контролюєте ситуацію, не можна виключити можливості того, що трапиться щось непередбачене. Ви втратили ключ, запізнилися на автобус, забули в школі підручник - у вас повинен бути запасний план на випадок, якщо щось піде не так. Запитайте у батьків, що вам робити і до кого звернутися за допомогою, якщо щось піде не за планом.

 14. 14

  Дізнатися, що де знаходиться в будинку на випадок, якщо вам що-небудь знадобиться. Запам`ятовуйте, куди кладете ключ від будинку або свій мобільний - так ви будете почувати себе більш комфортно.

 15. 15

  Перш, ніж виходити з дому, переконайтеся в тому, що ви взяли з собою все необхідне, і що все надійно заховано.

 16. 16

  Нехай у вас завжди з собою буде який-небудь перекус, адже голодна людина не здатний швидко приймати рішення. Навіть маленька шоколадка вб`є відчуття голоду, і ви благополучно доберетеся додому.

 17. 17

  Покладіть собі в гаманець папірець з номерами батьків та інших родичів, до яких ви можете звернутися у разі непередбаченої ситуації.

 18. 18

  Ключ від будинку. Не вішайте його на ремінь, лямки рюкзака і інші видимі місця. Навпаки, приберіть ключ кудись подалі, де він буде в цілості й схоронності.

 19. 19

  Завжди тримайте при собі свій мобільний, і стежте, щоб у вас була дрібниця на випадок, якщо вам потрібно буде подзвонити з таксофона.

 20. 20

  Познайомтеся з сусідами. Швидше за все, ви вже знаєте майже всіх, хто живе у вашому районі. Якщо батьки живуть окремо, то ви повинні знати сусідів по обох адресами. У будь-якому випадку визначитеся, які місця є безпечні, а куди краще не ходити. Пам`ятайте, що чим більше навколо людей, тим це місце більш безпечне. Назви вулиць: дізнайтеся всі назви довколишніх з будинком вулиць. Якщо вам доведеться дзвонити, наприклад, в пожежну, то оператор запитає у вас цю інформацію. Небезпечні місця: тримайтеся подалі від покинутих будівель і малолюдних провулків. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то в собі небезпеку таять ліфт і сходи. Входите в ліфт тільки з людьми, яких ви знаєте і яким довіряєте. На випадок, якщо ви не зможете відімкнути двері в квартиру, запасний ключ повинен бути у сусідів, яким ви довіряєте.

 21. 21

  Підготуйтеся. Якщо ви хочете почувати себе зручно, ваші батьки повинні потурбуватися про вашу безпеку. Ось те, що обов`язково має бути у вас вдома:
  • Дверний замок і ланцюжок


  • Вічко у двері
  • Зовнішнє освітлення
  • Пожароізвещатель
  • Номери екстрених служб
  • Щільно закриваються вікна
  • Аптечка
  • Ліхтарик

 22. 22

  Де моя мама? Якщо мама зазвичай повертається з роботи о 17.30, але зараз 18.00, а її все ще немає, то, ясна річ, ви починаєте хвилюватися. Домовтеся з мамою, щоб вона попереджала вас, якщо їй доведеться затриматися. Визначтеся, що саме називатиметься затримкою: 5 хвилин? 15 хвилин? Півгодини? Дізнайтеся, як ви зможете зв`язатися з мамою, якщо вона затримується.

 23. 23

  Що це за шум? Ви робите уроки, і раптом ви чуєте, що грюкнули вхідні двері. Хтось прийшов? Чи це вам здалося? Прислухайтеся до всіх шумів, якщо якийсь шум вас насправді турбує, зв`яжіться з батьками і про все їм розкажіть. Якщо шум не припиняється, спробуйте заглушити його, включивши телевізор. Якщо вас лякає шум, то, швидше за все, ви занадто малі, щоб залишатися вдома одній.

 24. 24

  Дізнайтеся основи першої медичної допомоги. Якщо ви поранитеся, відразу ж зателефонуйте батькам.

Поради

 • Як тільки відімкне двері, ключ дістаньте, а потім замкніться зсередини.
 • Зберігайте ключ в недоступному місці - у внутрішній кишені або рюкзаку. Якщо ви носите ключ на шиї - мотузку заправляйте під одяг.
 • Приберіть в будинку. Якщо в будинку буде порядок, вам не буде здаватися, що має статися щось страшне.
 • Якщо вас лякає який-небудь шум, увімкніть радіо або телевізор.
 • Нехай батьки залишать запасний ключ у кого-небудь і з ваших сусідів, і якщо ви забудете або втратите свій ключ, то ви будете знати, де взяти запасний.

Попередження

 • Не залишайте будинку дитини одного, особливо якщо він не в змозі подбати про себе.
 • Не пишіть на ключі свою адресу - це буде справжнім запрошенням для потенційних злодіїв!
 • Нікому не давайте свій ключ, навіть найкращому другові!
 • Чи не ховайте ключ біля будинку, так як його зможете знайти не тільки ви, але і злодії!
 • Не намагайтеся дізнатися, звідки походить підозрілий шум, краще зателефонувати батькам.

Що вам знадобиться

 • Сімейний календар. Помітьте в календарі основні моменти вашого режиму, і нехай те ж саме зроблять інші домочадці.
 • Аптечка. Купуйте готову в аптеці або зберіть усе необхідне самі.
 • Номери екстрених служб.
 • Ліхтарик і комплект запасних батарейок. Не використовуйте свічки і сірники, так як вони можуть стати причиною пожежі.
 • Дошка та крейда. Домочадці зможуть записувати на ній що-небудь важливе, так що ніщо не забудеться, і ніхто не загубиться.